Види материнських плат

7-31-2021

Материнская плата s-1150 iH81 ECS H81H3-EM2

Види материнських плат

Знання, отримані з цієї статті про види материнських плат для ПК, знадобляться при складанні свого комп’ютера власноруч або ж це буде потрібно, коли ви тільки збираєтеся купувати деталі для своєї машини.Та й взагалі, знати всі типи материнських плат корисно, і стати в нагоді може часто. Також хочемо вам порекомендувати https://57.ua/parts/motherboard.html материнські плати.

Материнська плата atx

Atx є універсальною платою, яка підійде практично всім. Вона може сподобатися як початківцям користувачам, так і професіоналам. Використовуватися може ця плата на домашніх настільних машинах і на серверних.

Форм-фактор материнської плати atx передбачає наявність до 7 слотів для підключення пристроїв. Комп’ютери, що працюють на цьому залозі можуть бути згодом легко модернізовані до більш досконалих і просунутих.

Розмір материнської плати atx дозволяє встановлювати її в корпуси mini-tower і full-tower.

Материнська плата mini atx

Материнська плата mini atx має такий же функціонал, як і atx, тільки трохи поменше розміром. Її форм-фактор передбачає до 6 пристроїв. Компактний розмір цієї залізяки робить її затребуваною у домашніх користувачів для економії простору, при цьому не виникає великого програшу в характеристиках.

Види материнських плат mini atx коштують дешевше, ніж atx. Це робить даний тип плати бюджетним варіантом.

Материнська плата micro atx

Форм-фактор micro atx передбачає розміщення її в корпусі mini-tower. Доцільно використовувати даний вид в настільних домашніх комп’ютерах середнього класу.

Не можна сказати, звичайно ж, що це другосортні машини. Навпаки, материнські плати micro atx вельми зручні і економні для домашнього та офісного користування.

Материнська плата flex atx

Flex atx – це теж залізо для домашнього та офісного користування. Ці плати дешевше, ніж всі вище перераховані, тому це самий бюджетний варіант.

Материнська плата flex atx не передбачає великої продуктивності, тому зібрати з неї супернаворочений комп’ютер не вийде. За те можна значно заощадити на коштах.

Материнська плата nlx

Форм фактор nlx передбачає розміщення цієї плати в mini-tower. Відзначається зручність в її використанні, тобто не потрібно великих зусиль, щоб встановлювати або знімати будь-які пристрої з цієї плати. Більшість операцій можна зробити навіть не використовуючи викрутку. Тому слід порекомендувати її розробникам і тестувальникам.

Ці види материнських плат і за параметрами більше підходить для офісного або домашнього не напруженого використання. Хоча можна знайти і потужні просунуті варіанти.