Газовий котел

3-18-2021
Котел газовий IMMERGAS Nike Star 24 4E
 

 

Газовий котел – один з основних елементів в системі обігріву будинку або квартири при відсутності центрального опалення. Агрегат нагріває теплоносій до потрібної температури і розподіляє його по трубах до радіаторів. Крім основної функції, газовий котел може нагрівати воду для системи водопостачання-в цьому випадку встановлюється варіант з 2 контурами. Також хочемо вам порекомендувати https://instalator.com.ua/ гуртово-роздрібний продаж запасних частин для котлів, колонок та бойлерів. 

Газовий котел став таким популярним серед простих користувачів завдяки доступному за ціною паливу-газу. У містах і в багатьох населених пунктах, як правило, проведено газопровід, і перебоїв з паливом немає.

Конструкція газового котла будь-якої моделі досить проста: агрегат складається з 3 – х елементів-теплообмінника, газового пальника і пристрою для подачі газу. Традиційні теплообмінники зазвичай виготовляються з міді, рідше – з чавуну або сталі. Крім цього, практично кожен сучасний варіант газового котла має циркуляційний насос, який запускає рідкий теплоносій по трубах, розширювальний бак і запобіжний клапан, а також електронну систему управління (не у всіх моделей). Для автономної і безпечної роботи агрегату можуть використовуватися системи самодіагностики і контролю. Таким чином, один сучасний багатофункціональний газовий котел виконує роль невеликої котельні.

Принцип роботи газового котла: паливо подається в систему автоматично, в цей час в камері згоряння створюється іскра, яка підпалює надійшов газ. За рахунок тепла, що виділяється нагрівається теплоносій в теплообміннику до потрібної температури. Нагріта рідина за допомогою насоса переміщається по трубах до радіаторів, які, в свою чергу, обігрівають будинок. При наявності другого контуру нагріта вода надходить в систему водопостачання житла. Дим від згоряння газу неодмінно повинен виводитися з приміщення, кожен котел має ту чи іншу систему відведення диму, в залежності від типу камери згоряння.

Газові котли представлені в різних модифікаціях з широким діапазоном потужності, і розібратися в цих агрегатах непросто. У цій статті ви дізнаєтеся, який газовий котел вибрати для опалення або обігріву та постачання гарячою водою приміщень різної площі.

Газові пальники працюють на пропані-бутані і метані. Перший тип поставляється в зрідженому вигляді в балонах, другий-з магістрального газопроводу. Для кожного типу газу використовується тільки певний вид пальника, варто врахувати цей момент перед тим, як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку, наприклад.

Одноконтурний або двоконтурний газовий котел

Кількість теплообмінників впливає на функціонал газового котла. При питанні, який газовий котел вибрати для приватного будинку або квартири, визначте, для яких цілей ви будете його використовувати: тільки для опалення або для опалення та нагріву холодної води в системі водопостачання.

  • Одноконтурний котел виконує тільки 1 функцію-опалення, і має всього одну магістраль і 1 теплообмінник. Теплоносієм в цьому випадку може бути і вода, і антифриз спеціального типу. Якщо ви плануєте використовувати агрегат для нагріву води для побутових потреб, купуйте котел разом з бойлером непрямого нагріву (обсягу 100 л достатньо на невелику сім’ю).

  • Двоконтурний котел-оснащений 2-ма теплообмінниками і підключений до 2-м системам – водопостачання та опалення. Вода накопичується або в баку, вбудованому в агрегат, або в бойлері, або в нагрівачі проточного типу. При цьому обидва контури використовуються поперемінно, але як показує досвід, це не впливає на ефективність системи і не доставляє незручностей користувачам. Недолік даної системи в тому, що для повноцінного опалення будинку і нагріву води потрібна висока потужність – не менше 25 квт, але і це не гарантує хорошого напору і стабільної температури в крані, особливо при декількох точках водозабору. Такий тип підійде для невеликого будинку, так як не вимагає багато місця для установки.

Відкрита або закрита камера згоряння

Для згоряння палива необхідний кисень, тому газовий котел може забирати повітря безпосередньо з приміщення або з вулиці через окрему трубу. Відповідно, пальник в цьому випадку буває атмосферної або вентиляторної, а камера згоряння відкрита або закрита.

  • Відкрита камера згоряння-в цьому випадку кисень береться з кімнати, а продукти згоряння виводяться через загальну трубу, що веде на дах. Поширений тип за рахунок більш простої установки і доступної ціни.

  • закрита камера згоряння-тут кисень примусово затягується з вулиці в трубу і таким чином надходить до пальника. Труба забору повітря і димоходу вкладені одна в іншу і виведені на вулицю через стіну. Даний тип вважається більш продуктивним, так як ккд практично дорівнює 100%, вони не бояться зворотної тяги і не залежать від тиску газу, але працюють від електрики (вентилятор). Вартість таких моделей і рівень шуму під час роботи вище.

Конденсаційний або конвекційний газовий котел

Всі газові котли за типом нагріву діляться на 2 типи:

  • Конвекційний (звичайний) – це традиційний тип, ККД якого дорівнює 90-100%. При спалюванні газу дим відразу йде в димохід. Так як температура нагріву перевищує 100 градусів Цельсія, на трубах не утворюється небезпечний для них конденсат і газ не встигає остигати до точки роси.

  • Конденсаційний-більш дорогий і продуктивний тип, ККД у нього перевищує 98%, так як для обігріву використовується і тепло при згорянні газу, і енергія, одержувана при конденсації водяної пари. Енергія йде на підігрів холодної води при її поверненні з радіаторів. Конденсаційні котли, як правило, мають закриту камеру згоряння, це знижує витрату газу до 30%.