Як правильно утеплити квартиру

4-30-2018

Як утеплити квартиру своїми руками – питання питань, коли опалення в будинку вже дали, але все одно в квартирі холодно. Давайте разом дізнаємося поради експертів – що зробити, щоб у квартирі було тепло. Рекомендую stroim.kharkov.ua/uteplenie-kvartiryi-i-doma

1. Між батареями і стіною зробіть захисний екран

Батарея віддає рівну кількість тепла і в кімнату і в сторону стіни. Щоб розгорнути тепло, що йде від батареї до стіни, вставте між батареєю і стіною лист порилекса або пінофол з фольгою. Лист має бути від підлоги до підвіконня і ширше батареї на 20 див.

При цьому лист цього теплового екрана створить теплоізолюючу подушку, а фольга поверне в кімнату випромінювання тепла від батареї. Тому лист зміцнюють на стіні двостороннім скотчем, а не кріплять до батареї.

2. Утепліть і відрегулюйте вікна

Якщо вікна дерев’яні, потрібно стики обтикатиметься теплоізолюючими матеріалами – наприклад ватою або синтетичними спіненим матеріалами. Після цього шви заклеюють. Ідеальний варіант – паперова стрічка, приклеєна густий мильною піною. Достатньо міцно тримає і дуже легко видаляти навесні.

Більш радикальний варіант – проклейка скотчем. Він набагато надійніше приклеюється, але навесні є шанс віддерти його разом з фарбою. Втім, пластикові вікна можна обклеювати скотчем без обмежень. Розмови про те, що гумові ущільнювачі пластикових вікон герметичні – казки.

Не забудьте відрегулювати пластикові вікна.

3. Зверніть увагу на стик підвіконня зі стіною під підвіконням

Часто буває так, що в цьому місці досить серйозно “сифонит”. Цей стик слід запінити монтажною піною.

4. Якщо він є, балкон утепліть

Балкон може стати з джерела холоду джерелом тепла. Утеплення його – трудомістка і не дешева річ, але результат того вартий. Засклений балкон з дерев’яною підлогою і стінами із шаром утеплювача не дозволить кімнаті замерзнути.

5. Прикрийте вентиляційні канали

Взагалі – то вентиляційні канали перекривати не можна, але трохи прикрити їх потрібно. Вентиляційні канали створюють досить велику тягу в квартирі і з цієї тягою приходить велика кількість холодного повітря.

Так що прикриваємо вентиляцію спеціальними жалюзі або просто ставимо шматок картону.

6. Утепліть двері

Мінімально, що можна зробити з вхідними дверима – змінити її. “Теплі двері” складаються із зовнішнього і внутрішнього листів металу в вставленим теплоізолятором між ними і надійної двоконтурної ізоляції з силікону або гуми.

Стик між дверною коробкою і стіною запенивают. Замки на двері краще вибрати без наскрізних замкових щілин. Якщо є можливість, краще встановити подвійну двері.

7. Придивіться до радіаторів

Може бути вони вже неодноразово фарбовані і не випускають тепло в кімнату. Краще всього замінити чавунні радіатори на біметалеві. Трубчасті радіатори з оболонкою з алюмінієвого сплаву мають тепловіддачу на 40% вище.

У будинках для автономного опалення краще встановити сталеві радіатори конвекторного типу. І не ставте радіатори в нішу і не закривайте їх шторами.

При установці радіаторів потрібно передбачити можливість їх демонтажу та промивки – це дасть додаткову тепловіддачу.

8. Створіть режим провітрювання

Постійно відчинена кватирка, остуджує квартиру, а не провітрює. Тому потрібно провітрювати квартиру “залпом” і недовго. Вікна потрібно відкривати максимум на 5 хвилин. Тоді повітря встигне змінитися, але не “остудить” кімнату. Поверхня стін при цьому залишиться теплою.

9. Відкривайте штори вдень і закривайте вночі

При цьому денне світло з теплом буде заходити в кімнату, а нічний тепло не буде йти. Штори при цьому краще класти на підвіконня, батареї зашторювати не можна.

10. Постеліть килими на підлогу

Килими будуть ізолювати холодні підлоги від теплого повітря в кімнаті і створять відчуття комфорту – ходити по килимах тепліше. Замість килима можна використовувати палас. Якщо вам належить ремонт, лінолеум краще вибрати з теплоізоляцією – на теплій підкладці.

11. Встановіть термостат

Сучасні прилади нагріву повітря дозволять нагріти квартиру до вашого приходу з роботи – при цьому економиться значна кількість тепла.

12. Використовувати нагрівальні прилади правильно

Коли ви готуєте щось в духовці, залишайте її після приготування їжі відкритою, поки вона гаряча. Тоді тепло буде йти в кімнату, а не у вентиляцію. Те ж саме – іншими пристроями, що дають тепло – наприклад з нагрівачем води,

13. Утеплення підлоги

Є цілком випробувані способи утеплення підлоги – пол можна зробити з водяним опаленням або електричним опаленням. На підлозі можна встановити інфрачервоне опалення.

14. Утеплення стін

Радикальний спосіб – утеплення стін. Стіни можна утеплити поліпропіленом, пінопластом або зробити коркові шпалери – вони теж непогано захищають квартиру від холоду.

15. Утеплення стелі

Радикальний спосіб – утеплення стелі. Навіть натяжна стеля створить теплову подушку. А якщо під навісною стелею – навісним, гіпсокартонним або “армстронг” приклеїти теплоізолятор – кількість тепловтрат зменшиться. Адже за законами фізики все тепло йде вгору.

У кожного є свої “примочки”- як не замерзнути взимку. Одні роблять “ліжко під балдахіном”, носять теплий одяг будинку, хутряні капці, одягають нічний ковпак, встановлюють інфрачервоний обігрівач, гріються чаєм або товстим котом.

Умільці встановлюють вентилятор, щоб гнати тепле конвекційний повітря вниз, деякі просто палять взимку газ. Не варто нехтувати і колективними способами збереження тепла – встановити хороші вхідні двері в під’їзд, закрити горище, утеплити вікна в під’їзді.