Як правильно інвестувати

9-10-2021

 

Важность инвестиций для бизнеса
 

 

Багатьом ринок акцій представляється занадто складним і заплутаним, але в реальності все зовсім не так. Навіть знаменитий уоррен баффетт стверджує, що не потрібно мати 120-130 пунктів iq, щоб заробляти на цінних паперах. З цим впорається людина навіть з самим пересічним розумом за умови, що він має достатній запас терпіння, а також чітке розуміння того, що він робить і навіщо. Для полатку хочемо порекомендувати сайт JKR на якому Ви можете дізнатися багато інформації про інвестиції .

Якщо говорити простою мовою, то все виглядає приблизно так: кожне підприємство потребує грошей для розвитку. Найпростіший спосіб отримати їх-звернутися за допомогою до інвесторів, вклади яких допоможуть набрати потрібну суму. Вигода останніх полягає в отриманні у власність частки компанії, яка виражається в акціях. Так що акція є цінним папером, що дає своєму власникові право на частину прибутку компанії.

Як заробляють на акціях

Дивіденди.

Джерелом виплати дивідендів є чистий прибуток компанії, а її конкретна сума визначається зборами акціонерів за підсумками фінансового року. Інвестування з метою отримання дивідендів у багатьох інвесторів викликає стільки ж захоплення, скільки і спостереження за тим, як сохне фарба на паркані — довго і нудно. Але саме терпляче очікування виплат з акцій, потім дбайливе їх реінвестування і зробило основних» монстрів ” фондового ринку тими, хто вони зараз є.

1 хороший приклад-відомий американський інвестор енн шейбер, яка за 50 років змогла перетворити $5000 в $22 млн на одних лише реінвестиціях дивідендів.

Курсова різниця.

Курсова різниця-це основний спосіб отримання доходу. Суть, на перший погляд, проста-купити дешевше, а продати дорожче. Але відразу братися за торгівлю не варто. Перед тим, як почати інвестувати в акції, необхідно ретельно проаналізувати компанію, всі її показники, перспективи та ін.

З чого почати інвестувати в акції

Як і при будь-якому іншому виді інвестування, перш необхідно сформулювати якийсь план: що ви хочете купити і на який термін, потім зібрати стартовий капітал для покупки певної кількості акцій.

Вкладення в цінні папери-заняття не для бідних і до того ж, передбачає значну частку ризику, оскільки навіть великі корпорації час від часу банкрутують. Тому підходити до справи слід з розумом.

Розмір капіталу залежить від конкретних цілей: які акції ви хочете купувати. Наприклад, акції facebook коштують $

Які акції купувати?

1. Визначитися з цим питанням потрібно кожному, хто зважився перейти від планування до активних дій. Дійсно, не купувати ж акції, орієнтуючись тільки на чутки, новини, поради друзів і думки різних «експертів». Перш за все слід визначитися з напрямком. Існує три основні класи акцій. Всі подальші стратегії, прийоми і тонкощі інвестування залежать саме від того, який вибір був зроблений на цьому етапі.

  • дивідендні акції. У цьому випадку зростання ціни акцій не є ключовим фактором, а важливий тільки прибуток компанії, яка виливається в стабільний приплив дивідендів для інвестора. Дивідендні акції мають одну відмінність-одержувана від них вигода прямо пропорційна показнику чистого прибутку компанії, тому серед таких компаній, як правило, папери – з низьким темпом зростання. Це стабільні і великі компанії, яким не потрібні додаткові гроші для збільшення прибутку.
  • акції зростання. Це акції компаній, показники яких ростуть високими темпами (десятки відсотків за звітний період). Зростання показників означає і зростання ціни, що робить такі акції привабливими для торгівлі. Подібні компанії рідко виплачують дивіденди, і всі кошти спрямовують на розширення.
  • акції вартості. Недооцінені акції, ринкова вартість яких нижче реальної. Зазвичай акції стають недооціненими через помилкові новини негативного забарвлення, кризи в галузі, малої популярності або просто тимчасової відсутності активного інтересу до сфери діяльності компанії. Особливість полягає в тому, що рано чи пізно ринок зробить переоцінку акцій, і їх ліквідність піде вгору. Недоліком є те, що чекати цього моменту можна і десяток років. Втім, очікування боятися не варто. Наприклад, інвестувати в такі акції дуже любить уоррен баффетт.

Так що, абсолютно хороших або абсолютно поганих акцій не існує. Є тільки ті, що найкраще підходять для конкретної стратегії заробітку і повністю відповідають цілям і поглядам інвестора.

Дорогі або дешеві?

Це питання також не має однозначної відповіді, а в історії фондового ринку є маса прикладів вдалого інвестування як в дорогі, так і в дешеві акції. Наприклад, людина з топ – 20 найбільших американських інвесторів джон темплтон починав свою кар’єру з покупки саме недорогих акцій компаній, які переживали свої не найкращі часи, а то і перебували на межі банкрутства.

У 1939 році джон темплтон зайняв близько 10 000 доларів і сміливо інвестував їх у 100 компаній, купуючи по сотні акцій кожної компанії за ціною менше 1 долара. Єдиною його пересторогою було-не витрачати більше, ніж сто доларів за акцію. Зрештою всі, крім чотирьох компаній, принесли йому істотний прибуток. Реінвестувавши отримані кошти за такою ж схемою, він знову отримав дохід, який до початку 2000-х років становив вже близько півмільярда доларів чистими.

Втім, новачкові можна сфокусувати свою увагу і на так званих «блакитних фішках» — компаніях з міцними стабільними позиціями, які вже десятки років стійко переносять всі кризи і негаразди. Наприклад, вже згаданий уоррен баффетт на початку кар’єри успішно інвестував в акції coca-cola, pepsico, pfizer, see’s candies та інших стовпів ринку. Хоч ціна акцій і висока, а дивіденди відносно помірні, прибуток зате – гарантована.

Де і як інвестувати в цінні папери

Здійснювати операції з придбання та продажу цінних паперів можна тільки через спеціальних посередників — брокерів. Вони мають ліцензію на торгівлю цінними паперами і реалізують волю клієнтів, діючи в рамках правил і вимог біржі. За свою роботу брокер стягує комісію, яка залежить від виду діяльності і тарифного плану.

Вся торгівля у цього брокера йде через єдиний рахунок, де є можливість купувати не тільки акції, а й валюти, ф’ючерси на товарно-сировинні ринки та ін.

Нижче ви зможете подивитися простий приклад покупки акцій apple. Для цього ми відкрили сторінку платформи, вибрали акції еппл і натиснули кнопку buy:

Технічний аналіз говорить про те, що ціна досягла локального мінімуму і вперлася в лінію підтримки, від якої вартість повинна відскочити і почати рости.

Вже через кілька годин ціна продовжила відскік:

Щоб зафіксувати поточний прибуток, ми прийняли рішення закрити угоду:

Підсумковий прибуток від покупки склав $280:

Брокер evotrade, з яким ми працюємо вже багато років, пропонує хороші умови для угод і величезний список активів.

Реєстрація онлайн

Зареєструватися у брокера ніяких труднощів не складе, навіть якщо до цього створювати акаунти у брокерів вам ще не доводилося. Ніяких особистих походів в офіс, все тільки через інтернет.

Раніше акції можна було купувати у брокера по телефону, а відкривати рахунок тільки з особистою присутністю. Сьогодні все відбувається тільки через інтернет.

Інструкція

  • на сайті компанії необхідно буде ввести в форму свої піб, телефон і e-mail, на який потім буде відправлений спеціальний код підтвердження.
  • перш, ніж почати вкладати гроші в акції, необхідно створити торговий рахунок, натиснувши кнопку «відкрити рахунок» і поповнити його за допомогою банківського рахунку/карти visa абоMastercard, або епс: webmoney, qiwi, юмопеу.
  • також доведеться верифікуватися, відправивши скан паспорта, щоб довести, що ви – це ви (це вимога фінансових регуляторів, щоб уникнути відмивання грошей).