Як правильно вибрати адвоката

3-19-2019

Юристи набувають у ВНЗ-ах загальну юридичну освіту і отримуючи диплом, юрист вибирає сферу діяльності та спеціалізації.

Рекомендую смотреть

Якість послуг, що надаються адвокатом клієнту, залежить серед іншого і від спеціалізації адвоката в певній сфері діяльності.

Найчастіше, потенційний клієнт не наводить довідок про спеціалізацію адвоката і успішно проведені справи,
а на жаль, вважає за краще обмежитися питанням по
телефону (!) про вартість послуг.

Професія юриста – це вивчення нюансів і деталей! Для того, щоб визначити складність і обсяг роботи, необхідно вникнути в суть проблеми і кваліфікований юрист навряд чи відповість на питання щодо вартості послуг, без попередньої зустрічі і бесіди з клієнтом.

Перш ніж ви визначитеся в якій послузі ви потребуєте, вирішите, що для вас важливіше: кваліфікована і якісна робота або тільки низька вартість послуг.

Привабливо-низька озвучена вартість юридичних послуг може свідчити про те, що юрист не розуміє обсягу необхідної роботи і в процесі виконання вашого замовлення, можливо, зажадає додаткову оплату за розвитком подій. А якщо не попросить і продовжить працювати над вашим замовленням, то низький гонорар може вплинути на якість виконуваної роботи. У гіршому разі, адвокат не впорається з роботою, завалить справу і клієнту доведеться шукати іншого адвоката, що спричинить додатковий фінансовий, моральний та емоційний шкоди…

Тому, бажано вибрати адвоката після попередньої зустрічі, тому що можливість комунікації, так звана “хімія”- це дуже важливий фактор успіху. Якщо клієнту складно спілкуватися з адвокатом, то це матиме негативний ефект на успішне ведення справи.

Слід також звернути увагу і на склад адвокатського офісу. Відоме ім’я і роздутий штат не гарантують взаємодію безпосередньо з самим відомим адвокатом. Швидше за все він доручить справу комусь із підлеглих. Якщо мова йде про невелику роботу, то даний варіант вам може підійти, але будьте готові заплатити дорожче: солідний офіс і штат вимагають великих витрат.

Перед вибором адвоката, я раджу отримати юридичну консультацію у фахівця в даній сфері, щоб зрозуміти суть справи, зрозуміти які шанси на позитивний результат, і, головне, вибрати “правильного адвоката” після консультації.

Консультація допоможе отримати уявлення про обсяг робіт, отже – і про розмір оплати. Не обов’язково наймати адвоката, у якого ви отримували консультацію, але це допоможе заощадити гроші і час: залишившись працювати з адвокатом, консультировавшем вас, вартість його консультації як правило увійде в оплату всього гонорару.

Від отриманої професійної консультації ви можете тільки виграти, але остерігайтеся консультацій по телефону, отримана таким чином інформація може принести вам шкода!

Головна помилка клієнтів в тому ,що вони вимагають гарантій від адвоката. Адвокати гранично обережні в прогнозах результату і не можуть гарантувати бажане клієнту. Якщо ви будете шукати адвоката, який пообіцяє завідомо позитивний результат, то результат вашої справи швидше за все приречений на невдачу.

Моя вам порада-наполягайте на підписанні договору-це важливо, як адвокату так і вам. Бувають випадки, коли справи тягнуться довго і тягнуть за собою додаткові витрати.

І пам’ятайте: різниця в гонорарі між адвокатами часто набагато менше, ніж різниця в їх професійному рівні.