Жостовские підноси – традиції і сучасність

0
509

Жостовські розпис – давня російська традиція, що з’явилася ще в першій чверті XIX століття на території підмосковній села Жостово, на ім’я якої промисел і отримав свою назву. Спочатку в майстернях, що відкрилися в декількох сусідніх селах, розписували виключно речі з пап’є-маше. І лише майже через сто років, в 1922 році, Новосельцовская трудова артіль почала випуск металевих лакованих підносів, і художники почали розписувати нову для себе продукцію.

Жостовские подносы – традиции и современность

Жостовские подносы – традиции и современность

Жостовские подносы – традиции и современность

Жостовские подносы – традиции и современность

Жостовские подносы – традиции и современность

Жостовські розпис в наш час
Сьогодні майстри жостівського розпису створюють унікальні металеві ковані підноси, які можна переглянути за посиланням http://imatreshki.ru/magazin/folder/zhostovskie-podnosy і використовувати як з чисто утилітарною метою начебто подачі страв на стіл, так і в якості елементу декору. Головний мотив розпису – букет нескладної композиції, в якому присутні як дрібні, так і великі квіти. За сталою традицією розпис роблять за лаковому чорному тлу, але іноді використовуються підноси зеленого, червоного, срібного та синього кольору. Іноді можуть використовуватися білий і темно-червоний кольори. Самі підноси можуть мати різну форму:

-круглу або овальну – це класичні форми жостовских підносів;
-прямокутну;
-восьмикутну – дуже цікава форма для елементів декору;
-комбіновану та інші.

На сьогоднішній день жостовские підноси – одні з найбільш популярних виробів, які можна використовувати в якості стильного і дорогого подарунка з будь-якого приводу.

Де використовувати підноси з жостівського розписом
Основний мотив розпису, як вже говорилося вище, досить простий букет квітів. Але в цілому жостовские вироби досить різноманітні за тематикою. Це химерне переплетення листя і гілок, ягоди і фрукти, птахи серед квітів, прості і складні орнаменти і навіть використання елементів хохломской і гжельской розпису.

Дивовижні по красі підноси з розписом використовуються в побуті дуже широко. Саме перше, що може прийти в голову заявнику, – використання цих сувенірів для декорування приміщення. Барвистий піднос може стати центральним елементом інтер’єру, смисловим і кольоровим акцентом, здатним буквально перетворити приміщення.

Інше застосування – елітна сервіровка столу на важливий сімейне свято. Піднос з розписом як не можна краще підкреслить значимість моменту, а заодно стане свідченням бездоганного смаку господарів.

Придбай підноси з жостівського розписом нескладно. Достатньо лише відвідати сайт компанії «Ай, Матрьошки», вибрати в каталозі виріб і оформити замовлення. Сподобався піднос дуже скоро з’явиться у вашому домі.