Як вибрати будівельну компанію

9-21-2021

Ідеальна будівельна фірма повинна володіти такими якостями, як якість, прийнятна ціна і терміни виконання, і, звичайно, тверді гарантії.

Бажання заощадити власні гроші природно для економного забудовника, але і в цьому питанні не можна доходити до абсурду. Адже відомо, що дешево не завжди добре. Тому вартість вашого будівництва, звичайно, повинна стати основним, але ніяк не вирішальним критерієм при виборі будівельної фірми. Хочемо порекомендувати почитати рейтинг компании NewStroy на сайті , тут тільки найкращі компанії .

Звичайно, не варто переплачувати якійсь будівельній фірмі тільки за те, що вона більша, дає більше реклами і містить багатий офіс. Однак не варто і “купуватися” на підозріло низькі ціни.

Той, хто приймає рішення будуватися, повинен мати для цього відповідні ресурси і володіти необхідними документами на землю, де планується будівництво. Така людина є замовником або замовником-забудовником, а фірма, яка організовує роботу в цілому, іменується генпідрядником. Фірми, що виконують окремі види робіт, – субпідрядники.

До безперечних плюсів єдиного підрядника слід віднести, по-перше, те, що генпідрядник несе відповідальність за об’єкт в цілому. Він сам виробляє вибір субпідрядників на основі або сформованих зв’язків, або тендеру, звільняючи від цього замовника. Ну і, як правило, генпідрядні організації мають достатній досвід в оформленні готового до здачі в експлуатацію будинку, що серйозно допомагає подолати різні бюрократичні перепони і дозволяє замовнику швидше стати офіційним власником нерухомості.

На що перш за все потрібно звернути увагу при виборі будівельної компанії для здійснення будівельних робіт на вашому об’єкті:

1 термін існування фірми (не менше 3-х років роботи – хороший знак)

2 наявність ліцензії на будівельні та ремонтні роботи

3 наявність грамотного договору;

4 наявність всіх необхідних документів для підписання договору: докладного кошторису на будівельні роботи та будівельні матеріали, графіків робіт, етапів і фінансування будівництва; акти здачі-приймання робіт, технічне завдання, дефектні відомості та ін.

5 наявність кваліфікованих фахівців в будь-яких видах будівельних, оздоблювальних робіт

Якщо вони на даній фірмі постійні – це хороший знак. Якщо ж більшість з них сезонні, – можливі, як то кажуть “варіанти”.

Добре, коли у будівельної компанії є власне дизайн-бюро або хоча б дизайнер. Тоді його робота буде пов’язана з діями будівельників, і він не буде відірваний від реальності. Такий фахівець, як правило, від початку і до кінця контролює хід ремонтних робіт, підказує, що потрібно зберегти, а від чого позбутися, і як найкращим чином використовувати простір будинку.

6 можливість продемонструвати свою роботу на інших об’єктах, щоб у вас була можливість оцінити якість вироблених оздоблювальних і ремонтних робіт і організацію праці;

Вам обов’язково повинні надати портфоліо з фотографіями вже зданих об’єктів. Порівняйте свої враження про кожну організацію. Не поспішайте. Ви замовник, ви платите власні гроші за будівництво і у вас є право вибору. Від того, наскільки він буде правильним, залежить, наскільки комфортно у вашому будинку буде житися вам, вашим дітям, а може бути і онукам.

7 наявність рекомендацій та позитивних відгуків від інших клієнтів;

8 наявність служби технагляду та контролю якості;

9 надання компанією гарантії на виконані роботи

10 грамотна і докладна комерційна пропозиція, кошторис або розрахунок, в яких враховані всі види оздоблювальних, загальнобудівельних або ремонтних робіт, розписано все по позиціях.

Вигідно, якщо у будівельної фірми є багато партнерів, постачальників стійматеріалів і обладнання. Тоді всі питання ви будете вирішувати з однією людиною, представником будівельної компанії-підрядника. Якщо виконроб вам попадеться тлумачний-це велика удача. Він не дасть “халтурити” будівельникам, витримає обумовлені терміни, проконтролює якість матеріалів.

Самостійні види робіт повинна проводити компанія, яка давно і успішно спеціалізується на цьому типі діяльності.

Наприклад, підприємства, що зводять фундамент. Вони оснащені дорогою землерийною технікою і автотранспортом для виконання всіх земляних робіт. Такі компанії володіють комплектами багаторазової щитової опалубки і бетонозмішувачами, що дозволяють швидко і кваліфіковано зводити монолітний фундамент будь-якої складності і конфігурації, включаючи перекриття великих розмірів. Якщо для влаштування фундаменту замовники майже завжди звертаються вДля облаштування покрівлі нерідко користуються послугами так званих диких бригад. І як наслідок, до 30% покрівель починають текти в перший рік експлуатації. Справа в тому, що сучасний дах (особливо над мансардою) являє собою “пиріг” півдюжини шарів високотехнологічних матеріалів, грамотна укладання яких принципово виключає недбалість в роботі і дилетантизм.