ЯК ВИБРАТИ ПРОЕКТОР ДЛЯ БУДИНКУ

3-21-2018

Використовувати для перегляду фільмів і спортивних трансляцій телевізор — це так банально. Чому б замість цього не задіяти проектор? Зараз такий пристрій здатне здивувати як вас, так і ваших гостей. Проте вибрати проектор значно складніше, ніж традиційний РК-телевізор. На яку вартість орієнтуватися? Чекають покупця якісь підводні камені? Давайте розбиратися, що таке проектор для будинку і яку модель краще купити. Зміст: Види проекторів для будинку Розміри проектора і дозвіл виведеної картинки Яка повинна бути лампа в проекторі для будинку Дозвіл, контрастність і інші параметри зображення Роз’єми і методи підключення відеопроекторів Про що ще слід подумати? Ідеальний проектор для будинку повинен. Рекомендую купити проектор На сайте

Кращі домашні проектори для дому

Види проекторів для будинку не Можна сказати, що різноманітність проекторів дуже велике. Однак це не означає, що всі вони абсолютно однакові. Навіть якщо залишити в спокої пристрої, призначені для установки в кінотеатрах, стоять мільйони рублів, асортимент все одно залишається досить широким. Ділити проектори можна за декількома їх ознаками. Найчастіше подібні девайси відрізняють за їх конструкції: Портативні проектори — в першу чергу заточені під показ презентацій. Однак ніхто не забороняє задіяти такий пристрій після офісу де-небудь будинку або на дачі. Стаціонарні проектори — зазвичай називається так чисто умовно. Справа в тому, що навіть найбільші домашні проектори, за рідкісним винятком, важать не більше 5 кг. Тому перенести кінопроектор з однієї кімнати в іншу не становить великої праці. Як вже було сказано вище, це не єдина ознака поділу проекторів. Наприклад, слід відрізняти такі девайси за типом використовуваної лампи. Лазерний проектор і світлодіодний — це ні в якому разі не одне і теж. Однак про тип лампи ми поговоримо трохи пізніше.

Розміри проектора і дозвіл виведеної картинки Щоб вибрати проектор для будинку, потрібно визначитися з тим, для яких саме цілей прилад буде використовуватися. Від цього залежать розміри і деякі інші характеристики пристрою. Якщо ви хочете регулярно носити відеопроектор на роботу, щоб демонструвати презентації і вирішувати якісь інші завдання, то вам потрібна портативна модель. Прилад повинен бути дуже маленьким, при цьому усередині нього зобов’язаний бути присутнім акумулятор. Звичайно, все залежить і від того, для якої аудиторії буде демонструватися ваша робота.

В актовій залі на 50 чоловік потрібно використання вже досить великого проектора, видає яскраву картинку. В таких умовах буде зовсім не страшно, якщо девайс зажадає підключення до електромережі. Якщо ж ви думаєте над тим, який вибрати проектор для будинку, то портативність відходить на другий план. Вже набагато важливіше отримати проектування яскравою і великий картинки. Коли ви побачите таке зображення, вам буде наплювати на те, що пристрій неможливо взяти з собою на природу. Одним словом, при виборі проектора зверніть увагу на діагональ виведеного зображення. Буде нерозумно купувати для дому пристрій, здатний відображати зображення, діагональ якого не перевищує 1 метр. На щастя, зараз навіть дешеві моделі вміють виводити на рівну поверхню навіть двометрову картинку. Яка повинна бути лампа в проекторі для будинку якби при виборі проектора доводилося звертати увагу лише на розмір проектованої картинки, то все було б дуже просто. Але ні, перед покупкою такого девайса доводиться враховувати і безліч інших факторів. Зокрема, зараз різні проектори відрізняються використовуваним джерелом світла. Лазерні проектори здатні відпрацювати до 6 тис. годин, лише через такий термін можуть виникнути якісь проблеми. Однак такі пристрої рідко бувають дуже яскравими. Тобто, для їх використання потрібно затемнення приміщення. Якщо не закрити вікна щільними шторами або жалюзі, то картинка на стіні виявиться ледь помітною, як доведеться забути і про гарну контрастності. Набагато частіше сучасні проектори створюються на основі світлодіодної лампи. Термін її служби варіюється від 1 до 3 тис. годин — цей параметр залежить від виробника, потужності і багатьох інших параметрів. Яскравість ж такої лампи залежить від розмірів і використовуваної конструкції. Наприклад, кишенькові проектори, вміщуються на долоні, вбудовують крихітні світлодіод, здатний вивести якусь велику картинку тільки в повній темряві.

Але в магазинах можна знайти і великі світлодіодні проектори, яскравість яких починається з 900 люмен. Це вже цілком непоганий показник, що дозволяє комфортно переглядати відео і фотографії в практично будь-яких умовах. А якщо виробник поєднав світлодіодну технологію з лазерною, то яскравість може зрости до 4000-5000 люмен. Картинка з такого проектора навряд чи буде хоч якось відрізнятися від звичного РК-телевізора. Також в створенні деяких моделей використовується ртутна лампа. Проте останнім часом вона зустрічається все рідше. Зазвичай саме така лампа виходить найбільш яскравою. Однак термін її служби неможливо спрогнозувати з високою точністю. Інший недолік ртутної лампи полягає в її дорожнечі, з-за чого недешевим виходить і сам проектор. А що якщо користувач випадково упустить пристрій? У випадку зі світлодіодною лампою або нічого не станеться, або проектор доведеться відправити в сервісний центр. Ртутна ж лампа здатна розбитися, загрожуючи здоров’ю користувача — доведеться як мінімум терміново провітрювати приміщення. Нарешті, не можна не згадати і про дуже високому енергоспоживанні такого проектора. Тобто, прилад буде витрачати приблизно такий же обсяг електрики, як непоганий комп’ютер. Практично вся енергія буде йти на світіння ртутної лампи. Словом, тепер ви зрозуміли, чому багато виробників від неї відмовилися. Дозвіл, контрастність і інші параметри зображення Всі сучасні проектори є електронними. Це означає, що в них не потрібно вставляти плівку з кінофільмом — від подібних апаратів відмовляються навіть у кінотеатрах. Зараз зображення спочатку проектується на DLP-матрицю, крізь яку потім проходить світло лампи. І якщо при виборі фотоапарата важливо знати розмір матриці, то у випадку з проектором важливо тільки дозвіл (розмір сенсора в характеристиках просто не вказується).

При зверненні з телевізорами, моніторами, смартфонами і планшетами ви цілком могли звикнути до дозволу Full HD. Більше того, зараз вже досить недорого коштують і 4K-телевізори. На жаль, проектори розвиваються в цьому плані не настільки стрімкими темпами. DLP-матриці більш складні у виготовленні, у зв’язку з чим вони найчастіше отримують досить низький дозвіл. Та й спробуй вбудувати Full HD сенсор в крихітний проектор, який можна покласти в кишеню! Поки подібні девайси часто обмежені дозволом на рівні 800 x 480 пікселів. На якомусь метровому екрані такий низький показник викликав би виразно помітну пікселізація. Але промінь проектора злегка «змащує» кордон між пікселями, тому на тій же метрової картинці особливі артефакти не видно. Якщо збільшити діагональ сильніше, то окремі пікселі все ж стануть помітні. Тим не менш, для показу презентацій настільки низький дозвіл все ж підходить. Однак ми тут говоримо про те, як вибрати проектор для будинку, чи не так? А для комфортного перегляду фільмів вищеназваний параметр ні в якому разі не підходить. Та й немає сенсу обмежувати себе крихітним проектором, що працюють від акумулятора. Тому для будинку вибирайте проектори, про яких говоримо нижче. Лазерні проектори – повноцінна заміна телевізорів? Лазерний проектор для будинку (та й світлодіодний теж) зобов’язаний володіти хоча б HD-роздільною здатністю (720p). Звичайно, в ідеалі бажано мати пристрій, матриця якого має дозвіл Full HD. Але вартість такого проектора на момент написання статті починалася з 50-60 тис. рублів. Далеко не всі готові розщедритися на таку суму. Але потрібно розуміти, що апарат за такі гроші, швидше за все, замінить собою РК-телевізор, який можна продати, відбивши певну частину витраченої суми. Втім, HD-дозволи теж повинно вистачити. При такому параметрі пікселізация буде особливо помітна тільки в тому випадку, якщо спробувати вивести чотириметрову картинку. А у багатьох людей просто немає місця, щоб це зробити. Так і треба не забувати, що ми досі активно дивимося HD-фільми. Навіть деякі ігрові консолі працюють саме в HD-дозволі, роблячи виняток лише для деяких ігор. А що з 4K-дозволом? Прийшло воно в світ проекторів? Так, але коштувати апарат з його підтримкою буде якихось космічних грошей. І через закони оптики різницю з роздільною здатністю Full HD відчути досить складно — потрібно мати рівну поверхню величезній площі.

Знову ж таки, це не ЖК-телевізор, де покращення буде помітно навіть на метрової діагоналі. Корекція трапециедальных спотворень Ще один важливий параметр будь-якого проектора — корекція трапециедальных спотворень. У кінотеатрі прилад ставиться строго по центру, тому там така коригування практично не потрібно. А ось будинки для установки проектора за спиною людини може не вистачити місця. Згадайте, диван у багатьох з нас присунуто до стіни. Так і слухати звук, що лунає десь позаду, не дуже приємно. Тому більшість проекторів отримує підтримку корекції трапециедальных спотворень в тій чи іншій мірі. В характеристиках цей параметр вказується в градусах — як по горизонталі, так і по вертикалі. Його наявність дозволяє поставити пристрій де-небудь збоку — картинка при цьому залишиться строго прямокутної. Зараз технології дійшли до того, що особливо дорогі проектори можна ставити всього в 30 см від стіни. При цьому на неї вдається вивести без спотворень метрову картинку! При виборі проектора слід звернути увагу і на контрастність зображення. Такий пункт можна знайти в характеристиках практично будь-якого пристрою. Однак не завжди йому слід сліпо вірити.