Астана – сама, сама, сама .. столиця в Світі

0
674

Сьогодні я в черговий раз залишив межі рідного міста і опинився в Астані. В Астані дуже багато цікавих пам’яток, з префіксом «най».

Так, в Астані найбільший в Світі намет. Його спроектував Норман Фостер, і він дійсно вражає своїми масштабами. Висота споруди під назвою Хан Шатир 150 метрів і він покриває собою площу 27 тис. квадратних метрів. Під шатром вмістилися: величезний супермаркет, кафе, ресторани, бари, кінотеатри, спортзали, паркінг на 700 автомобілів і навіть аквапарк з піщаним пляжем, в якому пісок привезений з Мальдів. Під покровом шатра завжди підтримується температура вище 30 градусів і ростуть справжні тропічні рослини. Це дійсно круто!

Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

Ще в Астані самий віддалений від світового океану океанаріум. Це дійсно дивно, далеко від моря виявитися майже на дні морському і споглядати різних риб і океанські глибини.
Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

Нещодавно в Астані приготували найбільший бешбармак, що підтверджується книгою рекордів Гіннесса. Це блюдо важив майже 740 кг, а на його приготування пішло 800 кг м’яса, 300 кг тіста, і півтора десятка мішків цибулі. Готували бешбармак 25 кухарів. Шикарно! Особливо мене порадувало, що м’яса в цьому мега-бешбармаке в два з половиною рази більше, ніж тіста))
Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

На цьому кулінарне першість Астани не закінчується. В Астані приготований найбільший в світі рол кимпаб, його довжина більше 150 метрів. Особисто я не пробував, але думаю що було смачно.
Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

А ще в Астані минулого тижня вже вдруге горів найбільший будується хмарочос центральної Азії – Абу-Дабі плаза. Теж своєрідний рекорд.
Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

Ну і наостанок, Астана – найхолодніша столиця в Світі, правда після Улан-Батора. Але це не особливо відчувається. Тому що в Астані самий найгостинніші люди, найкрасивіші дівчата, найчистіше повітря і найсмачніша їжа. А ще, як кажуть казахи, у них найкращий Президент. Вони лагідно називає його Елбысы або Лідер Нації, погодьтеся, це звучить.
Астана - самая, самая, самая .. столица в Мире

До речі, мене вразило і те, що в Астані апартаменти подобово найбільш комфортні та сучасні , вже я точно можу говорити про це, так як знімав квартири більше сотні разів.

Квартири дуже чисті, затишні і теплі. А господарі, точніше господині, які їх складають дуже гостинні і дбайливі. Все рідше зупиняюся в готелях а волію квартири. Та сама, сама, сама столиця в Світі – Астана, ще раз мене в цьому переконала.
Іван Алексєєв, Москва