Як вибрати хорошого лікаря-стоматолога

3-19-2018

Лікар-стоматолог – важлива людина, яка ви зможете довірити найцінніше, що знаходиться у вас в роті. Практично кожна людина, яка трепетно ставиться до свого здоров’я та іміджу, особливо відповідально підходить до вибору особистого стоматолога. Головне в лікарі стоматології, як і в будь-якому іншому лікарі, – професіоналізм і бажання допомогти ближньому. Коли особистісні та професійні якості зустрічаються в одній людині, кажуть про «лікаря від Бога».
Однак знайти такого лікаря досить складно, тим більше практично неможливо дізнатися ступінь його професіоналізму після телефонної розмови або особистої хвилинної зустрічі. Оцінити лікаря можна лише після первинного огляду або навіть першого лікування. Перший похід до невідомого стоматолога завжди хвилюючий. А ви зробили правильний вибір? А чи добре вам проведуть лікування і при цьому не обдеруть як липку? Хочу порекомендувати центр стоматології та естетики ru.dko.com.ua , який користується високою довірою.

Отже, поговоримо про те, як визначити, наскільки професійний стоматолог, і чи він зможе подарувати вам гарну усмішку. Почнемо з основних правил підготовки до відвідування стоматолога.

По-перше, необхідно дізнатися якомога більше інформації про вашу проблему. хоча б приблизні симптоми тих чи інших захворювань Так ви будете більше розуміти лікаря на консультації і зможете задати питання, що цікавлять вас.
По-друге, необхідно порадитися зі знайомими та родичами – дізнатися у них, якому лікарю вони довіряють лікування зубів. З цим лікарем необхідно зателефонувати і обговорити проблему, або, попередньо переговоривши і зробивши посилання на спільного знайомого, зустрітися на первинний огляд.
По-третє, оцініть стан клініки. Необхідно вибрати того лікаря, у якого є різні сертифікати (у тому числі іноземною мовою). Уточніть у адміністратора, протягом якого часу лікар працює в даній клініці. Популярність даного стоматолога можна оцінити за кількістю прийомів на день, у хороших лікарів завжди достатньо клієнтів – це всім відомий факт.
Щоб довірити певному лікарю лікування або відновлення зубів, перш за все, потрібно обов’язково поспілкуватися з ним і оцінити такі фактори:
Почнемо з попередньої консультації. Вже на цьому етапі, ви зможете зрозуміти, чи варто довіряти фахівцеві. Професійний стоматолог на консультації повинен з’ясувати причини захворювання і при цьому виходити з ваших скарг, знімків і даних огляду.
Лікар обов’язково повинен пояснити, в якому стані ваші зуби – чим небезпечні ці проблеми і шляхи їх вирішення. Зверніть увагу, як лікар веде з вами діалог. Відповідає він грамотно, лаконічно і повно? Хороший фахівець завжди прагне підвищити Вашу стоматологічну культуру, він розповість вам елементарні речі з області стоматології, поділиться навичками правильної гігієни порожнини рота.

Лікар не повинен переслідувати особисті корисливі цілі і тому обов’язково запропонує кілька варіантів вирішення вашої проблеми, різні за вартістю і якістю. Лікар ні в якому разі не повинен наполягати на самих дорогих варіантах.
Також професіонал обов’язково обговорить з вами гарантію свого лікування і пояснить, чим це обумовлено, спираючись на конкретно ваш стан.

Ну і, нарешті, лікар повинен бути приємним у спілкуванні, не повинен відштовхувати і відлякувати вас. Адже вам доведеться довіряти йому – а приємне враження повинно створюватися з перших же хвилин консультації.

Якщо ви вже підібрали по всім необхідним для вас критеріям лікаря-стоматолога, якому можна довірити здоров’я своїх зубів, не соромтесь уточнити його рівень кваліфікації, яка може бути вищої, першої або другої категорії. Мало того, обов’язково поцікавтеся, як часто доктор бере участь у вдосконаленні своїх професійних навичок. У російському законодавстві зазначено, що лікар-стоматолог зобов’язаний раз на п’ять років відвідувати курси підвищення кваліфікації.
Якщо доктор приймає участь в Асоціації стоматологів, то це великий плюс до його професійних характеристик. Але не слід забувати і про лікарське стаж, і про кількість виконаних робіт. І обов’язково поспілкуйтеся з тими людьми, хто його вже відвідував.

Хороший лікар працює за принципом «Primum non nocere!» – Передусім не зашкодь! Він завжди буде прагнути до того, щоб якомога повніше зберегти здоровий зуб. Виривати зуби і вставляти протези – все це вже відноситься до медицини минулого. Сучасний стоматолог найбільшу увагу приділяє профілактиці. Він обов’язково докладно пояснить Вам, як уникнути захворювання карієсом та ясен і як повинно проводитись щоденне очищення зубів. Сьогодні зустріч зі стоматологом зовсім не означає тортури болем. Справжні експерти роблять уколи настільки безболісно, що Ви повинні відчути лише дуже легкий укол і тиск в десні.