Як відправити товари на amazon

12-28-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати https://partnertrade.org/podgotovka-k-otpravke/
1 і ось воно сталося. Відчуття, я вам скажу, непередаване … Особливо якщо це замовлення на щось, що ви зробили/зібрали самі. Тремтячими руками ліземо в адмінку сайту, піднімаємо дані замовлення-треба ж, не фрод, навіть billing і shipping адреси збігаються. Друкуємо в онлайні ups shipping label, ліпимо на коробку, кладемо туди товар, тричі все перевіряємо, зверху любовно прикладаємо вітальну листівку… І ось замовлення відправлений, і під звуки фанфар відкривається улюблене пиво.

Потім приходить друге замовлення. Потім третій. Потім ще три. Потім ще п’ять за три години. А потім ви розумієте, що замість розвитку свого бізнесу ви займаєтеся відправкою товару. Не треба бути семи п’ядей у лобі, щоб зрозуміти, що ця стратегія каліцтва. Якщо ви досить розумні, щоб відкрити свій бізнес, то витрачати свій час на упаковку — це означає викидати гроші в трубу.

Отже, у нас є варіанти:

1. Найняти людину, щоб він пакував і відправляв товар. Плюс: все під контролем. Мінуси: а якщо у нього дитина захворіла, і він не вийшов? і що робити з % f кубометрами товару-жити на складі? як контролювати логістику? хто буде розбиратися з помилками в доставці? хто буде за всім цим стежити нарешті?

2. Найняти фірму на відправку товару.

Я вибрав для себе варіант 2. Пошук постачальників подібних послуг майже відразу привів до amazon fulfillment network. Ім’я говорило саме за себе — якщо ці хлопці можуть впоратися з тими обсягами, що відправляють кожен день, то мої обсяги їх точно не спантеличать. Отже, реєструємося!

Як це працює

Amazon fulfillment network (afn) — це послуга, що дозволяє підприємцям і невеликим фірмам відправити партію товару на склад амазона, і потім запитувати доставку певних товарів клієнтам з використанням зазначеного класу терміновості посилки (ground, 3-day, overnight). Амазон як правило встигає відправити товар в межах 24 годин з часу запиту, іноді швидше. Ось тут є вся інформація:

Www.amazonservices.com/content/fulfillment-by-amazon.htm#features-and-benefits

Плюси цієї системи:

1. Не вимагає мінімальних обсягів, і не має на увазі фіксованої помісячної оплати. Все, що треба оплатити – це від 45 до 60 центів на місяць за кожен кубічний фут обсягу товару, що зберігається на складі. Це злегка дисциплінує любителів вирішувати питання на рік вперед за чужий рахунок.

2. Надзвичайно вигідні тарифи на доставку. Приклад: експрес-доставка коробки, скажімо, з відеокартою, на наступний ранок через всі сша обійдеться вам приблизно в 50 доларів… А через амазон — приблизно в 20-25. Це пов’язано з тим, що у амазон величезні обсяги відправлень, і ups дає їм тарифи, які простим смертним і не снилися… А амазон використовує це як комерційну перевагу своїх послуг з організації доставки.

3. Всі розборки і ризик по неправильній доставці амазон бере на себе. Посилки автоматично страхуються на вартість товару (яка вказується при реєстрації товару в системі), і якщо посилка втрачається — амазон відшкодує вам гроші (які вам потім доведеться відшкодувати клієнту — або відповідно відправити йому нову посилку). Відбувається це вкрай рідко – у нас приблизно пів-разу на рік 🙂 приблизно два рази на рік бувають помилки типу неправильного вказівки класу терміновості, і посилка спізнюється. Амазон вирішує питання досить примітивно-повністю повертає вам гроші за доставку, які ви потім повертаєте клієнту. Всі задоволені настільки, наскільки можливо.

Все починається зі створення amazon seller account:

Www.amazonservices.com/content/sell-on-amazon.htm?ld=scsoalogin

Цей же аккаунт дозволить ще й продавати свої товари на амазоні (причому амазон сам же буде їх відправляти, ви просто рахуєте гроші), але це тема окремої розмови (це коштує окремих грошей — приблизно 40 доларів на місяць). Зауважу, що для користування послугою доставки зовсім необов’язково продавати свої товари на амазоні. При відкритті аккаунта вказуємо дані своєї компанії, а також дані кредиткою картки, з якої буде зніматися плата за послуги системи доставки.

Після відкриття аккаунта реєструємо свої товари на амазоні, вказуючи наступні дані для кожного товару:

– sku( артикул), а також upc баркод

– назва, опис, ітп

– ціна

— картинка, якщо є.

Потім є два варіанти відправки партії товару на склад амазона:

1. Логінімся в браузері, і заповнюємо форми доставки, де вказуємо кількість і артикули товару, що відправляється. Амазон видає вам три речі:

– свої внутрішні баркоди для товару. Ви зобов’язані закрити свої баркоди на товарах цими новими баркодами амазона. Винятки є, але вони рідкісні і складні. Потім весь товар складається у великі картонні коробки.

– опис товару з баркодом для кожної зовнішньої коробки, в якій поїде товар.

– пакувальну адресну наклейку (shipping label), яку ви наклеїте зверху на зовнішню картонну коробку з товарами. Знову ж таки, амазон використовує свої (досить непогані) тарифи ups для створення цих наклейок.

Використовуємо все це за призначенням, і все, що нам залишається-це принести упаковані коробки в центр відправки ups (або просто відловити водія ups де-небудь по дорозі, і вручити йому ці коробки).

2. Якщо ви поповнюєте ваші склади на амазоні досить часто, можна використовувати api. Кінцевим продуктом імовірно будуть ті ж три речі, що і вище — але ми так робити не пробували.

Тиждень потому товар приїжджає в амазон. Вам тут же приходить про це email. Коли вони починають їх розбирати і сортувати — ще один email. Коли закінчили-ще один. Все це можна також в реальному часі дивитися на сайті amazon seller central. Як тільки товар прийшов – можна починати розміщувати замовлення на доставку. І тут знову є два варіанти:

1. Залогінитися на той же amazon seller central, заповнити форму, і клікнути ок. Плюс-не треба городити інтеграцію з вашим сайтом. Мінус – в тому, що загубився головний плюс — це автоматична обробка замовлень, щодня економить ваш час.

2. Розкурити два десятки сторінок амазонівської документації, і інтегрувати їх api в ваш сайт:

Developer.amazonservices.com/gp/mws/docs.html

Система виходить проста як тапок-на своєму сайті по крону раз в якийсь час дивимося, чи є необроблені замовлення, збираємо дані по кожному такому замовленню, закидаємо в амазон, позначаємо замовлення як «відправляється». Через день, використовуючи інший метод того ж api, починаємо цікавитися (бажано не частіше разу на годину по кожному замовленню), чи не відправлено замовлення — якщо api повертає статус «відправлено», позначаємо замовлення відповідним чином. Тут варто зауважити, що якщо у вас використовується якесь готове рішення для e-commerce, то краще не лізти в базу движка безпосередньо, а розібратися з кодом, підключити потрібні модулі, і знайти чарівний метод типу order->changestatus ()-тоді крім зміни статусу замовлення ваш движок, швидше за все, відправить повідомлення клієнту, і зробить інші необхідні дії.

Amazon api нещодавно пройшов через апгрейд-раніше там був звичайний soap, тепер вони переходять на щось інше. Старе і нове працюватимуть ще кілька місяців. Я ще не розбирався, але нове начебто зовсім нескладне.

Uptime: три роки, політ нормальний. Важких проблем, які поставили б під питання подальшу співпрацю, помічено не було — ті що були, вирішувалися техпідтримкою в розумні терміни (від 1 дня до 1 тижня) і з відшкодуванням будь-яких прямих збитків.

Єдиний мінус amazon fulfillment network-все, що не є media-товаром (тобто все крім книг і dvd) amazon usa відправляють виключно по сша. Тобто навіть для американської служби доставки амазона навіть канада відпадає – по службах амазон в інших країнах я не перевіряв. Оскільки у нас глобальна компанія :), то нам довелося шукати варіанти, і вони знайшлися майже моментально:

Www.wefulfillit.com

Ідея системи така ж, хіба що все істотно простіше і менш бюрократизовано, плюс доставляють по всьому світу. Якщо у амазона є три варіанти терміновості доставки – то у цих хлопців щось близько 15 (будь-які сервіси ups / fedex / usps). Теж є api, причому куди простіше в реалізації, ніж амазонівський. Вони доставляють і по сша теж-але на жаль у них вище тарифи, так що ми поки тримаємо амазон для доставки по сша.

Що маємо в підсумку: майже повна відсутність проблем з автоматичною доставкою товару-досить просто раз на місяць поповнювати склади. Клієнти задоволені-доставка майже завжди працює як годинник, що для невеликої компанії було б непросто. Ми задоволені-у нас мінімум проблем. Амазон сподіваюся теж задоволений 🙂

Коментарі
30

Тільки повноправні користувачі можуть залишати коментарі. Увійдіть, будь ласка.