Як почали святкувати Новий Рік

0
332

Святкування Нового Року сягає своїм корінням більш ніж на 25 століть у минуле. Звичай цей уперше народився в Месопотамії (Дворіччя). Саме тут, на думку вчених, вперше (в третьому тисячолітті) стали святкувати Новий рік.

Всі землеробські роботи починалися наприкінці березня, після того, як в Тигрі і Євфраті прибувала вода. Протягом 12 днів ходами, карнавалами і маскарадами було ознаменований це язичницьке святкування. В цей час заборонялося працювати, карати і вершити суди. Клинопис на одній із глиняних табличок розповіла, що це були дні неприборканої волі, коли весь світовий порядок ставився догори ногами, раб перетворювався на пана.

Саме слово КАРНАВАЛ, в перекладі з вавилонського означає “корабель-море” і це, напевно, не випадково, бо багато ритуалів новорічного свята було пов’язано з уявним плаванням бога Мардука по Євфрату. В один із днів містерії зображували битву Мардука проти чудовиська богині хаосу Тіамат (нагадувала дракона, змії, ящера).

Перебували у вавілонському полоні (під час правління Навуходоносора) іудеї, запозичили це святкування у вавилонян. Від юдеїв традиція новорічного святкування перейшла до греків, а через них до народів Західної Європи.