ЮВЕЛІРНИЙ ВИРІБ – ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИБОРУ

4-30-2018

ЮВЕЛІРНИЙ ВИРІБ – ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИБОРУ
Хочете купити ювелірний виріб і прибрати його на дальню полицю? Бажаєте побачити розчарування на обличчі одариваемой обраниці? А може просто прагнете втратити кілька десятків тисяч рублів на покупку? Якщо хоча б одна відповідь на наші запитання ствердна – закрийте сторінку: ми не будемо давати шкідливих порад. Навпаки, розповімо, як правильно обрати ювелірні прикраси і на що звертати увагу, щоб не потрапити в халепу. Пропоную вам замовити кращі ювелірни прикраси тут centaurus.com.ua/, ціна вас приемно здивуе.

Єдиних правил купівлі ювелірних прикрас немає, багато залежить від уподобань, смаку, фінансових можливостей. Однак ми зібрали рекомендації досвідчених ювелірів і дамо їх вам. Надана інформація убереже вас від непотрібних витрат і розчарувань.

Якість ювелірних виробів – понад усе
У нашому світі придбати підробку простіше всього. Від такої неприємності не захищені навіть клієнти деяких великих магазинів. Як визначити, що ювелірний виріб відповідає заявленій вартості?

Зважте вподобаний аксесуар в руці. Вам не потрібно визначити його вагу з точністю до грама, але один факт повинен насторожити: розмір прикраси явно не відповідає його вазі. Іншими словами – масивне кільце з каменем у руці практично не відчувається. Це говорить про те, що виріб пустотіле. Так, воно може бути виготовлено з дорогоцінних металів і дорого коштувати. Однак пустотілі ювелірні прикраси легко гнуться, ламаються, а їх ремонт (якщо він взагалі можливий) може обійтися в круглу суму.

як купувати ювелірні вироби
Попросіть продавця показати вам іменник і пробу. Іменник – це знак торгового дому або ювелірної майстерні, що знаходиться лівіше проби. Якщо ви купуєте ювелірний виріб із золота або іншого металу, виготовлене закордонним виробником – іменника може не бути. Але і в цьому випадку на його місці буде завдано розпізнавальний знак, який свідчить про те, що виріб пройшов перевірку Російської Палатою пробного нагляду. Розпізнавальні знаки відсутні? Розпрощайтеся з продавцем – швидше за все, перед вами підробка або виріб, ввезена до Росії нелегально.

Зверніть увагу на кріплення дорогоцінних каменів. Навіть якщо ви далекі від ювелірної справи, але кріплення здається ненадійним – швидше за все, це так і є. Якщо ж ви помиляєтеся, то внутрішнє відчуття зіпсує весь процес насолоди придбанням. Чому кріплення дорогоцінних каменів так важливо? По-перше, ремонт виробів з каменями коштує дорожче. По-друге, російським законодавством заборонений повернення виробів, що мають хоча б один дорогоцінний камінь. Тобто, якщо кріплення каменю зламається – ви не зможете пред’явити претензії продавцю.

Продавець запевняє, що висока вартість виробу обумовлена наявністю каменів високої якості, а вас гризуть сумніви? Перевірити правдивість продавця можна, якщо звернути увагу на низку ознак.

Колір коштовного каменя
Це перший чинник, що впливає на вартість ювелірного прикраси. Піднесіть його до джерела світла і постарайтеся оцінити глибину кольору. Чим він прозоріший, інтенсивніше і насиченішим – тим вище вартість каменю. Навпаки, камені темного кольору мають більш низьку вартість.

Ясність дорогоцінного каміння
Це другий чинник, за допомогою якого можна визначити, чи відповідає виріб заявленої вартості. Найдорожче коштують чисті камені, що не мають вкраплень. Щоб переконатися в цьому подивіться на поверхню зверху. Камінь не має сторонніх включень? Значить перед вами, дійсно, дорогий виріб. Вкраплення помітні, але тільки при розгляданні збоку? На вартість ювелірного прикраси це не впливає. Найдорожче коштуватимуть ювелірні прикраси з найчистішим червоним турмаліном або смарагдом. У цих дорогоцінних каменів вкраплення і внутрішні дефекти є майже завжди і, якщо їх немає, – значить перед вами виріб найвищого класу.

Карат каменю
Третій фактор, що впливає на вартість. Карат – це міра ваги дорогоцінних каменів, які можуть мати різну щільність. Відповідно, чим вище щільність, тим більшу вагу має ювелірний виріб, значить і вартість буде вище. Більш того, деякі камені великих розмірів зустрічаються рідко, тому й коштують дорожче. Особливо це стосується рубіна, смарагду і сапфіра.

Огранювання каменю
Четвертий чинник, який також може впливати на якість каменю і на ціну всього ювелірної прикраси. Щоб перевірити огранювання – покладіть камінь потрібної вам стороною вгору і направте на неї промінь світла. Дорогоцінний камінь з якісною огранюванням висвітлюється по всій площі сторони рівномірно, без ділянок затемнення. Якщо є сумніви – порівняйте ограновування різних видів і вибирайте виріб, камінь якого краще відображає колір.

Правила вибору ювелірних прикрас в подарунок
Якщо ви вибираєте ювелірна прикраса для жінки – вам потрібно знати деякі правила, які допоможуть не помилитися.

як купувати ювелірні изделияЕсли вибираєте кільце – враховуйте форму руки жінки. Кисть мініатюрна, а пальці тонкі – доречніше зробити вибір на користь тонких кілець, прикрашених невеликими каменями або навіть розсипом. Навпаки, на великих китицях і повних пальцях гармонійно виглядають масивні персні.

Якщо ви не можете вибрати ланцюжок або підвіску – враховуйте вік одариваемой і форму її підборіддя. Для літніх жінок з великим підборіддям добре підійде довга ланцюжок, а ось молодій жінці з високою шиєю краще вибрати кольє або коротку ланцюжок.

Якщо ви вибираєте сережки – потрібно враховувати форму обличчя вашої обраниці. Плоскі сережки візуально подовжують овал обличчя, а великі і опуклі, навпаки, округлюють.

Колір шкіри вашої обраниці також має важливе значення. Вважається, що ювелірні вироби з білого золота найбільш гармонійно виглядають на тлі смаглявої шкіри. Прикраси з червоного золота, навпаки, доречні на блідій шкірі. У цьому разі правила не суворі, ваша жінка може мати бліду шкіру, але віддавати перевагу вироби зі срібла або білого золота. В цьому випадку краще відступити від правил, ніж доводити свою правоту.

Рада на закінчення статті
Якщо ви вважаєте, що ювелірні прикраси є прекрасним способом вкладення коштів – не женіться за модою. Ця «дама» непостійна, тренд змінюється, іноді, кожен сезон. Через 10 років після покупки класичне кільце з діамантом буде мати більшу вартість, ніж колись модне намисто.