Як вибрати тенісну академію

7-11-2018

Свої перші кроки в тенісі робила в Гомелі. На тренування прийшла сама, так як жила поруч з кортами, і просто сказала тренеру, що дуже хочу займатися. Виявилося, що в свої 9 років я була вже в поважному віці, і ніхто не припускав, що я зможу досягти успіху на цьому терені. Проте, як зазначала мій тренер Аліна Шаталова, у мене виявилося ідеально почуття м’яча. Дуже швидко я наздогнала своїх ровесниць, займала перші та другі місця на міських та обласних змаганнях, а в 16 років виконала кандидата в майстри спорту і мала другий дорослий розряд. Хочу запропонувати вибрати тенісну академію на сайті tennis-odessa.com.ua

З 4-х років я займалася з репетитором англійською мовою, тому особливих труднощів в іншій країні не виникло. Провчившись близько півроку, нам просто не вистачило фінансів, що і стало причиною мого повернення.

Як у будь-якому виді спорту, в великому тенісі трапляються травми, в основному наражаються на небезпеку коліна, спина і галиностоп. Так сталося і зі мною, з-за травми спини, отриманої в Вільнюсі на європейському турнірі, лікарі заборонили мені великі навантаження, було важко, але довелося піти з професійного спорту в аматорський.

Про великому тенісі для самих маленьких, як збирати дитини на тренування
На теніс дитини бажано віддавати з 5-7 років, так як чим молодша дитина, тим він краще сприймає і пам’ять м’язів набагато краще, хоча в окремих випадках можна піти і пізніше, але доведеться набагато більше працювати. Великий теніс вимагає від людини працьовитості і сильний характер.

Дітей спершу навчають грі маленькими ракетками і поролоновими м’ячиками. При виборі ракетки потрібно в першу чергу звертати увагу на вік дитини і разом з тренером на корті визначити, який ракеткою йому зручніше відбивати м’ячик. Тільки так можна підібрати підходящу ракетку, благо зараз в кожному спортивному магазині можна придбати цілком хороший інвентар для занять.

Форма підійде будь-яка, як для занять фізкультурою, про професійну формі можна подумати років з одинадцяти.

Тренування я проводжу два рази в тиждень, намагаюся підлаштуватися під бажаний графік учня. Навчаємо та дорослих, у яких є велике бажання навчитися грати, адже той азарт та емоції, які людина відчуває в процесі гри не можна порівняти ні з чим, звичайно, тут не стоїть завдання високих досягнень, частіше люди приходять просто відпочити після трудового дня, зняти стрес і отримати заряд енергії та бадьорості, в деяких випадках здійснити дитячу мрію і просто навчитися грати в теніс.

Про своїх кумирів
Мої кумири в тенісі – Рафаель Надаль, Серена Вільямс, Новак Джокович. З Вікторією Азаренко одного разу в Мінську познайомилися особисто, коли мені було 13 років, а Марія Шарапова приїжджала проводити майстер-клас у Гомельський олімпійський резерв по тенісу.

Вважаю, що у нас є діти, які подають надію в спорті, – це Данило Харків, Анастасія Лебідь.

Починаючим гравцям я хочу побажати удачі знайти хорошого тренера і добитися першої ракетки світу!

Про мрії
У мене є мрія стати чудовим тренером, виростити з дітей чемпіонів і розвинути цей спорт в Білорусі.

Про прикмети і оберегах
Обов’язково ношу кулончик з ракеткою або тенісним м’ячем – це мої талісмани. Свою ракетку нікому іншому не даю в руки. В тій спортивній формі, в якій виграєш, в тій і потрібно грати весь турнір – обов’язково пощастить!

Ми теж віримо, що ще почуємо про Ольгу, у свої 19 років вона вже багато чого досягла, та й взагалі людина, загартований спортом, володіє сильним вольовим характером, і, безсумнівно, досягне успіху, незалежно від обраної дороги в житті.

Батьки, які віддають дитину на заняття великим тенісом, по-перше, повинні розуміти, що це затратний вид спорту, по-друге, дитина більше уваги буде приділяти корту, а не навчання, по-третє, він повинен бути фізично розвиненим, витривалим, і буквально «хворіти» тенісом. На шляху до результату важливо слухати поради тренера, підтримувати і надихати дитини, тільки так можна домогтися бажаного.