20 цікавих фактів про Крим і незабутній відпочинок на півострові (10 фото)

0
1171

Кримський півострів — це унікальний півострів, на невеликій території якого зустрічаються відразу три природні і кліматичні зони: степ, гори і південний берег Криму. Крим-унікальний не тільки своїми природними показниками, але за все існування півострова накопичилося досить величезна кількість цікавих фактів про Крим, про яких ми і поговоримо.

– Унікальна флора і фауна півострова, так як Крим знаходиться на півострові і сильно ізольований і крім того, на ньому знаходиться кілька кліматичних зон, саме тому тут ростуть 240 видів рослин, яких більше немає ніде на нашій планеті..

– Унікальний і рельєф Криму, адже на такій маленькій території (погляньте на карту:)) розташоване 157 чудових річок і цілих 50 солоних озер. А берегова лінія розтягнутий на тисячі кілометрів. Також тут є чудові гори, найвища вершина – Роман-Кош. Її висота-1545 метрів.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Напевно вже всім добре відомий факт, що Крим – це сучасна назва півострова (тюрксько-татарську), а ще якусь сотню років тому його називали Тавридою. Що, як на мене, набагато красивіше. І в склад Російської Імперії Крим входив, як Таврійська губернія.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Ви собі й уявити не могли, але Криму належить найдовший тролейбусний маршрут на планеті. Тролейбус ездиет з Ялти і Сімферополя. Довжина маршруту – 86 кілометрів
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Несподівано, але Криму належить і інший рекорд – на самий короткий трамвайний шлях – гілка 1,8 кілометра знаходиться в пансіонаті Береговий. Вона потрібна, щоб доставляти туристів до моря.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Крим залучав людини ще в найдавніші часи. Так, в печері Кіїк-Коба вченими археологами виявлені сліди стоянки неандертальців

– Севастополь 22 червня 1941 року героїчно прийняв перший бій у Велику Вітчизняну війну з фашистською Німеччиною. Вони були зустрінуті вогнем кораблів і зенітних батарей. Одна з скинутих морських мін впала на житлові будинки. З’явилися перші руйнування, перші жертви війни (загинуло 14 мирних жителів, 170 було поранено), і перші збиті літаки ворога. А країна ще спала, не відаючи, що почалася сама жорстока і кровопролитна війна.

– На півострові знаходиться сама мегамощная електростанція на планеті на сонячних батареях – це статистичні дані 2014 року. Збудована вона фахівцями з Австралії, а потужність становить 100 МВт.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Крим – не самий спокійний в плані сейсмоактивності регіон. Так, навіть у 20-му столітті було зафіксовано кілька землетрусів. Одне з яких, з 11 на 12 вересня 1927 року було досить руйнівним. Постраждали люди і інфраструктура регіону.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Хто б знав, але популярна група Кіно була заснована в Криму в селищі Морське. Сталося це в далекому 1981-му році. Взагалі, Крим прославляли і любили багато діячів культури і мистецтва – В. К. Айвазовський, Чехів, Волошин, Грін, Аркадій Аверченко, Марина Цвєтаєва, Міцкевич, Зощенка, Булгаков та багато інших.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Найбільша в Європі астрофізична обсерваторія знаходиться в Криму, у селищі Научний Бахчисарайського району. Перший телескоп тут був встановлений в 1949 р. і з тих пір тут було відкрито понад 850 астероїдів.

– Першим автомобілістом, який заплатив в Криму штраф за перевищення швидкості, був Геза Ковач, угорський інженер. Це сталося в 1901 р., Геза Ковач був першим автотуристом в Криму.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– Восени в Криму проходить полювання на вальдшнепа – птицю, що володіє рідкісним “мальовничим” пером, яке використовують художники для накреслення самих тонких ліній і годинникарі.
20 интересных фактов о Крыме и незабываемый отдых на полуострове (10 фото)

– В Малореченському знімалися кінофільми “Острів скарбів” та “Прощання слов’янки”, а в околицях Демерджі (на фото) – легендарна “Кавказька полонянка”.

– Найдовший титул серед дворян, які володіли землями в Криму, мав, очевидно, князь Григорій Олександрович Потьомкін-Таврійський. Його повний титул такий: Ясновельможний князь Потьомкін-Таврійський, Президент Державної Військової колегії, генерал-фельдмаршал, Великий Гетьман Козацьких, Катеринославських та Чорноморських військ, Головнокомандувач Катеринославську армиею, легкою конницею регулярною, Чорноморським флотом і іншими сухопутними і морськими військовими силами; Сенатор, Катеринославський, Таврійський і Харківський генерал-губернатор; Її Імператорської Величності військ генерал-інспектор, генерал-ад’ютант, дійсний камергер, лейб-гвардії Преображенського полку підполковник, корпусу кавалергардів шеф; Орденів Андрія Невського, Святого Георгія, Рівноапостольного князя Володимира, Святої Анни, прусського Чорного орла, данської Слона, шведського Серафима, польського Білого Орла, Святого Станіслава кавалер.

– Саме перша згадка про Крим у світовій літературі – поема “Одіссей” давньогрецького поета Гомера, яка наукою датується від IX до XII століть до н. е. «Там киммериян сумна область покрита вічно Вологим туманом і млою хмар, Ніколи не являє Оку людей особи сонцесяйного Геліос…»

– Саме перше достовірно відоме застосування бактеріологічної зброї відноситься до 1347 р., і сталося це в Криму. У стані татар, облягали Кафи (нині — Феодосія), спалахнула епідемія чуми. Трупи померлих облягали вирішили не ховати, а з допомогою катапульт стали закидати в місто. Втекли з міста генуя завезли чуму в Європу — і почалася епідемія, від якої загинуло близько 75 мільйонів чоловік.
Вперше в історії російського флоту Георгіївський прапор був піднятий на лінійному кораблі Чорноморського флоту «Азов», який під командуванням майбутнього адмірала М. П. Лазарєва зіграв видатну роль у Наваринській битві 1827 року.

– Хоча точний вік найстаріших дерев Криму ніхто не знає, їх традиційно називають тисячолітніми. Два тисячолітні дерева тиса ягідного (Taxus baccata L.) ростуть на вершинах гір Ай-Петрі і Парагильмен. Два тисячолітні дерева суничника дрібноплодного (Arbutus andrachne L.) відкриті в околицях Гаспри і на вершині гори Ай-Нікола (4 м у обхваті). Найбільші і старі, можливо, тисячолітні дерева дуба пухнастого (Quercus pubescens Willd.) відмічені поблизу Фороса (5,5 м в обхваті). Тисячолітній дуб скельний (Quercus petraea (Mattuschka) Liebl.) росте у с. Високу Бахчисарайського району (8 м в обхваті).Найстаріше дерево дуба черешчатого (Quercus robur L.) було, на жаль, зрубано в 1922 р. у села Біюк-Сюрень (долина р. Бель-бека). Окружність його стовбура досягала 11,4 м.

– Найдорожче подорож у Крим здійснила в 1787 р. російська імператриця Катерина II. Державної скарбниці воно обійшлося в 15 млн. рублів. Сучасників потрясли пишність і розкіш цієї подорожі, в якому було використано близько 10000 коней (до 500 одночасно), понад 5000 візників і більше 10000 сідел. Вишикувані в короткий строк подорожні палаци блищали щедрою позолотою меблів і внутрішньої обробки, каскадами кришталю. Міста, села і садиби, а іноді і прості селянські будинки були прикрашені квітами, розписані і заставлені образами, виконаними кращими живописцями Росії

Крим прекрасний у будь-який час року, тому сюди приїжджає безліч відпочиваючих, щоб насолодитися:
– красотами мальовничих гір;
– різноманітністю активного відпочинку;
– сприятливим кліматом, який дозволяє оздоровити організм;
– зміцненням здоров’я;
– відвідуванням безлічі пам’яток, які заслуговують уваги: парків, музеїв, палаців, печер, фортець, водоспадів, долин, гір.

Крим – це казковий відпочинок з масою розваг, а також оздоровлення цілющими чистими водами Чорного моря, лікувальними грязями.

Житло на будь-який смак
На півострові відмінно розвинена інфраструктура. Збираючись на відпочинок, треба враховувати свої потреби. Якщо подобаються велика кількість розважальних центрів, нічних клубів, краще відправитися в великі міста: Ялту, Севастополь, Алушта, Судак, Коктебель, Керч, Феодосію та ін Де б ви не обрали зупинитися, зняти номер не складе праці – тут. Вас чекають комфортабельні готелі, розкішні особняки, вила, затишні будинки і квартири. Ви зможете відчувати себе як вдома, так як гостинний персонал радий туристам, відпочиваючим, надаючи всі умови для комфортного проживання.

Чудовий відпочинок, незалежно від пори року
Вирушаючи до Криму в літній сезон – це можливість повною мірою насолодитися пляжним відпочинком. Тут безліч облаштованих пляжів, як галькових, так і пісочних, де можна відмінно провести час, як з родиною, так і компанією: позагоряти, зайнятися спортом, насолодитися гірським туризмом, пишністю природних пам’яток, різноманітністю архітектурних споруд.
Нудьгувати тут не доведеться, і кожен зможе знайти заняття за своїм смаком. А саме:
– Заняття дайвінгом, яке приносить масу позитивних емоцій, як новачкам, так і професіоналам;
– Гірський туризм, який дозволяє досліджувати краси краю, насолодитися романтичними світанками, заходами в горах, відпочинком біля багаття.
– Відвідування дельфінарію, аквапарку, Поляни казок, зоопарку, сафарі-парку «Тайган».
– Заняття кайтсерфінгом.
– Катання на конях.
– Відвідування захоплюючих екскурсій, як з гідом, так і самостійно.
– Рибалка.
– Дегустація вин на заводі шампанських вин та ін.

У зимовий час особливо Крим фантастичний: засніжені гори, захоплюючі катання на лижах, санях, сноубордах, чудові простори, чудові пейзажі, чисте цілюще повітря.