Турецьке солоне озеро Туз (4 фото)

0
264

Туреччина видобуває велику частину солей з одного з найбільш охоронюваних озер під назвою Туз. На турецькому мовою це звучить як Tuz Golu, що в перекладі на російську мову, у буквальному розумінні, означає Солоне Озеро. Для видобутку солей використовується близько трьох офіційно зареєстрованих шахт. Туз – одне з найбільших озер, наявних на території Туреччини. Воно вбирає в себе два повноводних струмка і утворює солоне болото. Проте в літній час, коли світло сонця досягає підвищеної температури, більше вісімдесяти відсотків озера пересихає, і з’являється тридцяти сантиметровий шар солі. Зберегти баланс допомагають випадають опади і підземні джерела. У зимовий час шар солі йде з-за великої кількості прісної води, яка приходить з найближчих поверхневих і ґрунтових вод.

Це диво природи розташовується в Центральній Анатолії, всього в двох годинах їзди від мулу Коньї. Місцеві жителі старанно займаються промисловістю, пов’язаної з обробкою солі та її реалізацією на незліченних ринках Туреччини. Між іншим, Туреччина щорічно викачує тут близько ста п’ятдесяти тонн солі, яка за хімічним складом дуже нагадує кухонну. Містяться в озері Туз бактерії і мікроводорості при високому випромінювання ультрафіолету надають воді червоний відтінок. Такі зміни в кольорі, немов магнітом, притягують цілі зграї фламінго, боривітри і величезна кількість білолобих гусей.
Турецкое соленое озеро Туз (4 фото)

Велика частина туристів приїжджає з Анкари, так як дорога займає всього лише 3 години. Площа цієї пам’ятки дорівнює тисячі п’ятсот квадратних кілометрів, хоча глибина варіюється від 1 до 3 метрів, в залежності від пори року. На південному березі озера росте величезна кількість очерету. Озеро Туз отримало статус особливо охороняється лише в 2001 році, після збільшення популяції Фламінго на найближчих островах. Крім того, вчені з’ясували, що велика частина води йде на заповнення тектонічної западини.
Турецкое соленое озеро Туз (4 фото)

При випаровуванні понад 90 відсотків води, озеро Туз перетворюється в білу пустелю, нагадує снігову галявину, що складається з яскравих соляних кристалів. За заявою Університету будівництва та геодезії Аксарай, стан озера погіршилося на вісімдесят п’ять відсотків за останні сто років, і при нинішніх умовах, Туз знаходиться під загрозою зникнення. Якщо уряд Туреччини нічого не зможе зробити для поліпшення умов, то, можливо, майбутні туристи не зможуть побачити цю красу. Тому варто скористатися можливістю і відправитися в подорож до провінції Анатолії.
Турецкое соленое озеро Туз (4 фото)

Джерело: Подорожі по країнах