Як вибрати свердла Форстнера

8-13-2020

Отвори в деревині виконують різним оснащенням. Залежно від виду вони будуть відрізнятися чистотою одержуваних крайок і зусиллям приводу, необхідного для їх створення .По дереву може працювати і оснащення, призначене для металу. Питання лише в тому, чи влаштує столяра якість отворів зі рваними краями , що стирчать в різні боки волокнами. Хочемо порекомендувати замовити  свердла Форстнера https://tdp.com.ua/catalog/sverla-forstnera/ на сайті по найкращій ціні.

Зовні схожі зі свердлами для металу. Дві третини довжини охоплюється гвинтоподібною спіраллю, але кінчик схожий на тризуб: посередині, виступаючі вістря, а з боків дві гострих ріжучих кромки .Працює по деревині, на  штучних матеріалах на її основі (ДСП, ДВП, фанера), по м’яких полімерах.

Недоліком спіральних свердл є швидкий вихід з ладу бічних крайок, в разі потрапляння на цвях або шуруп, який застряг в дереві, а також необхідність створення високого тиску з боку працюючого . При виконаннні отворів великої глибини гвинтоподібна канавка має схильність забиватися відходами.

Оснащення має: відполіровані витки, за якими добре видаляється стружка; центрувальну верхівку з гвинтовою нарізкою; шестигранний хвостовик для виключення його провертання в патроні; ріжучі кромки і підрізні різці.

Застосовують при установці меблевих навісів і при видаленні вад деревини: сучків, смоляних кишень, вм’ятин, синяви, тріщин, завитків і т.д.

Конструкція має  центральне вістря, ріжучі кромки і периферійні різці. Близьким по конструкції є моделі для вибірки отворів під чашки шарніров.Такий расходник використовують для виконання глухих отворів з точними розмірами в суцільний і клеєній деревині, в гіпсокартоні і м’яких полімерах.

Розмірний ряд свердл по дереву для шарнірних отворів лежить в діапазоні від 25 до 35 мм, а Форстнера від 8 мм до 60 мм.

Матеріал виготовлення різальних крайок: карбід вольфраму (для ламінованих матеріалів) або швидкоріжуча сталь HSS.

Дане оснащення використовують: при видовбуванні гнізд; для збирання окремих елементів конструкції в єдине ціле за допомогою кріплення, шипів і нагелів; для отримання зручного доступу при роботі  з іншим інструментом (пиляння лобзиком всередині заготовки, місце початку вибивання ударної стамескою); при закладенні пробками дефектних місць , для розширення вже отриманих отворів.

В якості приводу використовуються: свердлильні верстати, пневмо- і електродрилі, потужні шуруповерти і навіть перфоратори з встановленим ненаголошеним режимом .

Універсальність: можна не орієнтуватися на будову волокон; широкий модельний ряд; легкості заточування; простота виготовлення і низька ціна. При стандартній довжині розхідника 150 мм, використання подовжувача дозволяє збільшити глибину входження до 400 мм.

Відсутність спіральних канавок зобов’язує працюючого періодично витягувати оснащення. Стружка не видаляється, а обертається між бічних поверхонь, накопичуючись і ускладнюючи обробку . Схильність  до вібрації викликана маленькою товщиною лопатоподібної частини, а до заклинювання різким відхиленням перового свердла від перпендікуляра.

Часта поломка, з поломкою або деформацією центруючого шипа, відбувається при потраплянні  на скручений саморіз .

Розсувне перове свердло по дереву. Має переміщуватися перпендикулярно осі планки, яка є і ріжучою крайкою і підрізувачем .Настройка розміру здійснюється за розміченою шкалою винта , що піджимається. І через наявність рухомих деталей конструкція розсувного оснащення не надто надійна і служить для тимчасової підміни або отримання отворів нестандартного розміру.

Джерело: https://tdp.com.ua/catalog/sverla-forstnera/