4 версії від куди Москва отримала свою назву

0
563

Багато хто з нас хоча б один раз але замислювалися, чому Москви назвали саме Москвою? Нам теж стало цікаво і по тому ми вирішили в цьому розібратися. На сьогоднішній день достеменно не відомо від куди точно Москва отримала свою назву, але існує декілька версій, чому столиця Росії називається саме так.

Версія № 1: За першою версією, назва Москви має в собі два кореня – «моск» (камінь) і «ков» (ховатися). В силу цього факту назва — Москва можна перевести як «кам’яне укриття». Надалі назва міста перейшло і до річки.

Версія № 2: Слід відзначити той факт, що на сьогодні велика частина істориків переконана, що спочатку свою назву отримала все-таки річка, а не місто. За однією з теорій, слово «Москва» не має відношення до російської мови, це слово споконвічно фінське, і річка отримала таку назву в ті часи, коли фінські племена мешкали на берегах цієї річки. «Моск» перекладається як ведмідь, або корова , а «ва» – вода.

Версія № 3: Ще одна теорія говорить, що ім’я Москва річки давньослов’янською означає — вогкість або болотисту місцевість. Причому слід зазначити, що ця теорія достатньо переконливою, так як столиця Росії насправді була заснована на досить багнистому місці.

Версія № 4: Існує ще одна версія щодо походження назви Москви. По ній свою назву місто отримало завдяки прародичу всіх слов’ян Мосоху. Мосох зі своєю дружиною Ква оселився на березі річки, а потім на березі цієї річки заснував місто. Річку на якій він жив, назвали на честь Мосоха і його дружини Ква – в результаті з’єднання їх імен вийшло слово Москва. Також у Мосоха і Ква були діти з іменами Я і Вузу, імена яких як передбачається дали назву іншої річки – Яуза.

Яка з усіх цих теорій насправді вірна на 100%, на сьогоднішній день не відомо, і точних, достовірних даних завдяки чому Москва отримала свою назву -ні.. Але слід відзначити той факт, що церква схильна дотримуватися останнього варіанту.
За матеріалами: http://malpme.ru