Як вибрати компресори промислові

10-29-2020
Поршневой компрессор
Поршневые компрессоры ALMIG HL / HLD

 

Компресор – це пристрій, який під високим тиском стискає повітря, а потім в необхідному обсязі подає його до конкретного устаткування. Апарат незамінний у багатьох сферах життєдіяльності людини, застосовується в побутових і промислових умовах. Стане в нагоді для будинку або для гаража, стане корисним помічником фахівця в фарбувальному цеху, на будівельному майданчику, ділянках доріг, що підлягають ремонту. Широко використовується для фарбування, розпилення, обдування, просушування і вирішення інших завдань. Хочемо порекомендувати замовити   Компрессоры Промышленные   на сайті по найкращій ціні .

Здійснюючи вибір повітряного компресора, важливо враховувати не тільки технічні характеристики, але і статус компанії-виробника. Що це дає покупцеві? Впевненість в якості збірки, надійності, довговічності вироби, адже популярний бренд не захоче втратити свою репутацію. Пропонуємо огляд кращих виробників, які заслужили довіру і лояльність покупців. Також рекомендуємо замовити Бустеры по найкращій ціні та високої якості.

Навіщо вибирати саме гвинтовий компресор?

По суті, вибирати доводиться з двох основних типів компресорів – це адсорбціонні. Поршневі компресора давно відомі і поширені у всіх сферах виробництва, а також на підприємствах з надання різних технічних послуг. Основний козир цих компресорів це відносно низька вартість в порівнянні з гвинтовими компресорами. На противагу цьому слід ряд недоліків. Поршневі компресори більш гучні, менш надійні, термін експлуатації значно менше, не можуть працювати безперервно – потрібні регулярні перерви для охолодження. Найголовніше, приблизно на 30% споживають більше електроенергії в порівнянні з гвинтовими компресорами. Це особливо актуально при регулярному використанні стисненого повітря – за 2 – 3 роки можна отримати економію, рівну ціні компресора, якщо використовувати на підприємстві саме гвинтовий компресор. Також важливо не забувати, що гвинтові компресора можуть використовуватися цілодобово.

Висновок: гвинтовий компресор надійніше, довговічніше, тихіше, споживає менше електроенергії. Єдиний мінус – його початкова вартість, яка окупається за пару років.

Як підібрати гвинтовий компресор?

У Вас є обладнання, яке споживає стиснене повітря. В інструкції даного обладнання або на його заводському шильде зазвичай вказуються дані по споживанню повітря (по продуктивності), його тиск і класу чистоти. Тобто три основні показники:

Продуктивність гвинтового компресора. Завжди має сенс купити гвинтовий компресор з невеликим запасом в 10 – 20%. Ви завжди будете впевнені, що стисненого повітря буде достатньо. Також, при невеликому розширенні виробництва, можна розраховувати на вже наявний компресор.

Тиск компресора. У гвинтового компресора, як і у будь-якого іншого компресора, є мінімальний робочий тиск і максимальний робочий тиск.

Максимальний робочий тиск – це те максимальне тиск, який компресор здатний підтримувати в пневмосети.

Мінімальний робочий тиск – нижня межа тиску в пневмосети, при досягненні якої, автоматика компресора включає компресор в режим завантаження (нагнітання) і вимикає тільки при досягненні максимального робочого тиску в пневмосети.

На більшості гвинтових компресорів, різниця між мінімальним і максимальним тиском становить 2 атм. Деякі компресори мають опцію регулювання кордонів тиску користувачем. Деякі виробники обмежують користувача спеціальним сервісним кодом, щоб зміна робочих параметрів здійснював сервісний інженер, авторизований заводом-виробником.

Таким чином, якщо на Вашому обладнанні зазначено робочий тиск 6 бар (атмосфер), то Вам достатньо компресора з максимальним тиском 8 бар, оскільки мінімальний тиск компресора буде, як раз 6 бар.

Якість стисненого повітря. Якість стисненого повітря визначається наявністю або відсутністю в ньому масла, твердих частинок і води. Часто, виробник обладнання вказує в інструкції по експлуатації, що для обладнання є вимоги щодо точці роси. Залежно, від значення необхідної точки роси, підбирається відповідний осушувач. Також вказується ступінь очищення повітря від твердих частинок і масла в мкм.

Іноді замість всіх цих параметрів вказується клас очищення стисненого повітря по ISO. Ви можете ознайомитися з класами очищення стисненого повітря по ISO.

Висновок: гвинтовий компресор підбирається виходячи з обсягу, тиску і якості споживаного повітря, висунутого споживають стиснене повітря обладнанням.

Трохи про опції додаткове обладнання:

Ресивери – необхідні для будь-якого компресора. Являють собою металеві посудини, в яких міститься стисле повітря. Потрібні з двох причин. Перша – забезпечують постійний запас стисненого повітря, а значить, можна почати роботу не включаючи компресор. Друга причина – продовжують термін служби компресора, зменшуючи кількість запусків і зупинок компресора.

Осушувачі – відокремлюють вологу з стисненого повітря, яку конденсує абсолютно будь-який компресор. Найпоширеніші рефрижераторні та адсорбційні. Більш детально можна подивитися тут.

Частотний привід – особливо актуальне на потужних компресорах і на виробництвах з рваним графіком споживання повітря. Економить величезну кількість електрики.

Магістральні фільтри – врізаються в пневмосети, між компресором і споживачами стисненого повітря. Фільтри розрізняють за розмірами фракції відокремлюваних часток. Чим менше фракція частинок, які пропускає фільтр, тим вище якість стисненого повітря. Фільтри стиснутого повітря призначені для відділення масел і твердих частинок. Для відділення вологи використовуються осушувачі сепаратори.