Діамантовий каранкс (5 фото)

0
474

Каранкс – риба із загону окунеподібних, сімейства ставридовых. Жителі Гавайських островів вважають цю підводну мешканку символом мужності і небаченої сили. Чому? Все дуже просто – коли рибалки ловлять цю рибу, вона починає битися і опиратися що є сил. Для цього вона звивається круговими рухами і намагається піти під воду.

Каранксы мешкають в акваторії Червоного моря, а також поблизу берегів Таїланду, Індонезії, Філіппін і Малайзії. Велика кількість гігантських каранксов живе біля Гавайських островів і біля берегів Африки. Інша назва цієї риби: карамбиси, джек, король-риба, улус, туррум.

Як виглядає гігантський каранкс

Маса цієї риби просто вражаюча! Гігантський каранкс може досягати ваги середнього людини: 62 кілограми. Тіло цієї риби теж об’ємне: голова велика, тулуб трохи сплюснуте з боків, що надає каранксу ще більший вигляд.
Бриллиантовый каранкс (5 фото)

Довжина тіла від голови до хвоста у цієї риби досягає 170 сантиметрів. З-за цього каранкса називають гігантською ставридою.

Забарвлення різноманітний і залежить від віку і статі. Коли каранкс стає статевозрілим, то самці забарвлюються в практично чорний тон, а ось самки стають сріблястими або сірими. А ще забарвлення змінюється від складу води та її кольору.

Як веде себе каранкс в природному середовищі, і чим він харчується
Бриллиантовый каранкс (5 фото)

Мешкає ця гігантська риба на невеликій глибині океанічних і морських вод – від 10 до 100 метрів. Більше всього, уподобані каранксом рифи і великі затоки. Молоді каранксы воліють селитися в легенях і на мілководді.

Коли каранксы ще не занадто дорослі, вони тримаються зграйками, які по мірі придбання рибою життєвого досвіду, розпадаються. Тому дорослі каранксы трапляються лише поодинці, але і вони іноді утворюють короткочасні спільноти, щоб вдаліше пополювати.
Бриллиантовый каранкс (5 фото)

До речі про спільне полювання, об’єднуючись і допомагаючи один одному загнати видобуток, каранксы не піклуються про рівномірному розподілі «улову». Коли їжа вже опинилася в пастці – далі кожен сам за себе. Природно, наїдаються досхочу тільки найбільші і «авторитетні» особини каранксов. Інші ж йдуть ні з чим, розуміючи, що в полюванні їм була відведена лише роль масовки.
Бриллиантовый каранкс (5 фото)

Не дивлячись на велику масу, каранкс – риба дуже рухлива і досить активна. Пік життєдіяльності у гігантського каранкса припадає на ранкові години. Але деякі особини, в окремо взятих районах, воліють вести нічне полювання.

Ці представники ставридовых – мігруючі риби. Іноді сезонні переміщення каранксов складають до 30 кілометрів в довжину. Молодняк здатний мігрувати ще на більш далекі відстані – 70 кілометрів.

Здобиччю каранксов стає дрібна риба, також ця гігантська хижачка зазіхає на представників головоногих молюсків і ракоподібних. Іноді зграя гігантських каранксов може накинутися навіть на дельфінів і черепах! Це ще раз підтверджує існуючу думку про те, що каранкс – безстрашна риба.