Вся таємниця барбершопов (7 фото)

0
479

Довгий час чоловіки і жінки, для того, щоб постригтися, ходили в одну й ту саму перукарню і стриглися пліч-о-пліч, але поступово, буквально, протягом 4-х років нашу країну заполонили барбершопы. Адже ті ж 4 роки тому барбершопы були доступні тільки столичним представникам чоловічої статі, а тепер цей “бородатий тренд” доступний повсюдно. Але хотілося б відкрити деякі таємниці даних закладів, раніше, особливо до початку 20 століття перукарні для чоловіків були зовсім не нововведенням і зовсім навіть навпаки користувалися особливим попитом у чоловіків.

Що ж таке барбершоп – це не просто чоловіча перукарня, барбершоп — місце, в якому можна стикнутися з традиціями кращих цирюлен минулого століття, відчути себе членом закритого чоловічого клубу і поспілкуватися з іншими поціновувачами прекрасного.
Вся тайна барбершопов (7 фото)

Барбершопы повернули чоловікам відчуття, які випробовували представники чоловічої статі на старовинних чорно-білих фотографіях або в старовинних кінострічках, де в чоловічих салонах працюють виняткові чоловіки і стрижуть, голять виключно чоловіків.Це свого роду якийсь ритуал, який повинен спробувати хоч раз в житті кожен чоловік.
Вся тайна барбершопов (7 фото)

Варто зауважити, що відродження барбершопов почалося зовсім недавно. Кінець XIX — початок XX століть — час розквіту цирюлен для чоловіків. Спочатку це були перукарні, де можна було постригтися, збрити або підрівняти бороду. Відвідувачами і майстрами в цих закладах були виключно представники сильної статі. Для жінок послуг не надавали, та самі дами не поспішали відвідувати такі заклади: аскетична обстановка барбершопа не здавалася їм привабливою. Так, барбершоп став зоною вільної від жінок, місцем, де чоловіки збиралися, щоб відпочити від своїх других половинок, провести кілька годин за чоловічими розмовами і келишком міцного напою.

З часом функції аскетичною чоловічій перукарні стали розширюватися: барбершопы обростали своїми барами, а де бар, там і музика – зараз існує навіть однойменний музичний стиль, що зародився саме в чоловічих цирюльнях. Зараз культура брадобрейства активно відроджується. Чоловічий клуб для своїх, де можна привести себе у порядок, приємно провести час і доторкнутися до традицій – в такому форматі барбершопы існують і понині.
Вся тайна барбершопов (7 фото)

Професія цирульника (або «барбера») в честі вже не одну сотню років, адже в усі часи цінувалася гладковыбритая шкіра, ідеальна форма вусів і бороди, свіжа стрижка. З поверненням моди на бороди культура барбершопов знайшла друге дихання. Основний упор в послугах відводиться на професійну стрижку і гоління. Варто розуміти, що тонка робота цирульника коштує недешево, і за результат доведеться викласти суму, в два рази перевищує ціну у звичайному салоні. Правда, це не зупиняє сучасних чоловіків, що стежать не тільки за якістю виконання, але і охочих відчути ту саму, просочену тестостероном і кіногероями атмосферу чоловічого клубу. Наприклад, з цінами і послугами одного з найсучасніших барбершопов Москви можна ознайомитися на сайті http://barberestet.ru/muzhskaya-strizhka.html.

Один з канонічних барбершопов знаходиться в Лондоні. Truefitt & Hill — барбешоп, що бере свій початок в 1805 році і заслужив назву найстарішою цирюльні в світі. Цей барбешоп з перших днів обслуговував не лише британську аристократію, але і всю королівську родину. У свій час постійними клієнтами лондонського салону були Оскар Уайльд, Чарльз Діккенс, Френк Сінатра, Уїнстон Черчилль і багато інші особи світової історії.
Вся тайна барбершопов (7 фото)

Барбершопы переживають серйозний занепад з появою безпечної бритви Gillette на початку 20 століття. Гладко виголена шкіра на підборідді позиціонується як доглянутість і хороший тон. Борода стає атрибутом зрілого або навіть літнього чоловіка. Культ безпечної бритви, а також історичні події, які приводять до занепаду економіки в цілому, призводять до того, що барбершопы практично зникають. Перша половина століття протікає під девізом практичності: чоловіки воліють короткі стрижки і повністю позбавляються від рослинності на обличчі.
Вся тайна барбершопов (7 фото)

Після закінчення Другої світової війни по всьому світу знову починають відкриватися перукарні та салони краси. Оживає і традиція барбершопов. Головним чином це відбувається в Західній Європі та Америці. У країнах колишнього СРСР барбершопы зіткнулися з цікавим явищем. Пострадянський менталітет ніяк не хотів уживатися з культурою чоловічого догляду за собою. Лише порівняно недавно стежити за станом волосся і нігтів для представника чоловічої статі у нас перестало вважатися непристойним.

І хоча телевізор досі стверджує, що «Джіллет – краще для чоловіка немає», тенденцію відрощувати бороду і доглядати за нею підхоплює все більше і більше чоловіків. І мова не йде лише про догляд за бородою, ця тенденція говорить про цілу культуру догляду чоловіки за собою і своїм зовнішнім виглядом.