Як вибрати вино

7-22-2021

Вибрати хороше вино в магазині-завдання не з простих. У винному бутику https://brandbar.ua/.можна звернутися до професійного сомельє, а ось в звичайному супермаркеті покупець, як правило, наданий самому собі. Деякі надходять просто: орієнтуються на більш високу ціну. Однак не завжди дороге вино коштує своїх грошей: в пляшці може виявитися не амброзія, а суцільне розчарування. Як же розібратися в рядах пляшок, що стоять на полиці в супермаркеті, і на що звертати увагу в першу чергу?

Звичайно, щоб стати справжнім експертом у вині, потрібно пройти спеціальні курси і прочитати не одну книгу з енології. Однак є кілька загальних рекомендацій, які допоможуть навіть новачкові вибрати в магазині вино гідної якості.

Пробка – не головне

Існує думка, що хороше вино має бути закрито виключно корковою пробкою. Забудьте про цей стереотип. По-перше, натуральна коркова пробка-дороге задоволення, тому нею закупорюють тільки преміальні витримані вина. По-друге, винам, не призначеним для витримування (або, кажучи професійною мовою, винам “без потенціалу”), коркова пробка абсолютно ні до чого. Тому сміливо беріть зразки з гвинтовою кришкою: в останні роки цей вид закупорки молодих свіжих вин став світовим трендом, а деякі країни нового світу вже повністю відмовилися від коркової пробки.

Ніякої мішури

Уникайте пляшок з фантазійним дизайном-прикрашених намистом — штучними квітами і фруктами та іншої мішурою: за химерною формою часто ховається непоказне вміст. Те ж саме можна сказати про вино в глечиках або стилізованих під них пляшках. Втім, строгий, солідний вигляд пляшки теж може виявитися спробою прикрити низьку якість напою, тому перш за все вивчайте етикетку і контретикетку: вони розкажуть вам все, що потрібно.

Сорт винограду

На етикетці або контретикетці повинні бути обов’язково вказані сорти винограду, з яких виготовлено вино. Є туманний напис на кшталт” з якісних червоних сортів ” — поставте пляшку назад на полицю: вона зроблена із залишків, які непридатні для виробництва якісного вина.

Виняток становлять лише вина франції: за законом, французькі виробники мають право не вказувати на етикетці сорту використовуваного винограду, оскільки якість їх продукції контролюється за регіональним принципом (тобто на етикетці вказується регіон).

Не можна сказати, що якийсь сорт краще або гірше: кожен володіє власним унікальним смаком і букетом, і вибрати свій улюблений можна лише шляхом численних дегустацій.