Цікаві спостереження про рекламу в інтернеті

0
188

Як всі ми прекрасно знаємо реклама – це двигун торгівлі. Реклама оточує нас всюди: на телебаченні, на радіо, на вулицях і звичайно ж в інтернеті. Інтернет-реклами вже більше 20 років, перша реклама з’явилася у форматі банеру в 1994 році, про нього ми розповідали раніше. Найбільші газети і журнали заробляють великі гроші в інтернеті, ніж друкованими виданнями, так як в глобальній павутині велика читацька база. У даній статті хотілося б поділитися деякими цікавими фактами про інтернет і цікавими спостереженнями.

Розберемо різні види реклами окремо:
1. Саме якісне вкладання грошових коштів, принаймні на мою особисту думку, це замовити контекстну рекламу. Контекстна реклама за ключовими словами дозволяє знайти найбільш релевантну аудиторію. Це такий ефективний таргетинг, якого ніколи не було і не буде ні телебачення, ні радіо, ні в друкованих ЗМІ. В інтернеті вже давно діють кілька систем контекстної реклами. Саме ефективність пошукової реклами зробила компанію Google найбільшої в світі рекламної майданчиком, з якою не може зрівнятися жодна інша ЗМІ. У всьому світі рекламодавці витрачають все більше грошей на пошуковий маркетинг. Багато користувачів блокують рекламу в інтернеті. В Європі близько 73% користувачів блокують той чи інший вид реклами (наприклад, спливаючі вікна), а 45% блокують для перегляду абсолютно всі види банерів. Контекстну рекламу на пошукових сайтах — найефективніший формат реклами — блокувати неможливо.

2. Відеорекламу в інтернеті дивляться в півтора рази уважніше, ніж по телевізору.

3. Особливу увагу користувач звертає увагу на банери з особами. Разом з цим, такі особи на цих банерах залучають користувача так, що написи на них користувач може просто не помітити. Якщо рекламний текст банера перевищує 7 слів, кожне слово знижує Ctr в два рази. Якщо кількість використаних у рекламі квітів перевищило 4, Ctr також знижується.

Хто не знає CTR (від англ. click-through rate — показник клікабельності) – це показник ефективності реклами в інтернеті визначається як відношення числа кліків на оголошення/банер до числа показів, вимірюється у відсотках. Формула обчислення CTR:
CTR = кількість кліків / кількість показів * 100%
Наприклад: ваш рекламний блок показаний 100 разів і на нього клікнув один чоловік, значить, його CTR – 1 %.