Вибір зварювальних матеріалів

4-19-2017

З дитинства вогник зварювання завжди здавався нам таким захопливим, адже він яскравий, блискучий, чарівний, але все навколо чомусь забороняли їм милуватися, кажучи, що це дуже шкідливо для очей. Якщо довго дивитися на зварювання, очі починають сльозитися, у них з’являється відчуття піску і різі. Якщо ж говорити про сварщиках, то без спеціальних захисних масок вони можуть заробити серйозні опіки очей (1, 2, 3 або 4 ступеня). 4 ступінь опіку очей вважається неймовірно серйозною, адже вона характеризується некрозом очних тканин, а процес цей незворотній. Ось чому так важливо з усією відповідальністю підходити до підбору захисної екіпіровки. Хочу запропонувати сварщик киев услуги

Принцип роботи маски
Існує безліч видів зварювальних масок. Проте вже давно найбільшою популярністю серед зварювальників всіх країн користується маска зварникаНезважаючи на досить простий пристрій, вона чудово виконує всі свої функції.

Принцип роботи маски заснований на поляризації рідких кристалів. Шар таких кристалів знаходиться між двома спеціальними плівками (поляризаційними). Під впливом напруга такий шар здатний блокувати частину світла, що через нього проходить. Залежно від рівня і вартості маски, подібний захисний шар може бути не один, а кілька.

Крім того, додатковий захист забезпечують фільтри, які захищають очі від ультракрасных і ультрафіолетових випромінювань. На перший погляд може здатися, що така кількість захисних шарів буде дуже щільним і важким. Насправді, все зовсім інакше. Захисна частина тонка (до 10 мм) і по-справжньому легка.

Технічні характеристики
Якщо ви відправляєтеся в магазин, щоб вибрати для себе маску , обов’язково ознайомтеся з усіма критеріями вибору, щоб в роботі ваша маска могла показати себе найкращим чином.

Один з найголовніших показників, на які потрібно звертати увагу – це час спрацьовування світлофільтра. Дуже важливо, щоб цей показник був не більше 1 мілісекунди.
Наступний параметр – розмір видимої області. З одного боку, велика видима область роблять вашу роботу більш комфортною, однак з іншого боку – великі світлофільтри дуже крихкі і схильні до руйнування.
Для кожного різновиду зварювання підходить свій світлофільтр, враховуйте це при виборі. Одним з найбільш універсальних варіантів є світлофільтр для аргонно-дугового зварювання. Він підходить і до більшості інших видів.
Всі маски  відрізняються розмірами і вагою. Обов’язково приміряйте маску перед покупкою, вона повинна бути зручною і не викликати дискомфорту. Відмінно, якщо маска регулюється «під голову». У ній можуть змінюватися, наприклад, кут нахилу або глибина посадки, так ви зможете знайти оптимальний для себе варіант.
На кожній маски стоять три цифри, наприклад, 2/3/1. Це її оптичні характеристики. Перша цифра відповідає за коефіцієнт прозорості. Друга говорить нам про розсіювання випромінювання. Третя – це показник ступеня однорідності випромінювання.
маска зварювальника хамелеон як вибрати

Види регулювань маски
При купівлі маски ви можете помітити, що у неї є ті чи інші можливості регулювання. Давайте розберемося з тим, які ж бувають варіанти регулювання і для чого вони потрібні.

Регулювання затемнення. Один з найважливіших видів регулювання, тому він присутній практично у всіх моделях. Якщо ви розглядаєте варіант без цієї опції, краще віддати перевагу чому-небудь іншому. Як правило, в звичайному (незатемненому) стані світлофільтр має ступінь затемнення не більше 3-4 DIN, а максимальне затемнення становить 9-13 DIN.
Регулювання чутливості. Ця функція дозволяє вам підвищувати або знижувати поріг чутливості фільтра і уникати непотрібних спрацьовувань фільтра.
Регулювання часу затримки відкриття. Дана функція необхідна для того, щоб захистити вас від надмірно раннього відкриття маски, коли ваші очі ще можуть наражатися на небезпеку.