Цікаві факти про Кіпрі (8 фото)

0
929

До недавнього часу найбільш пріоритетними напрямками на відпочинок були 5 країн: Єгипет, Туреччина, Таїланд, Індія і Кіпр. Деякі напрямки на даний момент обмежені, а деякі набирають своїх туристів повним ходом. Про перших чотирьох країнах ви напевно багато чули, а ось про Кіпрі швидше за все немає. І саме тому хотілося б у цей прекрасний сонячний день розповісти про найцікавіші факти про Кіпрі. Хотілося б відзначити, що Музенідіс Тревел, зарекомендував себе як надійний туроператор по напряму в Грецію, відкрив нове напрямом саме на Кіпр і як в такій ситуації не задуматися про поїздку саме на Кіпр, докладніше можна прочитати в блозі.

Як стверджують археологи, перші люди на Кіпрі проживали приблизно 10 тис. років тому.

Жителі, які населяли острів, вважалися найвідомішими і найбагатшими на планеті. В ті часи Кіпр славився багатими мідними покладами. Метал добувався у величезних кількостях, після чого його перевозили в різні держави.

Місто Нікосія – столиця Кіпру. Він являє собою найдавніший центр промисловості і торгівлі острова. Саме через Нікосію проходить «Зелена лінія», за якою країна ділиться на турецьку і грецьку частини.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

Територія Кіпру має площу, приблизно рівну 9250 кв. км.

Існує міф про те, що відома грецька богиня Афродіта була народжена саме на Кіпрі.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

Приблизно 2% території країни перебуває під контролем Великобританії.

На Кіпрі проживає 790000 чол. Переважна частина місцевих жителів – греки-кіпріоти. Крім них на острові живе 160000 турків, 40000 російських і 17000 – англійців.

Кіпр славиться своїм м’яким середземноморським кліматом. Взимку тут сонячно і випадає мало опадів. Влітку повітря прогрівається до температури 40°С. Варто відзначити прекрасне розвиток туризму на острові. Кіпр відомий найчистішими пляжами і прозорою морською водою, приголомшливими гірськими пейзажами і якісної готельної інфраструктури. З цієї причини сюди щорічно приїжджає безліч туристів.

Гімн Кіпру – «Ода свободі», є грецьким національним гімном.

Кіпр являє собою 3-й за розміром острів Середземного моря. При цьому світі він знаходиться лише на 81 позиції.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

Сонце світить на Кіпрі практично круглий рік, а саме – 300 днів.

За статистикою тривалість життя остров’ян становить 77 років: для жінок цей показник дорівнює 80 років, а для чоловіків – 75,3 роки.

Кіпр – одне з найменших за кількістю жителів держав Євросоюзу. Менше людей живе лише в Люксембурзі і Мальті.

Місцеві жителі говорять переважно по-грецьки, по-турецьки і по-англійськи.

Кіпр в 2004 р. стала країною-членом ЄС.

Люди, показуючи, що у них все «ОК», складають пальці в гурток. Але на Кіпрі цей жест є знаком нетрадиційної орієнтації. З цієї причини краще уникати його демонстрації.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

На Кіпрі знаходиться більше ста сорока різновидів рідкісних рослин.

Острів являє собою один з південних європейських лижних курортів.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

На Кіпрі сорок п’ять пляжів відзначені Блакитним прапором ЄС. Щоб отримати таку нагороду, пляж повинен бути максимально чистим і безпечним.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

Один з найпопулярніших європейських клубів «Айя-Напа» знаходиться саме на сході острова.

Кіпр – одне з безопаснейших місць на планеті завдяки неймовірно низьким рівнем злочинності.

Щільність населення острова дорівнює 117 осіб на квадратний кілометр.

Автомобільний рух у країні – лівосторонній.

Згідно з останніми дослідженнями, більшість жителів країн не захоплюються читанням книг. Населення Кіпру більше воліє періодичні видання.

Є безліч пояснень того, з якої причини острів називається Кіпром. Найбільш правдоподібною вважається версія, за якою назва походить від «Kuprum», тобто «мідь».

На Кіпрі можна зустріти близько 370 різновидів птахів.

Офіційна валюта країни – євро, яке ввели замість кіпрського фунта 2008 р.

Біля острова мешкає 260 різновидів риб, однак з-за стрімкого й бурхливого перебігу її ловом тут не займаються.

Киприоток прийнято вважати відомими на планеті модницями, які готові все віддати за новинку. У кризові часи попит на модний одяг знизився, але на Кіпрі він навіть зріс.

Кіпр отримав незалежність в 1960 р.

Серед таксистів з’явився звичай не давати здачу, що поширюється на будь-яку суму. Наприклад, проїзд коштує 20 доларів, і якщо дати водієві 50$, то можна забути про здачу.

На Кіпрі існує безліч спеціальних кафе, в які можуть входити лише чоловіки.

Кіпр займає лідируючі позиції серед світових експортерів вина. На острові щороку влаштовуються «фестивалі вина». Тут є можливість заплатити 50 центів і насолоджуватися цим напоєм без обмежень.
Интересные факты о Кипре (8 фото)

Близько 79% жителів країни є прихильниками грецького православ’я, приблизно 19% – мусульмани, решта населення сповідує інші релігії.