Як боротися з людьми в білих халатах?

0
445

Що найчастіше ми спостерігаємо, звернувшись за допомогою до лікувальної установи? Щире Як боротися з людьми в білих халатах? бажання допомогти? Компетентність і професіоналізм? Уважне та дбайливе ставлення? Хотілося б, щоб це було так. Але в дійсності, на жаль, найчастіше ми стикаємося з непробивною бронею бюрократичного апарату, професійним цинізмом медичних працівників і наслідками нестачі кваліфікованих кадрів. І навіть за своє законне, дане нам Конституцією право на здоров’я, доводиться битися, причому часто ми змушені битися з тими, від кого чекаємо допомоги – з людьми в білих халатах.

Які заходи ми можемо застосувати?
Якщо відносини з конкретним співробітником або цілим лікувальним закладом складаються не так, як хотілося б, потрібно взяти на озброєння Федеральний закон № 323, затверджений в 2011 році. Уважно вивчивши статті цього документа, ви отримаєте повне уявлення про те, на що вправі розраховувати людина, звернувся за допомогою до лікувальної установи (тобто отримав статус пацієнта). Тут описані всі обов’язки медичного персоналу та адміністрації лікарні. Незважаючи на те, що текст цього закону складений юристами, він цілком зрозумілий і для обивателів.

Керуючись цим документом, ви маєте право наполягти на дотриманні його вимог, вказавши, при необхідності, на відповідний пункт. Для наочності, можна роздрукувати текст і взяти його з собою в лікувальний заклад. Якщо ваші вимоги будуть проігноровані, за відновленням справедливості потрібно звернутися у вищу інстанцію:
-Адміністрацію установи. На ім’я керівника пишеться скарга, копія якої підписується приймаючим співробітником (секретар) і залишають у себе. Відповідь має прийти не пізніше, ніж через місяць.
-Правоохоронні органи. Заява подається в чергову частину.
-Управління Росспоживнагляду і Росздравнадзора. Звернутися сюди можна і через інтернет.
-Прокуратуру.
-Управління охорони здоров’я міста або району.
-Заступникові голови міста чи району з соціальних питань.

Якщо несправедливість щодо пацієнта та обмеження його прав носить резонансний характер, можна попросити підтримки у представників засобів масової інформації. Часто вони впливають на лікувальну установу і наглядові органи більше впливу, ніж особисті звернення потерпілого.

Де можна отримати детальну консультацію?
Вирішенням питань, пов’язаних з неякісним наданням медичної допомоги та обмеженням законних прав пацієнтів, займаються медичні юристи. Зокрема, проконсультуватися з приводу виниклої проблеми можна в Лізі Захисту Прав пацієнтів, детальна інформація представлена на сайті www.prava-pacienta.ru.