Види і специфіка швейної фурнітури

5-9-2018

Першою фурнітурою вважаються різні види застібок, які з’явилися ще з першої одягом, то є кілька тисячоліть тому. Перші гудзики виявлені в костюмах Стародавнього Китаю та Індії, чий вік майже 4000 років. Фурнітура у вигляді шнурівки з’являється в 12 столітті, а різноманітність прикрас у вигляді аплікацій, шнурів і тасьми – це заслуга епох Середньовіччя і Відродження. Сьогодні фурнітура – це ціла індустрія, в якій працює безліч новаторів та винахідників. Рекомендую купити фурнітуру на сайті knopitex.com

Різновиди швейної фурнітури
Різновиди швейної фурнітури

Фурнітура робить одяг функціональною і зручною, швейна індустрія постійно винаходить нові пристосування і використовує новітні матеріали і технології в швейному виробництві. Щоб грамотно користуватися фурнітурою, потрібно добре розуміти, які її види існують і для чого вони потрібні. Фурнітуру можна класифікувати за різними підставами:

За призначенням фурнітуру можна розділити на:

декоративну, яка призначена виключно для оздоблення швейного виробу. До цього виду відносяться різноманітна бахрома, заклепки, стрази, брошки.
функціональну, яка завжди має в першу чергу утилітарне призначення, а вже по-друге служить для прикраси вироби. До цього виду відносяться гудзики, кнопки, пряжки, блискавки, гачки, гумки і т. д.
За матеріалом існує фурнітура з:

пластика. Сьогодні пластикова фурнітура є найбільш поширеною, з цього матеріалу виготовляють все, від блискавок до гудзиків і пряжок. Проте вибрати надійну пластикову фурнітуру буває непросто, так як якість пластика важко оцінити на око.
металу. Сама надійна фурнітура з металів, так ґудзики, застібки, кнопки, блискавки, пряжки з різних сплавів дуже довговічні, але не завжди підходять до певних видів одягу.
текстилю. Спочатку вся фурнітура була текстильної і сьогодні існує величезна кількість деталей з різних тканин. Бахрома, тасьма, стрічки, канти, мережива, шнури – різноманітність текстильної фурнітури нескінченно. Такі деталі можна підібрати до найрізноманітніших стилів і видів одягу, але їх застосування потребує особливого мистецтва в притачивании до виробу.
По унікальності фурнітуру можна розділити на:

ексклюзивну, ту, що створюється для певної колекції або навіть для конкретного наряду, наприклад костюми Мадонни і Леді Гаги славляться незвичайної фурнітурою, яку більше ніде не зустрінеш.
масова. Звичайно, переважно кравці мають справу з масовою фурнітурою, яка виготовляється фабричним способом великими партіями.
Фурнітура надає швейному виробу закінчений вигляд, вона надає стильності і оригінальність, прикрашає одяг і застосовувати її треба вміло, щоб не зіпсувати виріб. Специфіка пришивання фурнітури полягає в тому, що різні види деталей вимагають особливої технології пришивання. Так, вшивание блискавки, встановлення кнопок, вишивка на одязі, приточування косою бейки вимагає спеціальних лапок для швейних машин, а паєтки або стрази вимагають ручної роботи.

Від якості фурнітури залежить міцність і довговічність виробу, тому кравець повинен вміти відрізнити гідне якість фурнітури від ненадійних пристроїв. Майстри «Фабрики пошиття» знають про фурнітурі все і можуть з її допомогою створити самі різні, модні і зручні вироби для життя і роботи.

Швейні приналежності для професіоналів
Швейні приналежності

У поняття швейної фурнітури нерідко включають і такі атрибути швейної справи, як дрібний інструмент, який застосовують кравці в своїй роботі. Зручність і якість роботи кравця залежить від того, яку фурнітуру використовує майстер. Швейну фурнітуру можна розділити на:

основну. До цього виду належить все те, без чого праця кравця неможливий: спеціальні ножиці, голки, метри, крейду, лекала. Якість цих атрибутів істотно спрощує роботу професіонала і допомагають створювати якісні вироби.
комплектуючу. Цей вид фурнітури включає те, без чого кравець може обійтися, але ці предмети роблять роботу більш зручною, безпечною і швидкою. До цього виду відносяться наперстки, п’яльця, манекени, лупи, спеціальні лапки і шпульки для машин, вспарыватели, нитковдеватели, прорізувачі для петель.
Фурнітура для шиття – це величезна галузь, у якій застосовуються новітні матеріали і технології і встежити за тенденціями в цій сфері можуть тільки професіонали, тому купівля фурнітури – це серйозний крок, який вимагає консультації фахівців.