Як вибрати квартиру в новобудові

3-16-2021
ЖК Рівер Сіті, Житомир — Квартири в новобудовах — ЛУН

Особливості взаємодії ріелторів і забудовників

 

У масовому порядку реалізацію квартир через посередників забудовники почали після кризи 2008 року. Багато будівельних компаній сьогодні взагалі не мають відділів продажів. Тому в деяких випадках звернення в агентство нерухомості-єдиний варіант для покупця придбати квартиру в вподобаному новому будинку. Також хочемо вам порекомендувати квартири https://river-city.com.ua/ в Житловому комплексі «Рівер Сіті». 

Якщо мова йде про невелику будівельну компанію, яка зводить 1-2 нових будинки в рік, то квартири в новобудовах будуть реалізовуватися виключно за допомогою ріелторів.

Про дрібних забудовників, чиє ім’я не миготить постійно в пресі, покупець може просто не знати. Так звана “сила бренду” не допоможе будівельній компанії реалізувати квартири. На допомогу їй приходять професійні продавці з агентства нерухомості.

Не існує єдиних стандартів взаємодії між забудовниками і ріелторами. Одні будівельні компанії повністю передають агентствам нерухомості функції реалізації житла. Інші відкривають власні відділи продажів і шукають приватних співінвесторів своїми силами серед подібних будівельних компаній – «Інтергал-Буд» як Житловий комплекс «Рівер Сіті».

У більшості ж своїй забудовники вважають за краще комбінувати методи реалізації житла в новобудовах, підключаючи до цієї справи як власні відділи продажів, так і агентства нерухомості. Для них це можливість швидше продати житло, а також підвищити впізнаваність власного бренду.

Переваги та недоліки купівлі житла за допомогою ріелтора

За оцінками експертів, до 30% угод на первинному ринку сьогодні здійснюється за допомогою ріелторів. До посередника варто звертатися в тих випадках, коли має бути якась багатоступенева операція: наприклад, ви хочете продати наявне житло і купити квартиру в новобудові. В агентстві нерухомості покупцеві можуть запропонувати ознайомитися з великою базою об’єктів від різних забудовників, тут же можна порівняти ціни, умови оплати і т. Д.

Варто зауважити, що при покупці квартири через агентство нерухомості і безпосередньо у забудовника, ціна об’єкта виявиться однаковою. Справа в тому, що ріелтору оплачує % від угоди не покупець, а забудовник (зазвичай, ціна послуг професійного продавця оцінюється в 2-5% від вартості квартири). З агентством нерухомості покупець укладає лише договір на надання інформаційних послуг. Безпосередньо ж договір на придбання житла в споруджуваному будинку має право підписувати тільки будівельна компанія. Тобто, в обов’язки посередника входить лише пошук відповідного покупцеві об’єкта і юридично грамотне оформлення договору.

Переваги укладення угоди з забудовником

Як відомо, на ринку нерухомості торг доречний. Якщо відсоток ріелторського агентства від продажу квартири становить від 2 до 5%, то це і є межі, в яких можна торгуватися з посередником. Все інакше з забудовником. При хороших комунікативних здібностях збити ціну у безпосереднього продавця можна куди серйозніше. Експерти ринку нерухомості розповідають про випадки зниження вартості житла на 20-30%.

Забудовник краще посередника може розповісти про нюанси об’єкта. Часто ріелтор не володіє повною мірою інформацією про технології зведення будівлі, особливості матеріалів, хід будівництва і т.д. Для клієнта є ймовірність отримання від посередника невірних відомостей по цікавлять його питань. Цього можна уникнути, відразу звернувшись до безпосереднього продавця.

Якщо покупець має намір отримати в банку іпотечний кредит на придбання житла, то звернення до забудовника теж може виявитися корисним, з точки зору економії коштів. Справа в тому, що багато будівельних компаній співпрацюють з банками. Останні іноді надають клієнтам своїх партнерів більш вигідні умови кредитування.

Ну і, нарешті, будівельні компанії надають клієнтам таку послугу, як бронювання вподобаної квартири. Якщо покупець має намір придбати певне житло, але поки не може за нього заплатити, він може “зарезервувати” за собою квартиру і викупити її трохи пізніше за старою ціною, в той час, як решта житла в новобудові вже подорожчає.

Таким чином, звернення до безпосереднього продавця або посередника при покупці квартири на первинному ринку буде залежати від того, які цілі для покупця є пріоритетними. Якщо людину цікавить економія коштів, то для укладення договору пайової участі йому краще звернутися в будівельну компанію. Якщо гроші не так важливі, як відмінний сервіс, широта вибору і юридичні гарантії, то агентство нерухомості — саме те, що потрібно.