Як грати в пасьянс на картах

4-22-2021
Пасьянс правила раскладывания 36. Пасьянс гадание — пища для ума и окошко в  будущее

“косинка” дуже древній пасьянс

Мабуть, “косинка” дуже древній пасьянс, можливо навіть, один з перших.  Знають його всі, грають в нього теж все, а відповідь на питання ” коли він виник?” Не знає навіть премудра вікіпедія. У кращому випадку видає, коли майкрософт вніс його в стандартні ігри для комп’ютера. За час свого існування “косинка” обріс легендами, обзавівся клубами шанувальників. Проводяться чемпіонати, навіть онлайн. Також хочемо вам порекомендувати играть в Пасьянс на картах в онлайн.

 

Правила настільної гри дуже прості: берете колоду з 52 карт і розкладаєте на 7 стопок сорочкою вгору так, щоб в першій була одна карта, у другій – дві, в третій – три, і так до сьомої стопки. Перевертаєте по одній карті в кожній стопці горілиць. Решта карти відкладаєте окремо, це ваша підстраховка. Спочатку дивіться, чи немає у відкритих картах тузів, якщо є – переносите їх наверх в одну лінію. Надалі на ці тузи ви будете збирати інші карти у висхідній послідовності: туз, двійка, трійка, і так до короля. Масть кладеться на масть. Коли ви перенесли тузи, відкрийте нижню під ними карту. Якщо карти немає, це порожнє місце можна використовувати, щоб переставити короля. На нього збирають карти в низхідному порядку, чергуючи червона – чорна, беручи їх з інших стопок. Переглянувши і виконавши всі можливі ходи, починають перегортати відкладену колоду, відкладаючи горілиць карти по черзі. Якщо вам попадається відповідна карта, якої не вистачає для просування пасьянсу, її зносять (пам’ятайте правило червоне – чорне!) на одну з стопок, або верх на туза однієї з нею масті (або на ланцюжок з тузом на початку). Перегортати колоду можна будь-яку кількість разів. Пасьянс вважається зібраним, якщо всі карти ви перенесли на тузів.

Приклад столу з пасьянсом косинка

Те ж саме відноситься і до комп’ютерної версії, тільки грати в не набагато легше – всі дії проводяться клацанням правою і лівою кнопкою миші. Виглядає це приблизно так: запускаєте саму гру, відкриваєте меню “гра”. Там вибираєте”здати карти”. Натискаєте праву кнопку мишки, комп’ютер автоматично переносить всі відкриті тузи в “будинок”. Дивіться, чи можна перемістити щось між стопками і виконуєте перетягуванням, утримуючи ліву кнопку миші. У стопках можна збирати карти по низхідній (від короля до двійки), чергуючи червону масть з чорною. Якщо відкривається порожнє місце, то на нього можна перекладати стопку, тільки при наявності в ній короля, на не відкритих до кінця стопках допускається початкова карта гідністю нижче короля. Коли всі можливі ходи вичерпані, переходите до перегортання колоди, натискаючи на неї лівою кнопкою миші. Відповідну карту з колоди можна знести на ігрові і продовжити збір стопок. Колоду можна перегортати необмежену кількість разів, але якщо ви граєте на окуляри (вони висвічуються внизу ігрового вікна), то з кожним новим перегортанням окуляри убувають. Те ж відноситься і до довгих роздумів – “час – гроші”. Час від часу клікайте правою кнопкою, щоб перенести в “будинок” з стопок карти, починаючи з тузів (якщо вони раніше були закриті і відкрилися тільки в процесі гри). Деякі гравці взагалі при перегортанні колоди постійно клацають лівою-правою, так прискорюється автоматичне скидання сформованих карт. Коли всі карти будуть перенесені в “будинок”, на екрані виникне скажений танець карт, що саме по собі смішно і викликає розрядку напруги.

Якщо це здається вам занадто простим, грати можна, перегортаючи відразу по три карти з колоди. В такому випадку з відкритих трьох карт можна використовувати тільки останню, інші звільняються в міру зняття верхніх. Мета все та ж – перенести всі карти на тузи в “будинок”.

У наш час, з розвитком мережі інтернет, з’явилися мережеві версії пасьянсів, в тому числі і “косинка”. Щоб грати онлайн або на мобільному телефоні, вам потрібно завантажити і встановити відповідну версію гри. Важить вона мало, тому проблем із закачуванням не буде. До того ж, стандартні сорочки карт всім порядком набридли, а закачавши нову версію “косинки”, ви отримаєте і нові карти в вашу колекцію. І до того ж, можна влаштовувати чемпіонати і ставити рекорди – а раптом міфічна ліга косинки і справді існує?