Як вибрати інверторний кондиціонер?

0
380

Інверторні кондиціонери — це сучасна альтернатива звичайної кліматичній техніці, має чимало переваг. Принцип їх роботи дозволяє значно знизити рівень шуму, заощадити електроенергію і продовжити термін служби техніки. Інверторний кондиціонер буде коштувати дорожче звичайного, але окупається така техніка набагато швидше. Як працює такий пристрій і що важливо врахувати при його виборі?

Звичайний кондиціонер працює наступним чином: задається необхідна температура, пристрій охолоджує повітря в приміщенні до її досягнення і повністю вимикається. Вже через 10-15 хвилин температура починає підвищуватися, і кондиціонер знову включається. Постійне відключення і включення змушує техніку споживати багато енергії, і такі стрибки шкідливі для компресора.

Інверторний кондиціонер функціонує таким чином, що компресор працює постійно, модулируя самостійно свою потужність. Це досягається перетворення змінного струму в постійний. Такий принцип в рази знижує шумність роботи, заощаджує приблизно 30% електроенергії (у порівнянні зі звичайним кондиціонером), і продовжує термін служби самої техніки на 40%.

Перш ніж купувати інверторний кондиціонер, необхідно правильно розрахувати потужність пристрою. Вона безпосередньо залежить від площі приміщення, яке потрібно охолоджувати, а також від кількості осіб, які постійно в ньому знаходяться. Потужність вираховується за досить складною формулою, яку можуть прорахувати фахівці. Але приблизно варто орієнтуватися на такі параметри: на 10 квадратних метрів приміщення (при стандартній висоті стель) потрібно 1 кВт потужності.

Звертайте увагу також на різні функції — майже вся техніка оснащена і холодо-, і теплопродуктивністю. Але якщо більш важлива функція охолодження, то потрібно правильно підійти до прорахунку потужності, щоб пристрій працював на знос або не перерасходовало електроенергію.

Звертайте увагу на рівень шуму техніки, щоб її робота була комфортна для вас. Інверторні кондиціонери мають в цьому перевага — в режимі зниженої потужності їх практично не чутно. Порівняйте: звичайне кліматичне пристрій потужністю в 2-2,5 кВт має рівень шуму в 25-30 децибел, а інверторне при тій же потужності — всього від 19 до 27 децибел.