Як вибрати адсорбційний осушувач на виробництво?

0
319

Систему подачі стисненого повітря можна зустріти практично на кожному промисловому підприємстві. Так як для її роботи використовується повітря з вулиці, він володіє певною вологістю, яка може доходити аж до 100%. Конденсат, що видає в системі при його стисканні та напрямку по трубах, призводить до утворення корозії на насосах та інших металевих елементах системи. Щоб запобігти утворенню вологи, використовується адсорбційні осушувачі – пристрої, прибирають вологу з повітря. При грамотному підборі такої осушувач не тільки продовжить термін служби обладнання, але ще й підвищить якість видається стисненого повітря.

Класи осушення стисненого повітря
Основний параметр, виходячи з якого і вибирається адсорбційний осушувач – це клас осушення, до якого це обладнання може довести стиснене повітря. Виділяють наступні класи осушення:

– 4-ий – дана маркування означає, що пристрій зможе осушувати стиснене повітря до точки роси «+3°С», тобто конденсат в повітряній системі буде відсутній при температурі від +3°С і вище. Адсорбційний осушувач такого класу підходить тільки для використання в теплу пору року або в опалювальних приміщеннях, де трубопроводи не виходять за його межі. В іншому випадку вимагатиме осушувач більш високого класу.
– 3-ій – обладнання цього класу осушує повітря сильніше – точка роси пересувається на відмітку в -20°С. Однак, і цього не завжди достатньо в наших кліматичних умовах, коли температура взимку може опускатися і нижче. Тому адсорбційні осушувачі третього класу рекомендується в основному для країн Західної Європи.
– 2-ой – пристрої, що забезпечують осушення повітря до другого класу, гарантують, що при температурі навколишнього середовища до -40°С не буде виникати роси. Для більшості промислових підприємств такого показника більш ніж достатньо, але при висунення особливих вимог до стиснутого повітря потрібні осушувачі першого класу.
– 1-ий – адсорбційний осушувач, належить до першого класу, гарантує, що точка роси в осушуваному їм стислому повітрі буде на позначці в -70°С.
Крім вищезазначених класів, є ще й так званий «нульовий» клас, який зарезервований під більш високі вимоги. Точка роси у ньому обмовляється окремо для кожної конкретної моделі осушувачів.

Ще один важливий момент, який необхідно враховувати при підборі адсорбційного осушувача – це тип його регенерації. Він залежить від загального обсягу витрати стисненого повітря в системі:

Якщо він менше 35м3/хв, то підійдуть моделі осушувачі з холодним типом регенерації.
Якщо він більше 35м3/хв, то з точки зору енергетичної ефективності краще купувати модель з гарячим типом регенерації.

Стаття підготовлена за підтримки фахівців ЗАТ “РЕМЕЗА”, ознайомитися з асортиментом адсорбційних осушувачів можна за посиланням: http://www.remeza.com/command.eco?q=device_first_level:l:selected_device:v:1323124:l:selected_first_level:v:151242