Заборони, які існують тільки в Японії (9 фото)

0
497

В Японії є чимало незвичайних речей, що жителям європейських країн здаються як мінімум дивними. Ніхто не буде сперечатися з тим, що японці – дивакуватий народ, який постійно щось винаходить і вводить в моду все нові божевільні тренди. Звичайно, як і в будь-якій країні у жителів Японії є свої національні особливості та заборони, про останніх з яких ми і хочемо розповісти вам в нашій статті.

Не знімати взуття
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
В Японії прийнято розділяти простір — житловий будинок окремо, вулиця окремо, храм окремо і т. д. Перед входом вас будуть чекати маленький поріжок і місце, де потрібно роззутися і залишити взуття. В житловий будинок в черевиках заходять тільки на похоронах (і ароматичні палички джгут тільки на похороні теж). Не забувайте роззутися, коли йдете в гості!

Вуличне взуття обов’язково треба знімати перед входом в буддійські храми, у внутрішні приміщення. Є спеціальні тапочки для туалетів і для лазні. Навіть просто занести в кімнату кросівки, в яких ви ходили по вулиці (японець б сказав: «Підошви яких стосувалися вулиці») — вже порушення пристойності. Слідкуйте за значками please take your shoes off. Ходити по дерев’яним підлогам храмів босоніж, до речі, дуже приємно.

Публічно сякатися
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
Висякатися при кому-небудь можна тільки, якщо ви хочете нанести йому жахливе образа або дати зрозуміти, що й зовсім його за людину не вважаєте. Абсолютно спокійно цей звичай поєднується з гучним хлюпанням при поїданні локшини — що зазвичай не вкладається в голові у іноземців.

Давати чайові
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
Це приємний момент. Так, чайових в Японії не дають практично ніде і ніколи — в кафе, ресторанах, барах, таксі додавати монетку до рахунку не прийнято і навіть може образити. В кафе, до речі, рахунок не приносять — потрібно йти до каси і платити там, до столика за грошима підбігати не будуть. Але й понад рахунку нічого не візьмуть.

Є в поїздах
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
У поїздах взагалі-то багато їдять, багато сплять і дуже багато дівчата фарбуються, особливо вранці перед роботою. Але оточуючі найчастіше цьому не дуже раді.

Інша справа синкансены (швидкісні потяги): тут є столики, як в літаках, і ряди сидінь — теж як у літаках. Ви дивіться в спину сусіда, а не в обличчя. У звичайних поїздах місцевого значення нерідко сидіння влаштовані, як у нас в метро, лавками один навпроти одного. І от якщо ви вирішите у такому поїзді з’їсти котлетку з рисом, а перед вами сидить людина і на вас дивиться — до іміджу нечемних іноземців додасться ще пара штрихів. Можна і потерпіти до станції.

Допомагати іншому по роботі
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
Неочевидний для нас пункт, але в Японії не варто виконувати чужу роботу. Робота тут робить людину повноцінним членом суспільства, і, якщо ви розклали листи замість листоноші або прибрали сміття замість прибиральника, це може бути сприйнято не як допомогу, а як факт того, що ви намагаєтеся зайняти його законне місце. Людина може серйозно засмутитися.

Залишати їжу цілою
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
Їжу прийнято доїдати. В особливості рис, який раніше був дорогим і доступним лише багатим станам. Так, порції найчастіше не надто великі, японська кухня дуже смачна — доїсти свій обід зазвичай не становить особливої проблеми. Кидати приготовлену для вас їжу — неповагу до всієї ланцюжку її виробництва. До їжі взагалі в Японії ставляться дуже уважно, починаючи від вирощування овочів і закінчуючи подачею блюда на стіл. І так, смачно.

Викидати сміття без сортування
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
Відомо, що в Японії переробляється більше 90% сміття. Пластикові пляшки роблять з пластикових пляшок, з несжигаемого сміття насипають острова, папір переробляють по кілька разів. Весь роздільний збір сміття, в принципі. Навіть просто вуличні урни роздільні: є для пляшок, для пластику, для залишків їжі. Урни не стоять просто так де попало — пляшку можна викинути поруч з автоматом з продажу напоїв, пластик, папірці — близько магазинів. Домашній сміття збирається і вивозиться по певних днях: приміром, скло — раз на місяць. Іноземці не розбираються в цій системі і кидають що потрапило куди попало, що японців, звичайно, дратує. Велика частина сміттєвих контейнерів підписана по-англійськи, до речі, і забезпечена піктограмами — зрозуміти, що куди можна кидати, досить просто.

Одягати чорний галстук на весілля
Запреты, которые существуют только в Японии (9 фото)
І останнє неочевидне. Здавалося б, дрібниця для статті, але такі історії ми чули кілька разів. Виявляється, в Японії не прийнято одягати чорний галстук на весілля — лише на похорон. На весілля носять білий або смугастий. Якщо іноземця покликати на весільну церемонію, він, кажуть, що обов’язково прийде у чорному краватці. Шанси потрапити на весілля під час короткої туристичної поїздки, правда, невеликі. Але вже якщо йдете — пов’яжіть чого-небудь не чорне. І можна веселитися на здоров’я!