Як виростити гарний газон?

3-7-2020


Посадка газонної трави стає важливою частиною ландшафтного дизайну на домашніх ділянках, міських площах, скверах, парках і територіях навколо лікарень, санаторіїв, офісів і промислових будівель. Природно, основна причина для того, щоб посіяти газон – забезпечення красивого облаштування території. До того ж, посадка газону на дачі або перед яким-небудь будівлею дозволяє уникнути зростання бур’янів, які викликають напади алергії у багатьох людей рулонный газон цена.

Коли оптимальніше виконувати посів газонної трав
Основних сезонів для посадки рослин, в принципі, два: весна і осінь. Газон не є винятком, тому посадка газонної трави виконується теж в період початку і кінця дачного сезону. Для кожного з варіантів є свої особливості, які потрібно обов’язково враховувати, щоб захід був успішним. Правда є виняток-рулонний газон, який можна садити з ранньої весни до пізньої осені.

Рулонний газон безкоштовно
Посадка газонної трави навесні
як садити газонпершередня завдання господаря, який вирішив виконати посів газонної трави навесні – підготовка плацдарму для майбутнього трав’яного килима. Виконується вона заздалегідь восени. Вибирається прямокутний (в більшості випадків) ділянку, який розташовується на освітленій території. Він кілька разів перекопується, обробляється гербіцидами і удобрюється. Додатково навесні рекомендується вручну видалити залишилися бур’яни, щоб сіяти газон вже в чисту землю.

як посадити газонну травуколи сіяти газон навесні? Висадка насіння проходить 10-20 квітня. В цей час вже досить тепло, щоб насіння не підмерзли вночі, і не дуже волого, тому землю рекомендується додатково зволожити. Посадка газону навесні виконується в розпушену граблями землю, щоб насіння не були затиснуті між твердими ділянками грунту. Для уникнення вивітрювання вологи або розмивання насіння землю укочують спеціальним катком. Очікувати появи перших сходів можна до кінця квітня, а в червні газонна трава повинна вже стелитися по ділянці суцільним килимом.

Як сіяти газон восени?
трава газонна посадкаОсенняя висадка є чудовою альтернативою весняної. У той час як посів газону навесні стикається з труднощами у вигляді гарячого сухого повітря і недостатньої вологості, осінньому посіву це не перешкода: у вересні-жовтні місяці на вулиці ще тепло, але досить часто йдуть дощі. При цьому, бур’яни вже не розвиваються так швидко, тому можна спочатку посадити газон, а вже після зими зайнятися видаленням залишків бур’янів.

посів газону навесні в осінньому посіві – не затягувати. Правильно посіяти газонну траву в кінці серпня-початку вересня, щоб до заморозків встигла сформуватися потужна коренева система. Для людей, які зовсім не знають, як садити газон, цей варіант – найоптимальніший. У них буде достатньо часу для підготовки місцевості протягом усього літа, тому шанси на успіх будуть куди вище. При цьому, основною запорукою успіху є етап підготовки, і виконати його потрібно з дотриманням всіх вимог.

Як проходить підготовка грунту для газону?
як сіяти газонну травуНа цьому етапі люди вникають, Як правильно садити газон, і готують для цього ділянку місцевості. Перш ніж почнуться основні етапи посадки газону, потрібно виконати наступні види робіт:

  • насамперед видаляється сміття з ділянки, до якого відносяться в тому числі камені, гілки, обгортки і пластмасові пляшки; коли сіяти газон * для забезпечення максимально рівної площини рекомендується викорчувати залишки чагарників і дерев;
  • рекомендується кілька разів прокатати землю катком і розпушити граблями, щоб забезпечити максимально пухку, рівну і розсипчасту землю;
  • ділянка повинна відпочити, тому його залишають «під пар» на 1-2 місяці.

Як правильно посадити траву для газону?
посадити газонну травуколи підготовчі роботи закінчені, настає період придбання травосуміші. Не можна просто купити газонну траву, не вивчивши детально її склад. Для кожної ділянки підходять індивідуальні сорти трави, тому посадка газонної трави своїми руками вимагає ретельного опрацювання складу травосуміші.

посадити газонідеальним рішенням буде використання комбінованого газону, в який входять насіння різних сортів. При самостійному підборі потрібно розуміти, що всі вони повинні доповнювати один одного і відповідати клімату, призначенню (декоративне або функціональне) і клімату. Найкраще визначити, який газон краще посадити, з професійним аграрієм, який чітко розуміє призначення і особливості кожного сорту. Він же може розповісти, як правильно посадити газон і як виростити газонну траву з ідеальними параметрами.

посадка газонної трави веснойколи суміш придбана, місце для посадки підготовлено і матеріали про те, як посадити газон на дачі вивчені, настає сам етап посадки. Для цього вносяться мінеральні добрива (які потрібні безпосередньо для розвитку газонної трави) і грунт останній раз розпушується граблями. Бажано підібрати погоду, коли можна сіяти газонну траву: важливо відсутність вітру, щоб насіння не розлетілися, і мінімальна вологість, щоб дати рослинам можливість спокійно розвиватися і не отримувати надлишок вологи.

як виростити газонну травумногі досвідчені садівники в розповідях про те, як і коли сіяти газонну траву, кажуть, що час не має значення, головне перемішати насіння з піском і мати можливість рівномірно поширити суміш по заданій площі. Це дійсно діє, але новачки часто неправильно розраховують обсяг піску, і земля виходить занадто пухкої. А ось для того, щоб не думати, коли садити газон, призначена сівалка: в неї завантажуються насіння і рівномірно поширюються по площі, не розлітаючись по ділянці від вітру.

Як правильно посадити траву для газону, вирішено як посіяти газонну траву і насіння опинилися на рослинному грунті. Їх акуратно засовують в землю за допомогою граблів. Якщо ви сумніваєтеся, як правильно посіяти газонну траву і чи чітко виконані всі вимоги, присипте газон шаром торфосуміші близько 1 см.після цього по газону проїжджають катком, щоб насіння не залишалися на поверхні. Посів краще поливати з дощувальної установки, щоб не забивати землю. Щоденний полив в ідеалі проводиться через систему крапельного зрошення, але якщо трава газонна і її посадка для вас – дивина, то підійде і дощувальна установка з невеликим напором.

Сорти трави для посадки
сіяти газонТеперь Ви знаєте, коли і як садити газонну траву, і настала черга вибору насіння для застосування знань на практиці. У нашій країні клімат досить суворий, тому забезпечити зростання всіх сортів рослин не можуть навіть досвідчені агрономи. Ідеально підходить для вітчизняних реалій 3 види трави: тонконіг Луговий, костриця червона і мітлиця тонка. Всі вони не бояться ні спеки, ні морозів, а коренева система рослин формує дуже щільний дерен, що не залишає шансів бур’янам. Витрата трави-близько 30 тис.насінин на 1 квадратний метр.

Як говорилося вище, кожен сорт має свої особливості. Костриця червона проростає повільно і забезпечує гарний газон тільки на другий рік. Тонконіг Луговий погано нарощує кореневу систему, тому самостійно його садити не варто. Мітлиця тонка, як така, недоліків не має: вона відмінно переносить зиму і не дуже вибаглива в догляді. Часто саме ця рослина є основним компонентом суміші.

Рулонний газон: у чому його переваги?
коли краще сіяти газонну травукорні рулонного газону пішли з США. Законодавство деяких штатів просто забороняє мати недоглянуту галявину. Але посадити газон під час закладки будинку, щоб він виріс одночасно з будівлею (будівництво займає 1-2 місяці), просто не можна: будівельне сміття, автомобілі та будматеріали явно не сприяють розвитку ідеальної галявини. Тому великі селекційні компанії зайнялися створенням рулонного газону: він вирощується в спеціальних умовах з селекційного тонконога, висаджується на підготовлену територію і може експлуатуватися вже через пару тижнів. Звідси випливає основна перевага рулонного газону-можливість дуже швидкого озеленення будь-якої площі навіть в спекотне літо.

посадка газону на дачеК того ж, рулонний газон є гарантією якісного складу травосуміші і відмінного підбору насіння, що не під силу початківцям агрономам. Трава в рулоні вирощена рівномірно за рахунок спеціального обладнання, використовуваного при посіві. Готовий шар дерну захищає газон від зростання бур’янів з перших днів, в той час як звичайну посівну траву потрібно регулярно прополювати.