Все найцікавіше про світлодіодні лампочки

0
397

Світлофор, різдвяні вогні і домашнє освітлення – все частіше світлодіодні лампи стають альтернативним і енергоефективним варіантом заміни традиційних видів ламп. Створені більше п’ятдесяти років тому світлодіоди – це напівпровідники, що випромінюють світло при рекомбінації електронів з електронними дірками. Завдяки цьому взаємодії вивільняється енергія – фотони, які вважаються основними компонентами світла, цей процес називається електролюмінесценцією.

Нік Холоньяк по праву носить звання батька світлодіодних ламп. Їм був створений перший світлодіод на початку шістдесятих років під час його роботи в General Electric. Світлодіоди на власному прикладі демонструють, що все нове – це давно забуте старе, до речі, наступні кілька років після винаходу світлодіодів на придбання однієї лампи було потрібно витратити цілих дві сотні доларів.

В якості відмінною демонстрації ефективності таких ламп можна назвати те, що світлодіодна лампа, яка встановлюється при появі дитини, не буде мати потребу в заміні до його повноліття.
Все самое интересное о светодиодных лампочках

У світлодіодах не містить ртуті і, за результатами проведених досліджень, вони мають куди менший негативний вплив на середовище в порівнянні з будь-якими іншими видами ламп. Окремої уваги заслуговує також і те, що в силу постійного вдосконалення використовуваних в них світлодіодів такі лампи стають все більш досконалими і отримують все більше число переваг.

Крім цього, варто відзначити той факт, що більш висока енергоефективність і практично відсутній негативний вплив на екологію в порівнянні з іншими типами освітлювальних приладів роблять світлодіодні лампи все більш популярними. Світлодіодна лампа своїми руками збирається досить просто, хоча працювати з високою напругою ви можете тільки при наявності у вас відповідної кваліфікації і заглиблюватися в дану тему не будемо, досить хороший матеріал про світлодіодні лампи своїми руками на проФазу.ру.

Лампочки світлодіодного типу не привертають до себе різних комах, які люблять ультрафіолетове світіння, яке не використовується у світлодіодних лампах, це цілком можна вважати перевагою, особливо при застосуванні поза міською межею.

Ряд фізичних властивостей сучасних світлодіодних ламп дозволив досягти так званого “швидкого запуску”: якщо порівнювати з лампами будь-якого іншого типу, при подачі живлення на світлодіод ви практично відразу ж отримаєте ту яскравість, на яку вона розрахована, тоді як люмінесцентні лампи та лампи розжарювання потребують досить тривалому прогріванні.

Поєднання всіх перелічених характеристик і переваг роблять світлодіодні лампи незамінними для застосування в самих різних сферах, завдяки чому їх ефективність підвищується і зростатиме надалі.
Все самое интересное о светодиодных лампочках

Колір світлодіода буде залежати не від кольору встановленої лінзи або її корпусу, а від виду напівпровідникових матеріалів, які використовувалися для його виготовлення. Таким чином, наприклад, у більшому числі зелених і синіх світлодіодів застосовується суміш нітриду індія та нітриду галію, яка і дає той самий синюватий колір. Практично всі червоні, помаранчеві та жовті світлодіоди застосовують різну концентрацію фосфіду галію, яка дозволяє досягти різних відтінків.

Цікавий факт: світлодіод з найменшим розміром був створений компанією Rohm з Японії, яка спеціалізується на створенні електро компонентів. Довжина світлодіода досягає одного міліметра при ширині всього 0,8 міліметра. Товщина даного світлодіода досягає всього 0,2 міліметра.