Золоте плаття з шовку павука (8 фото)

0
476

Недавно в лондонському Музеї Альберта та Вікторії, Великобританія, був представлений справжній шедевр ткацької майстерності і нового підходу до старовинними технологіями. Цей плащ, накидка або ж вечірнє плаття, кому як подобається, виконаний з цільних золотих ниток, вироблених павуками-кругопрядами на Мадагаскарі.

Шовк збирали близько 8 років, процес виготовлення сукні тривав близько 4х років. У ньому взяли участь понад 80 осіб, і понад 1,2 млн. павуків. Що цікаво, павуки збиралися вручну і спеціально навчені люди і поміщали в умови, наближені до природних. Оскільки павук за сезон може дати обмежену кількість золотий павутини, їх відпускали на волю відразу ж, як тільки сезон підходив до кінця, приймаючи нову партію кругопрядов. До речі, самки кругопряда – вкрай агресивні панянки, хоч і не отруйні. Вони можуть нападати один на одного, а то і поїдати собі подібних, так що час від часу помічники дизайнерів, відповідальні за утримання золотоносних комах, недораховувалися своїх підопічних, але такий вже природний відбір, непередбачуваний і жорстокий. Творці сукні – британець Симон Пірс (Simon Peers) і американець Ніколас Годлі (Nicholas Godley), що живуть на Мадагаскарі. Їх надихнули запису та ілюстрації 19 століття про королівському вбранні з шовку павука, і в 2004 році вони почали свої експерименти.
Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Зібравши необхідну кількість золотої пряжі, її скручували в нитки, дотримуючись спеціально розробленій техніці, а потім ткали полотно, також дотримуючись рекомендацій, що збереглися з XIX століття, коли з шовку ткали вбрання членів королівських прізвищ, правителів Мадагаскарських провінцій. Завдяки тонкій і легкій шовкової нитки, створеної павуками, вага полотна склав трохи більше кілограма. Тканина розшили символічним візерунком павучої тематики
Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

“Ми, дійсно, хотіли зробити те, чого в світі ніхто ніколи до нас не робив” – говорять вони про сукню. Сукня чудово ще й своїм кольором. Це – реальний колір павутини! Що стосується тканини з шовку павуків, історія її така. Вперше, у 1709 році, француз Франсуа-Ксав’є Бон де Сент-Хілер показав, що можна сукати нитки з шовку павуків. Він варив кокони павуків, розчісувала їх, гребенями і робив шкарпетки, рукавички, і, імовірно, повністю костюм для короля Людовіка 14. Останній примірник тканини з шовку павука, про якому були згадки, був створений в 19 столітті для виставки Universelle в Парижі в 1900 році, але сама тканини не збереглася. Але все ж не можу не відзначити, що, звичайно ж, таку тканину у магазині не знайти, але шедевр з іншої тканини ,купленої, наприклад, в магазині “Тканини ЦСКА”- інтернет магазин недорогих тканин – можна зробити і самостійно і в домашніх умовах!!! Все у Ваших руках.
Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Мадагаскарські павуки-кругопряди
Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Золотое платье из шёлка паука (8 фото)

Павуки за роботою по виробництву золотої пряжі.