Як вибрати електрокамін

7-28-2020

 


Типи каміна

Електрокамін складається з порталу – камінного обрамлення – і вогнища, тобто місця для топки. Вогнище може бути вбудованим, у вигляді касети, яка виготовляється під кожну модель, або змінним. Каміни з вбудованим вогнищем продаються вже в зборі, найчастіше це компактні моделі. Змінні вогнища випускаються певних типорозмірів, під які підбирається обрамлення. Також хочемо вам порекомендувати каміни ціна від Компанії “ЄвроКамін”

Електрокамін може бути переносним, кутовим, навісним, пристінний, окремо розташованих або вбудованим. Переносний камін – це компактна міні-грубка, яку можна переносити з приміщення в приміщення; кутовий зазвичай встановлюють в невеликих кімнатах при нестачі вільної площі. Навісний камін виглядає як картина з живим вогнем або як плазмовий телевізор в рамі з чорного або сріблястого металу. У нього невелика товщина (близько 20 см) і він кріпиться на стіну. Як правило, такі каміни прикрашають приміщення в стилі хай-тек або мінімалізм і коштують дорого. Пристінні електрокаміни, як правило, точні копії англійських або класичних дров’яних камінів. Топка у них П-подібної форми, вони зазвичай обрамлені мармуром або деревом — традиційними матеріалами для камінів в цих стилях. Більш дешевий варіант декору — імітація цих матеріалів, наприклад, з пластмаси. Окремо стоять каміни, які іноді ще називають центральними або острівними, встановлюють у центрі приміщення. Так вогонь видно майже з усіх боків, а повітря прогрівається в усіх напрямках. Є ще вбудовані каміни – їх обрамлення виступає із стіни.

Функціональність

Як правило, електрокаміни можуть працювати в трьох режимах — обігрів на повну потужність (для більшості максимальна потужність дорівнює 2 кВт) та імітація полум’я, режим обігріву на половинну потужність (1 кВт) з імітацією полум’я або режим імітації полум’я без функції обігріву. У режимі імітації прилад споживає не більше 100 Вт. Багато моделей обладнані вбудованим термостатом, що підтримує в приміщенні задану температуру. Якщо необхідна температура досягнута, термостат відключає нагрівальний елемент, і, навпаки, при зниженні температури включає його. Така функція економить електроенергію. У деяких пристроях передбачено дистанційне керування, що дозволяє регулювати не тільки рівень обігріву, але і яскравість світіння «полум’я», і його інтенсивність. Крім базового набору функцій, у електрокаміну можуть бути і додаткові. Приміром, для нього можна зробити різнокольорову підсвітку. Динаміки, вбудовані в пристрій, що можуть транслювати не тільки звуки потріскування палаючих дров, але і музику, шум водоспаду, спів птахів. Звичайно, такі доповнення збільшать вартість каміна.

Зовнішній вигляд і розміщення

Вибір матеріалів для оформлення електрокамінів залежить в першу чергу від фінансових можливостей замовника та стилю приміщення, де буде встановлений камін. Так, оздоблення каміна напівдорогоцінним камінням, приміром, оніксом, коштує понад 300 тисяч грн, природним каменем у бюджетному варіанті — на порядок менше. Ще дешевше – імітація мармуру з пластмаси. Крім цього для оформлення підходить керамічна плитка, цегла та інші матеріали. Поверхня електрокамінів практично не нагрівається при роботі, тому для обробки можна застосовувати і дерево, на відміну від традиційних дров’яних камінів.

При виборі певної моделі має значення і площу приміщення.