Яку зелень я можу виростити на балконі?

0
262

Зелень – невід’ємний компонент багатьох кулінарних рецептів, і, звичайно ж, в особливому фаворі – свіжа зелень. Отримувати зелену цибулю, петрушку або кріп круглий рік з грядки в наших кліматичних умовах, на жаль, неможливо. Залишається два виходи – купувати привізні «букетики» в овочевих магазинах або ж вирощувати їх самостійно на своєму підвіконні чи балконі. Цю науку давно і з успіхом освоїли багато наших співгромадян, навіть ті, які є суто міськими жителями і дачної ділянки не мають.

Зелень на балконі цілком доступно і можливо виростити, і, що особливо приємно, вам для цієї мети не потрібно володіти якими б то не було професійними знаннями в галузі сільського господарства. Достатньо мати деяке уявлення про умови вирощування, і ми впевнені, якщо ви будете слідувати елементарним рекомендацій, все у вас вийде.

Особливих умов для вирощування зелені в межах міської квартири не потрібно. Кріп, петрушка, зелена цибуля або базилік, наприклад, рослини досить стійкі до перепадів температур і іншим не самим сприятливим умовам, тому і почати процес ви можете з самої середини весни і продовжувати отримувати врожай аж до осінніх заморозків.

Як отримати відмінний урожай зелені, не виходячи з дому?

Починати слід з підготовки відповідних горщиків або ящиків, які слід наповнити грунтом. Його краще придбати в садовому магазині, оскільки такий грунт є якісною живильним середовищем для рослин. Утримувати посіви можна прямо на балконі в тому випадку, якщо балкон у вас засклений, і якщо ви здійснюєте посадку навесні або восени, коли погода прохолодна.

При посадці лука заглиблювати цибулини досить наполовину і регулярно поливати. При цих умовах ви отримаєте перший урожай приблизно через тижні три-чотири. Не забувайте також, що, якщо прогнозуються заморозки, для безпеки посівів, контейнери з ними краще внести в квартиру і поставити на підвіконня до тих пір, поки погода не стабілізується.

Дещо по іншому слід підходити до догляду за петрушкою і кропом. Справа в тому, що ці «приправи» трохи більш вибагливі, ніж цибуля, і потребують більшої кількості тепла і сонячного світла, але і їх вирощування не представляє великої складності.

Безпосередньо Перед посівом ми радимо замочити насіння у воді приблизно на 24 години. У грунті зробіть невеликі борозенки глибиною до двох сантиметрів і помістіть туди насіння.

Щоб забезпечити якісний всход посівів, прикрийте контейнери прозорою плівкою і поставте в затемнене місце аж до появи перших паростків. Після цього контейнери з майбутньою зеленню слід перемістити на балкон, щоб вони отримували достатньо світла.

Необхідно приділяти особливу увагу поливу, а також час від часу збризкувати зелені пагони водою по верху. Це забезпечить не тільки стабільний і якісний зростання, але і додасть сходам соковитості, що для зелених приправ принципово важливо. Оцінити свої зусилля ви зможете приблизно через місяць після посадки.