Як зняти арешт на квартиру в Україні

3-15-2019


Можуть накласти арешт на квартиру в Україні.
Також хочемо вам порекомендувати арест на имущество
Арешт майна – правове обмеження на розпорядження. Накладається арешт на квартиру в ході судового розгляду і діє до його завершення. Важливо визначити, що арешт майна не є його конфіскацією. У випадку з арештом квартири, на термін його дії обмежуються права власника – можна таку квартиру продати, подарувати, закласти, обміняти і тд. Конфіскація ж передбачає втрату прав власності.
Процедура накладення арешту на квартиру регламентована законом і може здійснюватися виключно у передбачених законодавством випадках. Рішення про арешт майна приймається тільки в судовому порядку. У кожному конкретному випадку виконавець індивідуально встановлює вид, обсяг і строки дії обмежень.

Якщо квартира проходить у кримінальній справі, для збереження доказів суд може винести постанову про арешт. Також заарештувати можуть квартиру з метою подальшої конфіскації. На квартиру приватних підприємців можуть накласти арешт з метою погашення боргів. Квартиру фізичної особи можуть заарештувати в ході громадянського розгляди щодо виплати аліментів, погашення боргів, відшкодування збитків, поділу спільного майна і тд.
Важливо те, що механізм стягнення прописаний в законодавстві. Згідно із законом України, нерухоме майно знаходиться у цьому списку останнім. А це означає, що спочатку “страждає” рухоме майно, грошові кошти та банківські рахунки, земельні ділянки.
І тільки якщо всього цього не вистачає для погашення, накладається арешт на квартиру або будинок.
Існує Державний реєстр прав на нерухоме майно, де в загальному доступі знаходиться інформація щодо наявності арешту на тій чи іншій квартирі. Для перевірки потрібно зареєструватися в кабінеті електронних сервісів і “пробити” там точну адресу квартири. Перевірка платна, але інформація щодо наявності арешту видається відразу.
Зняття арешту можливе в судовому порядку, але є ряд випадків, які передбачені законом.
Якщо майно належить не боржнику, а іншій фізичній особі, то ця людина може подати до суду про визнання права власності на майно і про зняття з нього арешту.
Також можна оскаржити постанову про арешт, якщо при його накладення був порушений встановлений законодавством порядок. Або при наявності підстав, встановлених у ст.