Як вибрати фанеру

6-20-2021

 

Фанера ламінована С/ГЛ 2500х1250х21мм

Фанера-універсальний конструкційний матеріал, який поєднує в собі легкість і теплоту деревини, красиву натуральну текстуру, високу міцність і відносну дешевизну.  Якість фрезерувань фанери багато в чому залежить від того, якої якості був закуплений матеріал. Як і за якими параметрами можна вибрати якісну фанеру для вашого замовлення, на що необхідно звернути особливу увагу? Також хочемо вам порекомендувати купити фанеру в інтернет-магазині artkone.com.ua

За винятком рідкісних випадків для фрезерування своїх замовлень наші клієнти вибирають березову фанеру або фанеру з хвойних порід деревини (ялина, сосна):

Високосортна березова фанера користується великою популярністю у виробників меблів, широко використовується в обробці інтер’єрів, з неї фрезерують нескінченну кількість подарункової та сувенірної продукції. Вона ж використовується і в будівництві для виготовлення опалубки або оздоблювальних робіт. Фанера з хвойних порід деревини, разом з березовою фанерою низької сортності, затребувана на будівництві і в промисловості в якості чорнового матеріалу — обшивки тимчасових конструкцій, для виготовлення міцної упаковки, в якості прокладального або ізолюючого матеріалу і тд.

Березова і хвойна фанера фрезеруються однаково-одним і тим же ріжучим інструментом, на однакових швидкісних режимах. Ціни на фрезерування березової і хвойної фанери однакові.

Фанера проводиться з декількома варіантами просочень. Найпоширеніший і ФСП. Обидва роблять фанеру частково стійкою до вологи. Значно рідше використовується вологостійкий варіант фанери з просоченням ФБ.

Тип просочення на якість і технологію фрезерування не впливає. Ціни на фрезерування фанери ФСП, ФК і ФБ однакові.

По виду обробки фанера ділиться на шліфовану і нешліфовану:

Нешліфована фанера виробляється тільки 4 сорти. Її ще називають будівельним сортом або будівельною фанерою. І використовують її найчастіше як раз в будівництві, коли необхідно виконати чорнові роботи з мінімально можливими витратами — чорнову обшивку фасадів або міжкімнатних перегородок під подальшу обробку, у виробництві міцної тари, для виготовлення каркасів недорогий м’яких меблів, в якості прокладочного матеріалу для укладання підлоги та ін. Шліфована фанера використовується для більш делікатних цілей виробництва сувенірів, фасадів меблів, оформлення інтер’єрів і тд.

Листи нешліфованої фанери можуть мати великі люфти по товщині. Товщина листів шліфованої фанери» гуляє ” набагато менше, вона не дуже точно, але калібрується на виробництві. На якість і технологію фрезерування фанери вид обробки не впливає. Ціни на фрезерування шліфованої і нешліфованої фанери однакові.

Найважливіший параметр при виборі матеріалу для фрезерування! сорт вказує на кількість дефектів на видимих аркушах шпону. Зазвичай він позначається парою цифр, наприклад, 2/2 або 2/4.

Дуже цікавий той факт, що виробники по-різному сортують вироблену фанеру. Великі фабрики відносять до 3 сорту цілком пристойний матеріал 2 сорту з невеликими непринциповими нюансами. Менш відомі і дрібні виробники можуть упакувати в пачку 2 сорти матеріал 3 і навіть 4 сорти. Помітити це можна тільки в цеху після розпакування пачки.

Існує п’ять сортів фанери сорти фанери позначаються «е», «i», «ii», «iii», «iv». Для зручності римські цифри замінюють на арабські 1, 2, 3 і 4 відповідно.

Поряд з цим маркуванням активно використовуються стара система класифікації, встановлена гостом . Відповідно до неї фанеру також поділяють на п’ять сортів, але позначають по-іншому — «а», «ав», «в», «вв», «с».

Для виробництва низькосортної фанери (сорт 3, особливо, 4) використовується менш якісна деревина і клейовий склад. Деталі з такої фанери після фрезерування можуть буквально розшаровуватися і розвалюватися на частини, в процесі фрезерування на крайках деталей можуть з’являтися відколи, може відлетіти тріска або вивалитися сучок. Вибирати низькосортну фанеру потрібно тільки тоді, коли зовнішній вигляд готового виробу не має визначального значення. Ціни на фрезерування високосортної і низькосортної фанери однакові.

Для виготовлення якісної багаторазової будівельної опалубки була розроблена ламінована фанера. Вона значно краще переносить перепади температур, здатна зберігати властивості при прямому контакті з водою, будівельними розчинами і бетоном. У процесі виробництва ламінованої фанери на заводі, перед подачею сировини під прес, між усіма листами шпону укладається захисна плівка — ламінат. Під пресом листи шпону і ламінат склеюються. Після висихання листи обрізаються в розмір а торці зафарбовуються фарбою, яка запобігає потраплянню вологи всередину листа по периметру.