Цікаві факти про дачах

0
582

Для кожного російського громадянина слово «дача» несе свій сенс. Для кого-то, це місце активного відпочинку і походів в ліс за грибами, для інших – територія цілорічного проживання далеко від метушні великого міста, для третіх – земельна ділянка для вирощування овочів і фруктів. Поняття дачі настільки ввійшло в ужиток, що приймається як звичайне явище, що не потребує пильної уваги. Більшості з нас відомо, як складно і цікаво розвивалася історія «дачної життя». Скільки було дач у Сталіна, як у 80-ті роки дачну ділянку рятував радянське населення, яке відношення має психіатрія до садовим землеволодіннями?

Факт №1. У вісімнадцятому столітті російський імператор Петро I зайнявся роздачею земельних ділянок у передмісті Петербурга. Отримати наділ міг тільки наближений до двору чоловік. Існує думка, що таким чином планувалося утримати державні особи від переїздів в далекі губернії та маєтки. Заселення околиць міста сприяло благоустрою приміських земель. Будівництво зразкового будинку по готовому проекту та облаштування присадибної території – головна умова отримання земельного наділу.

Факт №2. У багатьох зарубіжних країнах російське слово «дача» має прямий переклад «dacha». Це пов’язано з тим, що використання дачного будинку в якості літнього заміського житла – феномен російського менталітету. Тільки в Росії на дачі проживають в період літнього заміського відпочинку і не відносять її до категорії основних житлових об’єктів.

Факт №3. Сучасні величезні підмосковні житлові масиви Останкіно, Кунцево, Перово і Сокільники беруть витоки свого виникнення і розвитку з позаминулого століття. У дев’ятнадцятому столітті придбання дачної ділянки набирало величезну популярність. Упорядковані в ті часи передмістя переросли в розвинені райони Підмосков’я.

Факт №4.В кінці дев’ятнадцятого століття зняти дачний будиночок в районі Підмосков’я можна було в межах 50-80 рублів за весь літній період. У теж час оренда міської житлоплощі становила не менше 50 рублів в місяць.

Факт №5. Перші дачні споруди мали нескладну конструкцію і зводилися з підручних матеріалів (зазвичай дерево). Наголос робився на невисоку ціну та короткий проміжок часу для будови. Будівельні роботи на простих об’єктах виконували іммігранти з Америки. Сучасні дачні побутівки відрізняються різноманітністю будматеріалу, які використовуються для їх зведення. В залежності від бажань власника дачний будинок наділяють функціональними і конструктивними особливостями. У сучасній Росії одним з лучччи
х виробників дачних побутівок вважається компанія “Бытпром”.
Интересные факты о дачах

Факт №6. На початку двадцятого століття дачні ділянки дворян і поміщиків були примусово відчужені у старих власників. З’явився новий формат приміських об’єктів – народні дачі. З малогабаритних фанерних будиночків зводилися цілі поселення, де кількість будівель іноді досягала сотні. Кожне будова розраховувалося на чотирьох відпочиваючих і мало житлову площу 15,4 м2. Одночасно з новими побутівки знайшлося застосування старим садибам, які вміщували в себе десятки людей, що приїхали на відпочинок.

Факт №7. Тридцяті роки двадцятого століття знаменні високою популяризацією заміської житлової площі. Вищі політичні кола вважали за краще проводити вихідні виключно на власних дачах, які будувалися за ексклюзивними проектами і мали розкішні фасади. Керівні органи вирішили випустити обмежує постанову, щоб приглушити запити партійної еліти. Згідно із затвердженим документом, сімейний чиновник міг мати не більше восьми кімнат у заміському будинку, а самотній – не більше п’яти.

Факт №8. Самим відомим власником величезної кількості дач В. був Сталін. Для його особистого користування держава виділила вісімнадцять заміських об’єктів, географія яких охопила Крим, Абхазії, Грузії, Підмосков’ї і передмістя Сочі. Деякі з них він навіть жодного разу не відвідав.

Факт №9. Починаючи з 1960 року заміські ділянки стали використовуватися для вирощування городніх культур. Так розв’язувалася проблема нестачі продовольства і порятунку від тотального дефіциту. Активно створювалися садові товариства. Замість цілодобового відпочинку на свіжому повітрі, дачники обробляли свої землі, які вдячно забезпечували їх овочами першої необхідності.

Факт №10.Багатьом людям старшого покоління відома пісня В. Висоцького про «Канатчиковой дачі». У часи створення знаменитої композиції дану назву носила Московська психіатрична лікарня №1 імені Н.А. Алексєєва (у той період імені П. П. Кащенко). Своїм ім’ям медичний заклад було зобов’язане розташування в історичному районі Москви, які в дев’ятнадцятому столітті великому купцю Канатчикову.

Факт №11. За даними дослідження, проведеного ВЦИОМ (Всеросійським центром вивчення громадської думки), з’ясувалося, що близько 48 % міських жителів Російської Федерації є активними дачниками. Однак більша частина громадян воліють використовувати річний заміський будинок для простого відпочинку. Кількість відпочиваючих на дачі щорічно зростає, а кількість закоренілих городників динамічно знижується.