Як вибрати шліфувальну машинку? Види і марки шліфувальних машин

3-17-2021
Як вибрати шліфувальну машинку? Види і марки шліфувальних машин

Види і характеристики шліфувальних машин

Що таке шліфувальна машина, може здогадатися навіть школяр – це якийсь спеціальний прилад для шліфування поверхні. На цьому простота питання про вибір шліфувальної машинки закінчується, і виникають інші питання:

  • для чого використовується шліфмашинка?
  • які існують види шліфувальних машин?
  • за якими параметрами розрізняються шлифмашинки одного і того ж виду?

Шліфувальні машини використовуються в побуті і промислових цілях для шліфування різного типу поверхонь: дерева і пиломатеріалів, каменю, металу, пластику і т.д. Більшість з них оснащуються пилозбірником або мають можливість підключення до будівельного пилососа. А спершу хочу вам порадити кращу шліфувальну машину на сайті https://budprokat.kiev.ua/prodazha-shlifovalnyix-mashin/ за кращою ціною

Професійні та побутові шліфувальні машини

Ця різниця проявляється, в основному, в ресурсі, на який розраховано пристрій: при виготовленні професійних шлифмашин використовуються більш якісні матеріали, які дозволяють інструменту працювати довше і в більш важких умовах.

Ресурс побутових шліфувальних машин менше, але при цьому він достатній для виконання щодо дрібних завдань по господарству і побутового ремонту. При належному зверненні такі шліфувальні машини з успіхом служать десятиліттями. Відповідно, вартість професійного інструменту буде значно відрізнятися від ціни побутового в більшу сторону.

Залежно від того, для якого типу робіт і матеріалу потрібна використовується пристрій, виділяють кілька видів шлифмашин:

  • стрічкові;
  • вібраційні;
  • ексцентрикові;
  • кутові.

Кожен з них має свої особливості і заслуговує більш детального вивчення.

стрічкові шліфувальні машини

Стрічкові шліфувальні машини (лентошліфмашіни, ЛШМ) – це інструмент, який використовується для шліфування поверхонь великої площі, що значно полегшує розташований низько центр ваги пристрою. Робоча частина інструменту є шліфувальну стрічку, яка приводиться в рух двома або більше обертовими роликами.

Моделі леткових шлифмашин розрізняються по потужності (від 500 до 1200 Вт) і за швидкістю руху стрічки (від 75 до 500 м / хв) і підбираються залежно від цілей використання. Крім того, часто зустрічаються моделі з можливістю вибору швидкості (плавне або ступінчасте перемикання).

Для розширення функціоналу та більшої зручності ЛШМ можуть оснащуватися різними пристроями: шліфувальна рама (запобігає пошкодженню робочої поверхні), лещата або підставка для стаціонарного використання машини, паралельний і кутовий упор і інші.

Стрічкові шліфувальні машини також мають дві вузькоспеціалізованих різновиди: стрічковий напилок і щеточная шліфмашина. Перший дозволяє працювати в найбільш важкодоступних місцях. Назва щеточной шліфувальні машини говорить сама за себе – шліфувальним матеріалом у цього інструменту служить спеціальна щітка по дереву або металу. Використовується для чищення металів від іржі і фарби, для структурування дерева та інших цілей.

вібраційні шліфувальні машини

Виброшлифмашина в якості робочого вузла має плоску поверхню, яка в результаті швидких зворотно-поступальних рухів обробляє робочу поверхню абразивної шкіркою. Остання кріпиться за допомогою «липучки» або спеціальних затискачів з двох сторін підошви.

За продуктивністю цей вид значно поступається ЛШМ, але віброшліфмашини при цьому більш точно і делікатно обробляє поверхню, а також може працювати в важкодоступних місцях. Розрізняють три види вібраційних шліфмашин:

  • ексцентрикові;
  • дельтовидні;
  • пласко.

Пласко шліфувальні машини мають прямокутну форму робочої частини, на яку кріпиться абразивний поверхню. У всіх трьох типів абразив може кріпитися двома способами: на липучку, а також за допомогою спеціальних затискачів. Моделі шлифмашин цього виду розрізняються по споживаної потужності і за кількістю коливань в хвилину.

Дельтоподібні віброшліфмашини мають трикутну форму абразивної підошви, що дозволяє використовувати її для роботи в найскладніших умовах і здійснювати шліфування й полірування найбільш важкодоступних місць. Головними характеристиками, як і у попереднього виду ШМ, є потужність і рівень вібрації.

Ексцентрикові (орбітальні) шліфувальні машини мають робочу поверхню круглої форми, яка може обертатися не тільки в горизонтальній, а й у вертикальній площинах. Моделі цього виду розрізняються по потужності і кількості оборотів в хвилину.

Кутові шліфувальні машини

Кутова шліфувальна машина (КШМ, «болгарка») – це багатофункціональний інструмент, який широко використовується як в промислових цілях, так і в побуті. Застосовується для очищення, шліфування, полірування, а також нарізки всіх типів матеріалів. УШМ азлічаются по потужності, а також діаметру робочого кола: від 125 до 300 і більше міліметрів. Можуть мати одну і дві ручки, оснащуватися регулюванням швидкості, системами додаткового захисту і багатьма іншими опціями.

Існують також додаткові, умовні класифікації шліфувальних машин: шліфувальні машини по бетону, шліфувальні машини по дереву, металу і т.д. Популярними світовими та вітчизняними виробниками шлифмашин є Makita, Bosch, Metabo, DWT, Interskol, Sturm, DeWALT, AEG та інші.