Мукають корови з акцентом?

0
150

Численні паблики виду «Дивовижні факти» часто повторюють «факт» про те, що в різних країнах корови, нібито, мукають по-різному — іншими словами, з акцентом. Чи Так це насправді? Поки що відповідь на це питання звучить так: «Можливо, ніхто точно не знає». Теорія про коров’ячий акцент з’явилася в 2006-му році. Більшість історій про цьому посилаються на два основних джерела — британських молочних фермерів і Джона Уеллса, професора фонетики з Лондонського університету.

Одного разу до Уеллсу звернулися з питанням виробники сиру: вони запитували, чи є ймовірність, що корови мукають по-різному в залежності від місця народження і проживання. Уеллс відповів, що, на його думку, це вкрай малоймовірно, але є наукові докази того, що голоси птахів у різних регіонах звучать по-різному, так що і корів в цьому відношенні з рахунків скидати не варто.

Отже, скільки людей, стільки й думок. Хтось каже: «Можливо, мукають, але швидше ні», а хто-то з упевненістю заявляє: «Так, корови мукають з акцентом». Деякі стверджують, що Уеллс та інші фахівці провели дослідження, але навіть якщо таке дійсно проводилося дослідження, результати ніхто публікувати не захотів.

Існують наукові роботи, в яких говориться, що мукання корови може змінюватися в залежності від її фізичного та психічного стану та репродуктивного статусу, але різниці в мычании в залежності від місця народження чи життя виявлено все ж не було.
Джерело