Як вибрати сталеву арматуру

7-22-2021

Будь-яке будівництво неможливо без фундаменту і зміцнення, а фундамент, в свою чергу, неможливий без арматури. Закладка фундаменту-один з найважливіших процесів в зведенні будівель. Яка ж саме потрібна арматура, в тому чи іншому випадку?

Чим залізна арматура відрізняється від пластикової?

Раніше, арматура автоматично асоціювалася з залізом. Зараз же, для виготовлення арматури, застосовується пластик з додаванням різних композитних матеріалів.

Сталева арматура виготовляється зі сплаву заліза і вуглецю. Сталь сама по собі, дуже міцний і надійний матеріал. Її властивості залежать від того, яким способом було виконано виробництво. Навіть при високих навантаженнях, деформація стали відсутня. У роботі такий матеріал не складний, під впливом необхідної сили, легко зможе прийняти потрібну форму. Хочемо порекомендувати вибрати https://boiler.ua/metalloprokat/ на сайті , тут тільки найкращі моделі та ціни .

Що стосується композитної арматури, вона виготовляється на основі скловолокна, з додаванням різних композитів, смол. Здавалося б пластик не міцний, але не тут то було, часом добавки роблять його міцніше стали. Головною перевагою такої арматури є те, що вона не підвладна до появи корозії. Вважається, що композитна арматура, гідна альтернатива сталевий.

Які ж є види композитної арматури?

Види композитної арматури:

 • склопластикова арматура-складається з смоли і скловолокна. Вважається найпоширенішою арматурою після сталевий.
 • склоармована арматура-виготовляється зі скловолокна і термопластичного полімеру. За своїми особливостями, має незначну відмінність від склопластикової арматури.
 • базальтопластикова арматура-виготовляється на основі волокон базальту і смоли. Має насичений і характерний чорний колір. Така арматура, стійка до агресивного хімічного середовища. Також, вона міцніше більшості інших видів. Її застосовують для окремих видів складного промислового будівництва, так як вона в рази дорожче.
 • вуглепластикова арматура-робиться з вуглецевих волокон, що забезпечує матеріалу високу пружність. Тому така арматура має високу вартість.

У чому переваги склопластикової арматури

Склопластикова арматура, володіє цілим рядом переваг, які ви повинні знати перед покупкою для будівництва.

Переваги склопластикової арматури :

 • найважливіша перевага-це довговічність матеріалу;
 • такій арматурі зовсім не перешкода будь-яке агресивне середовище;
 • не піддається корозії і гниттю;
 • мало важить, що сприяє полегшенню транспортування;
 • легко підвладна різанні, досить буде використання ножиць для металу;
 • зовсім не небезпечна для здоров’я людини;
 • склопластикова арматура стійко переносить різкі перепади температури;
 • важливо, що склопластикова арматура, не проводить електричний струм.

Яка арматура краще композитна або сталева.

Багато хто задається питанням, яка ж арматура при будівництві все таки краще: композитна або сталева? щоб винести точну відповідь, потрібно розібратися в перевагах і недоліках обох матеріалів.

Порівнюючи композитну арматуру з металевою зверніть основну увагу на те, що вона здатна створити більш якісний і довговічний скелет, що і виправдовує популярність даного матеріалу, яка зростає з кожним днем.