Як вибрати кукурудзу!!!!

11-20-2019

Як відрізнити кормову кукурудзу від харчової. Кукурудза – зернова корисна культура, в якій міститься велика кількість вітамінів, протеїнів та інших не менш важливих для організму речовин. Зерна не тільки вживаються людьми, але і йдуть на корм тваринам. Кормова кукурудза вирощується в основному для виробництва комбікорму худобі, а її зелену масу використовують для промислових цілей. Харчову садять на господарських ділянках для подальшого вживання в їжу і готування різних страв. Щоб навчитися відрізняти кормову кукурудзу від харчової, досить одного побіжного погляду. Також хочемо вам порекомендувати якісне насіння овочів

У харчовій культури качани зазвичай короткою і товстою формою, зерна мають кремовий або світло – жовтий колір, на смак солодкі з м’якою і соковитою м’якотою. Кормова виглядає набагато красивіше, зерна яскравого насиченого жовтого або оранжевого кольору, менш солодкі і жорсткі на смак, а качани тонкі і досить довгі. Кормова кукурудза відрізняється від харчової довгими качанами і яскравими відтінками зерен. Зміст дисахаридів, а також моносахаридів надають зернам харчової кукурудзи дуже солодкий і соковитий смак. Кормова не менш корисна і збагатить організм корисними мікроелементами. Одне з головних переваг кормової культури – це здатність рости практично в будь-якому регіоні і в різних умовах. Відносна вологість оптимальна температура дозволяють збирати великі врожаї. Харчова, навпаки, дуже вибаглива до ґрунту, теплолюбна і виростає найчастіше в більш південних регіонах.

Термін дозрівання кормових сортів припадає на кінець липня, харчова дозріває набагато пізніше, в кінці серпня – початку вересня. У харчових сортів культури короткий термін зберігання, її вирощують тільки для вживання в сирому вигляді та кулінарних цілей. Переробляти її потрібно швидко, інакше вона втрачає свої смакові якості. У кормової кукурудзи довгий термін зберігання, крім комбікормів, її використовують у промисловому виробництві для виготовлення борошна, крохмалю, клею, будівельних матеріалів, етанолу і так далі. Не варто задаватися питанням та шукати відповідь, як можна відрізнити кормову кукурудзу, адже вона, як і цукрова, харчова культура містить велику кількість корисних для людського організму речовин – комплекс вітамінів, фолієву кислоту, магній, рослинну клітковину, залізо, селен і фосфор. Тому без шкоди для здоров’я можна сміливо вживати кормову кукурудзу для кулінарних цілей, особливо якщо в регіоні немає природних умов для вирощування цукрових культури.