Край густих туманів – Приполярний Урал

0
360

Приполярний Урал, досить загадковий край з дивовижними густими туманами, незвичайними легендами і тайговими густими лісами. Приполярний Урал висока частина Уральських гір, які розташовані на території Ханти-мансійського округу. Значна частина цих красот продовжує залишатися незвіданою.

Легенди народів Уралу
Серед народів мансі, які проживають у цих краях, побутують численні легенди про колись жили в цій місцевості богатирів-велетнів. А мансі переселися сюди значно пізніше з південних країв. Богатирі були дуже високого зросту і мали блакитні очі, при цьому між ними була постійна ворожнеча. Якщо вірити легенді, то Бог Номі-Торум наслав на цей край смерч, а після і потім, бо йому набридло дивитися на нескінченну ворожнечу, після чого не залишилося нічого живого. після цього природа знову почала поступово відновлюватися і створювати неймовірні краси.

Рослинний світ на Уралі
Рослинний світ на Приполярному Уралі просто дивовижний. Гори вкриті мішаними лісами, можна побачити хвойну тайгу, субальпійські та альпійські луки з високими травами і квітами. В деяких місцях простягається сувора і арктична високогірна тундра.

З східної сторони найчастіше зустрічаються берези і низькі модрини, серед яких ховаються тварини в суворий час року. Серед тварин часто зустрічаються вовки, борсуки, ведмеді, олені та інші тварини.

Дивовижні місця
Життя мансі повністю залежить від річок і озер. Притоки річок розташованих поблизу міст завжди багаті рибою, місцеві ліси налічують величезну кількість дичини, грибів, ягід. Тому в сезон там завжди дуже багато місцевих жителів, але також є і приїжджі бажаючі не лише споглядати красу місцевої природи, але також і скуштувати повноцінного життя місцевих жителів. Сходивши на полювання або рибалку. До того ж збір грибів та ягід своєрідний відпочинок на природі. На сайті можна дізнатися, як зручно зупиниться в місті, і подивитися місця за його межами. Побачити мальовничі пейзажі і високогірні річки.

До найбільшим річках Приполярного Уралу відносяться:
– Хулга або як її ще називають Ляпін, вона утворилася в результаті злиття Хаймаю і Грубею.
– Велика Синя
– Косью і Щугор, які несуть своє русло до річки Печора.
– Кожим з лівими притоками Погана, Лимюекою, Хамбалью і Балбанью.

Річки тут зі своїм незвичайним характером, вони чергуються з поперченными ділянками долин, розташованими між хребтами. Також Приполярний Урал багатий на озера. Розташовуються вони не рівномірно, але варто відзначити найглибше, Мансі, яке досягає 38 метрів у глибину. Озеро Торгове має найбільший об’єм води і володіє великою площею.

Звичайно ж, на території Уралу існують села, які не мають світла та інших комунікацій, доступних для людства. Місцева природа в деякій мірі ще не торкнувся людей, адже досить багато місць, де не буває людей. Дивовижні гори окрім краси, таять в собі деякі небезпеки.