Як вибрати трекінгові палки

12-22-2021

 

Як вибрати трекінгові палиці – Клуб туристов Кулуар 💚
 

 

Користь трекінгових палиць.

В першу чергу цей корисний девайс потрібен для того, щоб розвантажити коліна і хребет. Зрозуміло, що згідно із законом Ломоносова -Лавуазьє маса туриста і рюкзака нікуди не дівається, а тому, якщо у вас слабкі руки, будьте готові до крепатури. Втім, вона досить швидко пройде, а ось ваші коліна і спина будуть вам дуже вдячні за використання трекінгових палиць під час піших переходів по маршруту. Також хочемо вам порекомендувати https://lodka5.com.ua/palki/trekkingovye/ вибрати трекінгові палки.

Згідно з дослідженнями, проведеними незалежними експертами, використання трекінгових палиць знижує навантаження на коліна і хребет на 25%. При цьому людина отримує ще дві точки опори, що важливо на підйомах і спусках. Крім того, трекінгові палиці можуть бути використані як підставка для тенту, а при нещасному випадку – для виготовлення носилок. З мінусів використання трекінгових палиць можна відзначити вже згадану крепатуру, в разі якщо руки туриста недостатньо сильні. Другий мінус полягає в тому, що при тривалому використанні палиць турист вже не уявляє, як ходити без них.

Як вибрати трекінгові палиці для походу?

Почнемо з того, що трекінгові палиці також називають телескопічними. Якщо ви хоч раз в житті бачили телескопічну вудку або підзорну трубу, то розумієте, про що йде мова. Термін “телескопічні” означає розсувні. У зібраному вигляді трекінгові палиці займають мало місця і легко пристібаються до спеціальних кріплень на сучасному рюкзаку. Однак, на відміну від вудки або підзорної труби, на телескопічну палицю потрібно ще й спиратися, притому так, щоб вона від цього не склалася.

Для того щоб цього не сталося, в трекінгових палицях використовуються замки. Вони бувають двох видів: з важелем і гвинтові. Гвинтові замки замикаються при розкручуванні палиць в різні боки. Замки з важелем влаштовані за принципом кнопки, стрижня і пружини. Ви натискаєте на кнопку, і палиця фіксуються на певній довжині. Обидва види замків в плані надійності приблизно рівні.

Дуже важливо підібрати трекінгові палиці по зростанню. Тут вам допоможуть продавці магазину і технічна документація. В інструкції обов’язково повинен бути прописаний максимальне зростання туриста, який може використовувати ці палиці. Крім того, в тій же інструкції вказано максимальну вагу, який можна навантажити на трекінгові палиці. На туристичних форумах люди пишуть про своєрідні краш-тести, які вони влаштовували своїм телескопічним палиць.

Слід звернути увагу і на рукоятки палиць. Вони бувають з натуральної пробки, каучуку або їх комбінації. Найкраще брати трекінгові палиці з рукояткою з натуральної пробки, тоді, якщо ваші руки спітніють, палиці не будуть по них ковзати. Наконечники палиць повинні бути виконані з побідіта. Експерти кажуть, що побідитові наконечники більш довговічні в порівнянні з іншими.

І останнє, на чому б хотілося зупинитися: система “антішок”. Її головна функція-пом’якшувати вплив на суглоби, однак при підйомі на гору вона є швидше зайвою, ніж необхідною. Тому, якщо і брати трекінгові палиці з «антішоком», то тільки з можливістю відключення цієї функції в разі необхідності.