Як боротися з бур’янами.

5-10-2018

Як боротися з бур’янами.
Один з найбільш важливих пунктів по догляду за городніми грядками – це видалення і профілактика бур’янів. З бур’янами найкраще боротися агротехнічними методами, найвідомішим з яких є прополка. Виполювати бур’яни треба починати ранньою весною, обов’язково враховуючи їх видові особливості. Боротьбу з бур’янами суттєво полегшує і правильна обробка грунту. Під час осіннього перекопування грядок треба не забувати перевертати пласти землі «догори ногами». Перевернутим і очутившимся на незвичній глибині корневищным бур’янам буде набагато важче відновитися: частина кореневищ виявляється ближче до поверхні і вимерзає, інша ж частина, перевернута, не завжди може вибратися навесні на поверхню. Одночасно з цим загине значна частина зимуючих шкідників — потрапили в результаті перевертання пластів землі з нижніх шарів ґрунту у верхні яйця і лялечки шкідників взимку вимерзають. Вимерзне при цьому та частина насіння бур’янів. Правда, на практиці цей метод часто (все залежить від початкового складу бур’янів, кліматичних особливостей даної місцевості і багатьох інших обставин) не допомагає: одні бур’яни гинуть, а інші, навпаки, навесні сходять більш масово, оскільки їх насіння виявляються ближче до поверхні. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі https://sevenmart.com.ua/g15614925-gerbitsidy-sornyakov.
У зв’язку з цим деякі фахівці останнім часом навіть агітують відмовитися від цього агротехнічного заходу, забуваючи при цьому і про різницю у умовах в різних місцевостях, і про інших призначеннях оранки (поглиблення глибину родючого шару і боротьба з шкідниками). Зрештою, цей агротехнічний прийом колись вивчався-перевірявся досить досконально, причому в ті часи, коли заради отримання безпосередньої комерційної вигоди жертвувати науковою істиною було не прийнято. Сьогодні менш дієвим він став по одній простій причині: бур’яни теж багато чому вчаться, особливо ті, у яких виживання ґрунтується на залишення численного потомства. Ще більшою мірою, до речі, бур’яни звикають до гербіцидів (стійкість до отрутохімікатам у них виробляється деколи за кілька років).
Але з цього зовсім не випливає, що до оранці та іншим заходам пристосувалися всі бур’яни, причому в даному випадку мова йде навіть не про види, а про окремих популяціях. Для тих, хто забув біологію, можна нагадати: популяцією вважається сукупність особин одного виду, яка проживає на певній території (в широкому сенсі цього слова — наприклад, «територією» для популяції бактерій може виявитися одна загнившая картоплина) і має загальні генетичні особливості. Кожний вид складається з великої кількості популяцій, нерідко дуже сильно відрізняються з-за більшою або меншою територіальної ізольованість один від одного і різниці в умовах, в яких їм доводиться існувати, а отже, пристосовуватися до них. Можна навіть спробувати провести маленький експеримент: якусь частину городу зорати з перевертанням, а яку-ні, і на наступний рік подивитися, який з них бур’янів буде менше.