Як вибрати намет

9-21-2021

Сьогодні ми розповімо, як правильно вибрати намет. Для початку варто визначитися – вам належить відпочинок в кемпінгу, подорож на машині і всі принади багатоденної стоянки? Тоді зверніть увагу на розбір кемпінгових наметів. Хочемо порекомендувати вибати найкращі туристичні намети на сайті https://alp.com.ua/turizm-i-kemping/ , тут найкращі ціни та висока якість .

Туристичні намети

Наскільки великим повинен бути тимчасовий будинок? більшість виробників вказують в назві намету кількість осіб, на яке вона розрахована. Але при виборі намету важливо розуміти, скільки місця буде у кожної людини, якщо, звичайно, ви не збираєтеся зайняти весь намет поодинці. В першу чергу звернемо увагу на ширину спального місця, довжина приблизно однакова у всіх. У більшості двомісних наметів ширина буде близько 150 сантиметрів (75 сантиметрів на людину). У намети, розраховані на більше число проживаючих, виробники закладають по 60 сантиметрів на людину. У битві за мінімальну вагу і обсяг в зібраному вигляді виробники часто жертвують розмірами спального місця. Яскравий приклад такого намету-tramp sarma 2 v2. Ця модель шириною всього 120 сантиметрів, і висота у неї істотно нижче, ніж у інших двомісних наметів. Намет дійсно володіє меншою вагою, а за рахунок скорочених сегментів дуг, вона добре лягає поперек великого рюкзака. Але в той же час неможливість сісти, не шкребучи верхівкою по стелі, може доставити ряд незручностей, особливо високим людям.

На цьому етапі треба зрозуміти ваші реальні потреби. Наскільки великим має бути внутрішній простір намету? три спортивних дівчата можуть взяти собі і двомісний намет, тоді як пара солідних чоловіків буде комфортніше себе почувати в тримісній і з задоволенням займе всі 90 сантиметрів доступної ширини на кожного.

Погодні умови

Другий момент, в яку пору року ви збираєтеся йти і куди. Якщо ви очікуєте холоду, варто зосередити увагу на наметах з алюмінієвим каркасом. Каркаси з фібергласу стають набагато більш крихкими при низьких температурах. Крім того, не завадить “спідниця” – шматок тканини по периметру тенту намету, який прикопується снігом, і тим самим додатково допомагає зберігати тепло, як, наприклад, в наметі tramp mountain 2 v2 або normal ладога 2 n. Той же принцип діє, якщо ви знаєте, що стоянки будуть у вітряних місцях – спідниця притискається камінням, і тим самим не дає вітру задувати всередину намету.

Якщо ви йдете в спекотне місце, варто звернути увагу на намети з двома входами з протилежних сторін. Це забезпечить хорошу проточну вентиляцію і сильно підвищить комфорт під час сну або перебування в наметі вдень. У середній смузі вистачить і вікна, закритого москітною сіткою.

Розмір тамбура

Третій момент-наскільки великий тамбур вам потрібен. Для того, щоб заховати від випадкового дощу або ранкової роси пару штурмових рюкзаків і особисте взуття вистачить і вельми невеликого тамбура, як, наприклад, у намету talberg boyard 2. Якщо похід тривалий, рюкзаки великі, то можна подивитися намет з додатковою тамбурной дугою, наприклад, canadian camper karibu 3. А якщо ви йдете в велотур, і від струменів дощу треба заховати і свого залізного коня, то можна подивитися намети зі збільшеним тамбуром, наприклад, tramp grot-b v2.

Водостійкість тенту

Наступний момент, на який варто звернути увагу – водостійкість тенту намету. Відразу хочеться відзначити, що водостійкість тенту впливає не на те, наскільки сильний дощ намет зможе витримати, а на те скільки років вона вам прослужить, не пропускаючи цей самий злива. Якщо ви збираєтеся в похід, вам слід придивиться до наметів, чия водостійкість тенту починається від 3000 міліметрів водного стовпа. Чим вище водостійкість зовнішнього тенту намету, тим вище його довговічність. Намет з водостійкістю близько 3000 витримує звичайні дощі, але під сильною зливою може виявитися ненадійним притулком. І якщо ви йдете в мало-мальськи тривалий похід, варто придивиться до наметів з водостійкістю вище. А більш прості варіанти залишити для любителів фестивалів або покладаються на випадок туристів.

Якщо ж ваш вибір-комфортний відпочинок у просторому наметі, до якого звикаєш, як до справжнього дому, то вам потрібен кемпінговий намет.

Кемпінгові намети

Для початку для чого взагалі беруться кемпінгові намети. Це намети, покликані максимально замінити будинок на природі. Великі, високі, комфортні, але важкі і досить об’ємні в зібраному вигляді.

Такі намети варто брати, якщо ви розраховуєте на тривалу стоянку в кемпінгу з радіальними виходами без нічого або подорожуєте, наприклад, на машині і не плануєте нести такий намет на собі.

1. Для початку варто визначитися з розміром спального місця. Наскільки висока намет потрібна для комфортного розміщення, і скільки людина буде в ній спати. Як правило, кемпінгові намети розраховані мінімум на три спальних місця, наприклад, talberg bigless 3. Спальне місце в цьому наметі має ширину 180 см – по 60 см на людину. Цього простору цілком достатньо, щоб в наметі з комфортом розмістилася сім’я з однією дитиною. Якщо ви хочете намет просторіше, варто звернути увагу на чотиримісні моделі. Також при виборі намету радимо оцінювати, які самонадувні килими ви візьмете з собою, і розраховувати простір спального місця під їх ширину.

Варто відразу подумати, чи потрібна у вашому випадку друга кімната? якщо поїдете великою компанією, або потрібна буде окрема кімната для дітей, рекомендуємо придивитися до двокімнатних наметів, наприклад, tramp brest 4 v2. У цього намету тамбур розташований між спальними кімнатами, як би поєднуючи під одним зовнішнім тентом дві невеликі спальні.

Наступне, на що потрібно звернути увагу – як ви плануєте використовувати тамбур. Наприклад, в тамбурі canadian camper grand canyon 4 можна розмістити столик і стільці навколо, використовуючи цей простір як вітальню, кухню або їдальню.

Важливо пам’ятати, що чим вище намет, тим більше у неї парусність, і тим важливіше звернути увагу на вітростійкість. Цей параметр залежить як від системи розтяжок, так і від матеріалу каркаса. Якщо ви плануєте відпочинок у вітряному місці, але все ще налаштовані на максимальний комфорт, можна взяти намет з більш міцним каркасом, наприклад, алюмінієвим, як у normal байкал 4.

Конструкція та установка

Більшість наметів в принципі, і кемпінгові намети зокрема, збираються не складно. Але якщо ви хочете спростити процес складання, то можна придивитися до швидкозбірних моделей, наприклад, до talberg garda 4. Відразу варто розвінчати міф, що швидкозбірні намети збираються після натискання кнопки. Більшість з них володіє системою дуг, яка значно спрощує процес установки, але в той же час передбачає більш дбайливе поводження. Крім того, такі намети, як правило, значно довше в складеному вигляді.

Якщо швидкозбірні намети вам не підходять, а стандартний каркас, з безліччю перехрещуються дуг, здається занадто складним, можна розглянути намети-напівбочки. Наприклад, easy camp palmdale 400. Такі намети мають спрощеним будовою каркаса, а їх форма забезпечує додатковий внутрішній простір. Але вони не можуть стояти без численних розтяжок.

У нас широкий вибір кемпінгових наметів. І ми як ніхто розуміємо, наскільки складно визначитися з вибором. Якщо ви все ще не вибрали або сумніваєтеся в вподобаному наметі, ви завжди можете приїхати до нас в магазин або замовити дзвінок експерта. Ми всі ходимо в походи і знаємо про наші намети не з каталогів, а з реального досвіду.

У сезон зібрано більше 20 моделей всіх брендів + ми надаємо місце для установки обраної вами намети до покупки і покажемо, як її встановити.

95% купили б у нас знову – за оцінкою порталу яндекс маркет, на якому ми з 2007 року, 2100 реальних відгуків про нас можна прочитати тут.

Якщо можливості приїхати до нас у вас немає, можливо вам буде корисно отримати базові знання, які полегшать самостійний вибір.

Про бренди

Не секрет, що майже всі намети зараз шиють в китаї, причому нерідко одні і ті ж бренди змінюють рік від року фабрики іЦе відбивається на якості, на жаль, як правило, не в кращу сторону. Тут потрібно бути в тренді і в курсі останніх новин. Це те, для чого варто звернутися за допомогою в підборі до експерта – професіонала. Купити підроблену намет в інтернеті дуже легко.