Як створити сайт

10-23-2018

Якою б мова програмування для створення сайту ви не віддали перевагу, а то й зовсім без нього, каркас всіх сайтів складається завдяки мові розмітки гіпертексту – HTML (XHTML), а на допомогу йому приходить його гаряче улюблений кузен CSS – каскадні таблиці стилів. Так от, як ви і самі вже могли здогадатися, в наш час HTML + CSS – це нероздільне ціле і основа основ, без їх знання створити свій успішний сайт самостійно буде просто неможливо. Хочемо порекомендувати почитати про создание сайта

Другий етап – це досягнення динаміки на вашому сайті. І під динамікою слід розуміти не стрибають туди-сюди картинки, а управління сайтом за коштами роботи скриптів. Приклад статичного сайту: припустимо, ми повністю завершили створення головної сторінки і наповнили її веселими картинками та текстом, і тепер, хочемо створити ще одну сторінку, наприклад, «Як оформити замовлення?”. Так от для цього нам доведеться вже в новому файлі заново верстати весь макет сайту. «Хах!«,- Скажіть ви:» я ж просто скопіюю його з попереднього файлу”, – і будете праві. А тепер уявіть ситуацію, коли у нас вже є сотня сторінок і нам захотілося поміняти якусь дрібницю, наприклад, змінився наш номер телефону або логотип, і нам доведеться заходити в сотню файлів і сотню разів змінювати номер телефону, а якщо у нас 2000 сторінок і більше, що зовсім не рідкість… Щоб уникнути цього жаху і були придумані динамічні сайти, де макет міститься в одному файлі, а ми лише змінюємо (підключаємо) сам текст сторінки або що-небудь ще.

Так ось на шляху до створення динамічного сайту, як в кращих традиціях жанру, доріжка розгалужується на 2 шляхи: перший – використання готового движка, по-науковому CMS – системи управління контентом (вмістом); або ж другий – написати свій власний динамічний сайт з чистого аркуша, в цьому нам допоможуть могутні мови програмування (PHP, Python, Perl, Java і тд.). Між іншим, більшість популярних движків написано якраз на PHP, так що, можливо, коли-небудь ви і самі станете співавтором одного з них 😉 Так який же вибір зробити? Я вважаю так: якщо є час і бажання, то краще все завжди робити самому з чистого аркуша, але, як правило, часу завжди немає. Виходячи з цього, я дотримуюся такого алгоритму: якщо проект не великий (наприклад, як цей блог), то потрібно робити самостійно, а якщо це, наприклад, інтернет-магазин, то чому б не скористатися чудесами цивілізації?

Третій етап-оптимізація сайту і просування в Інтернеті. Насправді про оптимізацію, як і про веб-безпеки, потрібно думати з самого початку, тому перед тим як кинуться створювати свої власні проекти, я настійно рекомендую дуже докладно вивчити всі аспекти оптимізації та просування сайтів. Велика помилка, що створивши хороший сайт, на цікаву тему, з красивим дизайном, ми отримаємо гідну наших праць розмір аудиторії. Ні і ще раз немає! Без пошукової оптимізації (SEO – Search engine optimization), на жаль, животіти нам далеко за межами перших сторінок пошукової видачі.

Четвертий етап – починаємо заробляти. Про це також буде написаний цикл статей, але поки що нас не повинно це хвилювати, а тільки всіляко стимулювати і спонукати до дії і знань!