Як орендувати авто

6-11-2021

Ринок автопрокату в україні ще дуже молодий, в порівнянні з європою, звичайно.  Це пов’язано з тим, що оренда авто актуальна, в першу чергу, для туристів, а туризм почав активно розвиватися в нашій країні порівняно недавно. Однак сьогодні практично в кожному великому місті є представництва міжнародних контор з прокату автомобілів і невеликі місцеві фірми. Хочемо порекомендувати почитати про аренда авто в Киеве на месяц на сайте 380auto.com.ua , тут тільки найкращі ціни.

Документи і страховка

Для того, щоб взяти авто напрокат, громадянам рф потрібен тільки паспорт, водійське посвідчення і кредитна карта. Мінімальний вік водія зазвичай становить 23 роки. У деяких випадках авто економ-класу можуть видати і 21-річним водіям. Мінімальний стаж водіння-2-3 роки, в залежності від контори і класу автомобіля. Для автомобілів економ-класу іноді достатньо 1 року водійського стажу.

У вартість будь — якого авто в обов’язковому порядку включено осаго-без нього в принципі не можна їздити за законом. Багато прокатні контори пишуть, що включено також каско, проте найчастіше мається на увазі самий базовий пакет, який включає в себе тільки ризики викрадення і пошкодження в результаті дтп. Це означає, що проколене на трасі колесо і подряпаний через неакуратне паркування бампер доведеться оплачувати з власної кишені. Повну страховку можна оформити за додаткову плату, ціна залежить від класу авто, але в цілому задоволення це досить дороге.

Штрафи

Всі штрафи за порушення пдр, зрозуміло, оплачувати орендарю. Крім того, орендодавець може оштрафувати вас за брудну машину-часто в договорі зазначено, що орендар зобов’язується повернути чистий автомобіль.

“взяв машину з повним баком-поверни з повним” – таке загальне правило. Якщо повертаєте авто з меншою кількістю бензину, ніж було, доведеться оплатити відсутні літри за завищеною ціною (приблизно в 1,5-2 рази).

У договорі, як правило, обумовлено час повернення авто. Якщо запізнитися з поверненням менш, ніж на годину, нічого не буде, якщо більше — доведеться сплатити зайву добу оренди.